وزیر ارشاد: تدوین لایحه نظام جامع رسانه‌‌ای در کشور/ اختصاص ۲۴ هزار واحد مسکونی به اهالی رسانه جزییات طرح فروش اینترنتی کالاهای اساسی/ چگونگی فروش مرغ و لبنیات پرداخت وام ۱۰ میلیون تومانی به سرپرستان خانوار در صورت ابتلا به کرونا ملت ایران به چیزی کمتر از لغو همه تحریم‌ها تن نمی‌دهند/ روحیه ظلم‌ستیزی در جان مردم زنده است/ شعار مرگ بر آمریکا باقی ست آمریکایی‌ها نقض عهد کردند و به آنها باج نخواهیم داد/ دانشجویان بن بست های پیش رو را بگشایند اولتیماتوم عجیب سازمان لیگ؛ اجازه تبلیغات محیطی ندهید، دربی لغو می‌شود! تأمین اجتماعی سهامدار هپکو یا طلبکار؟/ هزینه ی تهاتر بدهی ها را با انتقال اموال تسویه کنید! شمارش معکوس برای حذف نسخه های کاغذی امیرعبداللهیان: اگر غرب جدیت نشان دهد، توافق خوب در دسترس است سردار سلیمانی:با استفاده از ظرفیت‌‌های داخلی بر مشکلات اقتصادی چیره خواهیم شد
جمعه ۱۲ آذر ۱۴۰۰ - ۱۹:۴۶
کد خبر: 91642
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۴۰۰ - ۰۷:۰۷
سرپرست معاونت جوانان وزارت ورزش و جوانان:

موافق معرفی استان مرکزی بعنوان قطب فعالیت های فرهنگی سمن ها هستیم /ستاد فعالیت های جهادی تشکل های جوانان تاسیس می شود

یامین پور گفت: به دنبال تاسیس ستاد فعالیت های جهادی تشکل های جوانان در معاونت جوانان هستیم و طرح اولیه آن انجام شده است تا بتوان حمایت های بیشتری از تشکل های جوانان در کشور بیفتد.

به گزارش دیار آفتاب؛ وحید یامین پور سرپرست معاونت جوانان وزارت ورزش و جوانان در نشست وزیر ورزش دولت سیزدهم با سمن های ورزشی استان مرکزی، گفت: روال ثبت سازمان های مردم نهاد(سمن ها) در حال بازنگری است و قطعا این روال کوتاه تر خواهد شد. خصوصا اگر آیین نامه اجرایی وزارت خانه ابلاغ شود این موضوع سرعت بیشتری به خود می گیرد.

وی افزود: جنس فرهنگی سمن های استان مرکزی بسیار پر رنگ است و با پیشنهادی که ارائه شد برای اینکه بتوان این استان را قطب فعالیت های فرهنگی سمن های جوانان در کشور قرار دهیم موافق هستیم و برای این موضوع برنامه ریزی خواهیم کرد.

یامین پور ادامه داد: به دنبال تاسیس ستاد فعالیت های جهادی تشکل های جوانان در معاونت جوانان هستیم و طرح اولیه آن انجام شده است تا بتوان حمایت های بیشتری از تشکل های جوانان در کشور بیفتد.

سرپرست معاونت جوانان وزارت ورزش و جوانان تصریح کرد: حمایتی که از سمن های جوانان استان مرکزی طی یک سال و نیم انجام شده است در حدود یک میلیارد و 100میلیون بوده است که این سهم از متوسط حمایت ها در کشور پایین تر است. دو اتفاق ممکن است افتاده باشد، اول اینکه ظرفیت جذب این اعتبارات وجود نداشته است. اتفاق دوم اینکه مدیرکل ورزش و جوانان استان مقداری از اعتبارات را به سمت فعالیت های ورزشی سوق داده باشد.

وی بیان کرد: البته این تنها حمایتی نبوده که در استان از جوانها صورت گرفته است. چرا که طرح هایی مانند منش و سرباز ماهر که در استان صورت گرفته هزینه های بسیاری را شامل می شود. ولی در مجموع انتظار بیشتری از استان مرکزی به عنوان یکی از قطب های صنعت کشور می رود.

سرپرست معاونت امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با اشاره به لزوم توجه جدی به ستاد ساماندهی امور جوانان، گفت: متاسفانه در شش ماه اخیر جلسه این ستاد به ریاست استاندار مرکزی تشکیل نشده است در حالی که این ستاد می تواند حلقه وصل جوانان به حکمرانی باشد و باید جدی گرفته شود. لذا بایستی در ادامه استانداران را ملزم به توجه ویژه به این ستاد کرد.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار