وزیر ارشاد: تدوین لایحه نظام جامع رسانه‌‌ای در کشور/ اختصاص ۲۴ هزار واحد مسکونی به اهالی رسانه جزییات طرح فروش اینترنتی کالاهای اساسی/ چگونگی فروش مرغ و لبنیات پرداخت وام ۱۰ میلیون تومانی به سرپرستان خانوار در صورت ابتلا به کرونا ملت ایران به چیزی کمتر از لغو همه تحریم‌ها تن نمی‌دهند/ روحیه ظلم‌ستیزی در جان مردم زنده است/ شعار مرگ بر آمریکا باقی ست آمریکایی‌ها نقض عهد کردند و به آنها باج نخواهیم داد/ دانشجویان بن بست های پیش رو را بگشایند اولتیماتوم عجیب سازمان لیگ؛ اجازه تبلیغات محیطی ندهید، دربی لغو می‌شود! تأمین اجتماعی سهامدار هپکو یا طلبکار؟/ هزینه ی تهاتر بدهی ها را با انتقال اموال تسویه کنید! شمارش معکوس برای حذف نسخه های کاغذی امیرعبداللهیان: اگر غرب جدیت نشان دهد، توافق خوب در دسترس است سردار سلیمانی:با استفاده از ظرفیت‌‌های داخلی بر مشکلات اقتصادی چیره خواهیم شد
جمعه ۱۲ آذر ۱۴۰۰ - ۱۹:۴۳
کد خبر: 91619
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۴۰۰ - ۲۲:۰۶

نیازی به تزریق عمومی دُز سوم واکسن کرونا نیست

رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت با اشاره به نیاز کادر درمان و گروه‌های پرخطر برای تزریق دُز سوم واکسن کرونا، گفت: فعلا نیازی به تزریق عمومی دُز سوم واکسن کرونا نیست.

به گزارش دیار آفتاب؛به نقل از  شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛محمد مهدی گویا در ستاد استانی کرونا، اظهار کرد: یک میلیون و ۵۸۰ هزار نفر از جمعیت استان کرمانشاه واجد شرایط واکسیناسیون است که از این تعداد تاکنون ۷۵ درصد نوبت اول و ۴۵ درصد هر ۲ نوبت را تزریق کرده اند و طبق برآوردها به زودی این میزان به ۸۵ درصد می‌رسد.

وی تاکید کرد: این موفقیت حاصل همکاری و مدیریت دقیق و حساب شده همه دستگاه‌ها است.

معاون وزیر بهداشت به تجلیل از اجرای موفق طرح شهید سلیمانی در استان کرمانشاه پرداخت و گفت: این طرح با کمک نیروی مقاومت بسیج، هلال احمر، شهرداری‌ها، فرمانداری‌ها، مجموعه وزارت کشور و نیروهای مسلح توانست خانواده‌های ۱۶ میلیون نفر بیمار را آزمایش و در صورت لزوم درمان کند.

وی تاکید کرد: واکسیناسیون تنها یکی از ارکان است و حتی اگر همه مردم ۲ نوبت واکسن را هم تزریق کنند در صورت عدم رعایت دستورالعمل‌ها مطمئن باشید به آن نتیجه مطلوب نمی رسیم.

معاون وزیر بهداشت عدم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و واکسن هراسی را ۲ مشکل مهم کرمانشاه دانست و گفت: چطور به خودمان حق می‌دهیم که با امتناع از تزریق واکسن با جان مردم بازی کنیم.

گویا خاطر نشان کرد: استان کرمانشاه جز سه استان آخر کشور در زمینه رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی است و این زنگ خطری برای شهروندان به شمار می‌رود.

وی گفت: واکسن‌های موجود هیچ فرقی با هم ندارند و طبق بررسی‌های علمی، واکسن‌های ایرانی کمترین عارضه جانبی را دارند.

معاون وزیر بهداشت و رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت با اشاره به اینکه کادر درمان و گروه‌های پرخطر در اولویت تزریق دوز سوم واکسن کرونا هستند گفت: در حال حاضر عموم مردم نیازی به تزریق دُز سوم واکسن ندارند.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار