وزیر ارشاد: تدوین لایحه نظام جامع رسانه‌‌ای در کشور/ اختصاص ۲۴ هزار واحد مسکونی به اهالی رسانه جزییات طرح فروش اینترنتی کالاهای اساسی/ چگونگی فروش مرغ و لبنیات پرداخت وام ۱۰ میلیون تومانی به سرپرستان خانوار در صورت ابتلا به کرونا ملت ایران به چیزی کمتر از لغو همه تحریم‌ها تن نمی‌دهند/ روحیه ظلم‌ستیزی در جان مردم زنده است/ شعار مرگ بر آمریکا باقی ست آمریکایی‌ها نقض عهد کردند و به آنها باج نخواهیم داد/ دانشجویان بن بست های پیش رو را بگشایند اولتیماتوم عجیب سازمان لیگ؛ اجازه تبلیغات محیطی ندهید، دربی لغو می‌شود! تأمین اجتماعی سهامدار هپکو یا طلبکار؟/ هزینه ی تهاتر بدهی ها را با انتقال اموال تسویه کنید! شمارش معکوس برای حذف نسخه های کاغذی امیرعبداللهیان: اگر غرب جدیت نشان دهد، توافق خوب در دسترس است سردار سلیمانی:با استفاده از ظرفیت‌‌های داخلی بر مشکلات اقتصادی چیره خواهیم شد
جمعه ۱۲ آذر ۱۴۰۰ - ۲۰:۲۷
کد خبر: 91652
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۴۰۰ - ۱۳:۵۲
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی:

وحدت نسخه شفابخش و حیاتی ملت‌های مسلمان است/ جلوگیری از افزایش قیمت ها اولویت دولت در حوزه اقتصاد باشد

آیت الله دری نجف آبادی با تاکید بر اینکه وحدت و انسجام مسلمانان آثار و برکات فراوانی دارد، گفت: وحدت نسخه شفابخش و حیاتی ملت‌های مسلمان است و اسلام دین وحدت و انسجام است.

به گزارش دیار آفتاب؛ آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی و امام‌جمعه اراک در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در مصلی بیت‌المقدس با اشاره به اینکه هفته وحدت فرصتی مناسب برای بازخوانی سیره پیامبر اکرم(ص) است،گفت: وحدت یکی از مسائل استراتژیک مسلمانان است و امروز بشریت بیش از هر زمانی به وحدت و انسجام نیاز دارد.

وی افزود: هفته وحدت بهترین فرصت برای تقویت عهد و پیمان با پیامبر (ص) و امام صادق (ع) است و نقش اساتید حوزه و دانشگاه در تحقق این مهم بسیار سنگین است. 

امام جمعه اراک اظهار کرد: قرآن و سنت نبوي از سرمايه هاي اصلي مسلمانان و اساس تمدن اسلامي است و همه مذاهب اسلامي بايد از اين سرمايه ها به بهترين وجه استفاده و وحدت را حفظ كنند و اين مهم با پيروي از سيره نبوي و تمسك به حبل الله محقق مي شود. 

وی با اشاره به اینکه نامگذاری این ایام به عنوان هفته وحدت متضمن حکمت ها و نکاتی ظریف است که توجه به آنها برکات مضاعفی را در بهره مندی از میلاد دردانه هستی، حضرت ختمی مرتبت محمد مصطفی(ص) نصیب مسلمانان و جهان اسلام خواهد کرد،گفت:نگاه هفته وحدت، نگاهی وحدت آفرین در همه مشترکات موجود در جهان اسلام و مسلمانان است.

دری نجف آبادی افزود: نامگذاری هفته وحدت یکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی است و این ایام فرصتی مناسب برای ترویج سیره پیامبر(ص) و ترویج ارزش های اسلامی در جامعه همچون اخلاق مداری و تقوا مداری است که باید به آن پرداخته شود.

وی پیام هفته وحدت برای مسلمانان را آزادی و آزادی خواهی در برابر زورگویی ها خواند و گفت: در موضوع وحدت یکپارچگی امت اسلام و انسجام آنها مطرح است و وحدت مسلمانان عامل انسجام جبهه‌ اسلام ناب محمدی و شکل‌گیری تمدن نوین اسلامی است که همه باید به آن توجه داشته باشند.

امام جمعه اراک با تاکید بر اینکه وحدت و انسجام مسلمانان آثار و برکات فراوانی دارد، افزود: وحدت نسخه شفابخش و حیاتی ملت‌های مسلمان است و اسلام دین وحدت و انسجام است.

وی با تاکید بر اینکه انقلاب اسلامی پاسدار فرهنگ اهل بیت(ع) است، گفت: تقوا مداری،اخلاق مداری، عدالت محوری، غیرت دینی، رعایت حقوق دیگران، توجه به خانواده، استقلال از ویژگی های فرهنگ اهل بیت(ع) است و لذا ما باید از این فرهنگ ارزشمند به خوبی حفاظت و پاسداری کنیم.

دری نجف آبادی ایجاد تحول فکری، اعتقادی و فرهنگی در جامعه را یکی از دستاوردهای مهم انقلاب اسلامی خواند و گفت: انقلاب اسلامی فرهنگ اهل بیت(ع) را در جامعه احیا کرد و امروز حفظ ارزش های اسلامی در برابر توطئه های دشمنان یک ضرورت است.

وی با اشاره به توطئه های دشمنان در تهاجم فرهنگی بیان کرد: پاسداری از مرزهای اعتقادی و فرهنگ های ارزشی جهاد فی سبیل الله و مقدس ترین وظایف است که باید به آن توجه داشت.

امام جمعه اراک ادامه داد: اقشار جامعه باید نسبت به حفظ ارزش های اسلامی و خنثی سازی توطئه های دشمنان آگاهانه عمل کنند و هرگونه سهل انگاری در این موضوع گناهی نابخشودنی و خیانت به شهدا است.

وی با بیان اینکه استان مرکزی در مقاطع مختلف انقلاب اسلامی و بحران هایی چون کرونا بسیار موفق عمل کرده و مردم خوش درخشیدند، گفت: امروز استان مرکزی در پاسداری از ارزش های اسلامی، تقوا،عفاف و حجاب باید الگو باشند و جوانان غیرتمند استان در ترویج ارزش های اسلامی نقش آفرینی کنند.

دری نجف آبادی با اشاره به اینکه دشمنان انقلاب اسلامی امروز به دنبال ولنگاری فرهنگی هستند، گفت: جلوگیری از ولنگاری فرهنگی یک رسالت مهم است که همه باید برای آن برنامه ریزی کنند.

وی با اشاره به اینکه دولت سیزدهم باید با تکیه بر ظرفیت های داخلی برای حل مشکلات اقتصادی برنامه ریزی داشته باشد،گفت: با توجه به کسری بودجه امسال هرگونه تعهدات جدیدی که به کسری بیشتر بودجه دامن می زند به مصلحت کشور و مردم نیست و دولت باید نسبت به این مسئله توجه داشته باشد.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی خاطرنشان کرد: جلوگیری از افزایش قیمت ها ، توانمند سازی جامعه، رفاه عمومی مردم و تامین کالاهای اساسی مردم از اولویت های مهم دولت در حوزه اقتصاد باشد.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار