پایش دانش آموزان مشکوک به بیماری کرونا از منزل زلزله مالی در قفس توری‌ پرسپولیس/ بازگشت رادوشوویچ به کرواسی؛ احتمالاً پس از دربی! ادعای سخیف شبکه «تی.آر.تی» ترکیه درباره جزایر سه‌گانه ایرانی «نه» به توافق موقت/ ایران خواستار لغو تحریم‌هاست؛ نه تعلیق و توقف! آیا «سگ‌گردانی» حرام است؟ عرضه خودرو به دست خودروسازان محقق شد؟ ماجرای عجیب کارت عروسی‌ حمید و فائزه که به دست رهبر انقلاب رسید/ به جای طلا، سرویس نقره خریدیم فضیلت‌های کمک کردن به همسر در خانه از زبان پیامبر/عملی که با شهادت برابری می‌کند توقیف 15 دستگاه خودروی شوتی از سوی پلیس راه مرکزی طرح تروریستی داعش برای هدف قرار دادن سامراء
پنجشنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۰ - ۰۱:۳۷
کد خبر: 91617
تاریخ انتشار: ۰۳ آبان ۱۴۰۰ - ۰۷:۱۹
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان مرکزی در گفتگو با دیارآفتاب:

تاخیر در پرداخت تعهدات مالی در دولت قبل، پروژه های بسیاری را نیمه کاره گذاشت/ بیمارستان ولیعصر(عج) و کتابخانه مرکزی مشکل اعتبار ندارند و در حال پیشرفت اند

یادگاری رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان مرکزی گفت: علیرغم انجام تعهدات مالی دولت تدبیر و امید در استان، به دلیل تاخیر در پرداخت اعتبارات و با توجه به افزایش قیمت ها، پروژه های بسیاری نیمه کاره مانده‌اند.

رقیه یادگاری رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان مرکزی در گفتگو با دیار آفتاب در پاسخ به این سوال که چه میزان از تعهدات دولت تدبیر و امید برای استان مرکزی اجرایی شد، گفت: تقریبا می توان گفت تمام تعهدات مالی که دولت قبل به استان داده بود، محقق شد. البته قبل از سفر نوبخت -رئیس سازمان برنامه و بودجه دولت تدبیر و امید- در سال 1399، مقداری از تعهدات بر زمین مانده بود که با سفر او به استان، مابقی تعهدات مالی تکمیل شد. اعتباراتی علاوه بر تعهدات سفر ریاست جمهوری هم در سفر نوبخت پرداخت شد که می توان به 7میلیارد تومان برای پل هفت دهنه ساوه، 4 میلیارد تومان برای کتابخانه مرکزی اراک و 4میلیارد تومان برای ساختمان تولید صدا و سیما اشاره کرد.

وی ادامه داد: در مجموع 54 پروژه با اعتبار 930میلیارد تومان در سفر رئیس جمهور قبل به استان تعریف شده بود که از نظر ریالی، دولت تدبیر و امید تعهداتش را اجرایی کرد ولی بایستی این نکته را گفت که علیرغم انجام تعهدات مالی دولت، به دلیل تاخیر در پرداخت اعتبارات و با توجه به افزایش قیمت ها، پروژه های بسیاری نیمه کاره ماندند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان مرکزی تصریح کرد: البته پروژه های بسیاری هم به اتمام رسید یا بخش اعظمی از آن انجام شد که از جمله می توان به محور اراک-خمین، اراک-فرمهین، تالار مرکزی و ... اشاره کرد.

یادگاری در مورد اعتبارات بیمارستان ولیعصر(عج) اراک، تشریح کرد: این بیمارستان تخصیص کامل تعهدات سفر رئیس جمهور قبلی را گرفت و حتی بیشتر. در سفر آقای نوبخت به استان هم این قول داده شد که اگر تا پایان سال 1399 این بیمارستان به بهره برداری برسد 200میلیارد تومان دیگر هم به آن اختصاص داده می شود. ولی با توجه به مشکلاتی که میان پیمانکار و کارفرما به وجود آمد و پروژه به بهره برداری نرسید، مبلغی بیش از 100میلیارد تومان پرداخت شد. در اعتبارات سال 1400 نیز 25 میلیارد تومان برای این بیمارستان در نظر گرفته شد که تمامی آن پرداخت شد. البته از وزارتخانه نیز مبلغی برای آن تخصیص داده شد. در مجموع این پروژه فعلا مشکل مالی ندارد و در حال پیشرفت است.

وی با بیان اینکه برای تکمیل پروژه بیمارستان ولیعصر(عج) به مبلغی در حدود 300میلیارد تومان نیاز است، گفت: تالار مرکزی از دیگر پروژه های سفر بود که بیش از 95درصد پیشرفت فیزیکی دارد و به نظر می رسد امسال به بهره برداری برسد ولی به اعتبار بالایی برای تکمیل نیاز دارد. برای کتابخانه مرکزی نیز علاوه بر 4میلیاردی که در سفر نوبخت به استان به آن اختصاص داده شد، 10میلیارد تومان نیز از اعتبارات استانی تخصیص داده شد. این پروژه نیز در حال فعالیت است و فعلا مشکل اعتبار ندارد.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار