وزیر ارشاد: تدوین لایحه نظام جامع رسانه‌‌ای در کشور/ اختصاص ۲۴ هزار واحد مسکونی به اهالی رسانه جزییات طرح فروش اینترنتی کالاهای اساسی/ چگونگی فروش مرغ و لبنیات پرداخت وام ۱۰ میلیون تومانی به سرپرستان خانوار در صورت ابتلا به کرونا ملت ایران به چیزی کمتر از لغو همه تحریم‌ها تن نمی‌دهند/ روحیه ظلم‌ستیزی در جان مردم زنده است/ شعار مرگ بر آمریکا باقی ست آمریکایی‌ها نقض عهد کردند و به آنها باج نخواهیم داد/ دانشجویان بن بست های پیش رو را بگشایند اولتیماتوم عجیب سازمان لیگ؛ اجازه تبلیغات محیطی ندهید، دربی لغو می‌شود! تأمین اجتماعی سهامدار هپکو یا طلبکار؟/ هزینه ی تهاتر بدهی ها را با انتقال اموال تسویه کنید! شمارش معکوس برای حذف نسخه های کاغذی امیرعبداللهیان: اگر غرب جدیت نشان دهد، توافق خوب در دسترس است سردار سلیمانی:با استفاده از ظرفیت‌‌های داخلی بر مشکلات اقتصادی چیره خواهیم شد
جمعه ۱۲ آذر ۱۴۰۰ - ۲۰:۰۵
کد خبر: 91649
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۷
سجادی:

اولویت اصلی وزارت ورزش و جوانان  توسعه ورزش های همگانی است

وزیر ورزش و جوانان گفت: رویکرد و اولویت اصلی  وزارت ورزش و جوانان توسعه ورزش های همگانی است.

به گزارش دیار آفتاب؛ سید " حمید سجادی هزاوه" صبح جمعه در آیین همایش پیاده روی خانوادگی استان مرکزی در اراک رویکرد و اولویت اصلی  وزارت ورزش و جوانان را  توسعه ورزش های همگانی عنوان کرد و گفت: طی دو سال گذشته، شیوع ویروس کرونا شرایط دشواری را به جامعه تحمیل کرده‌ و اکنون ، توسعه ورزش‌های همگانی و همچنین ورزش خانوادگی و تزریق روحیه نشاط و امید در جامعه را اولویت وزارت متبوع است. 

وزیر ورزش و جوانان ضمن تاکید بر اینک توسعه ورزش های قهرمانی نیز در دستور کار ویژه قرار دارد گفت: حدود ۱۱ ماه آتی ورزش های آسیایی و در ۲ سال و هشت ماه آتی نیز المپیک پاریس برگزار می شود و باید تلاش کرد در این حوزه نیز شاهد موققیت های چشمگیری باشیم.

سجادی بیان داشت: توجه به مقوله ورزش، کاهش هزینه های درمان را به همراه دارد و در دنیا نیز  توسعه ورزش همگانی در اولویت و مورد توجه ویژه است. 

وی رویکرد توسعه محوری و  دمیدن نشاط و امید در بین مردم از اولویت های وزارت ورزش و جوانان در دولت سیزدهم دانست و افزود: 

تاکنون توفیقات خوبی در  واکسیناسیون کرونا حاصل شده اما همچنان رعایت شیوه نامه های بهداشتی پاید مورد توجه ویژه قرار گیرد تا بتوان با آغاز مجدد فعالیت های ورزشی، نشاط و امید را دوباره به مردم بازگرداند.

وزیر ورزش و جوانان عنوان کرد: در هفته تربیت بدنی هفت هزار برنامه مختلف از سوی وزارت ورزش و جوانان پیش بینی شده و سایر دستگاه ها و وزارتخانه ها نیز به صورت جداگانه،  انجام برنامه های ورزشی را  در دستور کار ویژه خود قرار داده است.

مریم کاظمی معاونت امور بانوان وزارت ورزش و جوانان نیز  در این آیین گفت: بانوان استان در رشته پایه دو میدانی و سایر رشته های ملی صاحب رتبه شده‌اند و در دولت کنونی سعی داریم حقوق مادی و معنوی بانوان که کمتر به آن توجه شده بود را احصا کنیم.

استاندار مرکزی نیز در ادامه ین آیین گفت: در ۲ سال گذشته تعداد سمن های ورزشی استان از ۲۴ به ۹۵ سمن افزایش یافته  و بر اساس گزارش مقام عالی وزارت در این زمینه و فعالیت کیفی سمن های استان مرکزی از استانهای مطرح و بالاتر از رتبه های کشوری است. 

سید علی آقازاده عنوان کرد: در ۴ سال گذشته  سرانه ورزشی استان ۱۵ سانتی مترمربع اضافه شده که از دستاوردهای خوب استان است و امیدواریم بتوان در این زمینه و همچنین قهرمانی پروری در استان رتبه های مناسب تری کسب کنیم.

نماینده مردم اراک،خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: استان مرکزی دارای استعداد و ظرفیت های مناسب ورزشی است.

علی اکبر کریمی تاکبد کرد: امید است در دولت سیزدهم  بیش از گذشته این استعدادهای جوانان را بتوان شکوفا کرد.

وی‌افزود: امید است وزیر ورزش و جوانان در راستای ارتقا فضاهای ورزشی و امکانات بتواند برای استان اقدامات قابل توجه ای انجام دهد.

در این همایش نشان افتخار اراک از سوی شهرداری و شورای اسلامی اراک به وزیر ورزش و جوانان اهدا شد.

انتهای پیام 

captcha
آخرین اخبار