خطیب‌زاده: نه تعجیل داریم و نه اجازه می‌دهیم کسی با وقت و انرژی ما در وین بازی کند/ دور بعدی مذاکرات آخر هفته جاری هوای اراک در وضعیت قرمز قرار گرفت 185میلیارد ریال برای پرداخت حقوق فرهنگیان استان در اولویت قرار گیرد/ سند تحول بنیادین آموزش و پرورش برای اولین بار در اراک اجرایی می شود تزریق دوز سوم واکسن کرونا به افراد بالای ۴۰ سال آغاز شد اعتبار مالی ۸۵۴ طرح مصوب در سفرهای استانیِ رئیس‌جمهور چگونه تهیه می‌شود؟ تیم مذاکره‌کننده ایرانی از پشتوانه کارشناسی قوی برخوردار است/آشفتگی غرب از مواضع صریح و بسته‌های پیشنهادی رفع کلیه تحریم‌های ایران کلاهبرداری ۵ میلیاردی ادمین‌های قلابی/ دلار به افق وین/ پاتک سوم به کووید ۱۹ هشدار لیگ به فرهاد و یحیی / این همه مقاومت مقابل VAR برای چیست؟ / استقلال و پرسپولیس سند رو کردند جوان‌سازی جمعیت، با طرح و برنامه قابل اجرا نیست/ مشوق‌های طرح جوانی جمعیت چقدر چاره‌ساز است؟ مردم را در تصمیمات اقتصادی غافلگیر نمی‌کنیم/ دنبال رفع تحریم‌ها هستیم
دوشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۵
کد خبر: 91614
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۴۰۰ - ۰۹:۱۴
دیارآفتاب گزارش می دهد؛

محرومیت 2 بازیکن ملی پوش امید و جریمه عدم حضور در اردوی تیم ملی/ باشگاه آلومینیوم به رأی کمیته انضباطی اعتراض می کند

کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال رای به محرومیت سنگین و جریمه نقدی دو بازیکن امید تیم آلومنیوم اراک و جریمه 100 میلیون تومانی این باشگاه به دلیل عدم حضور امیرمحمد هوشمند و ساسان حسینی در اردوی تیم ملی امید داد.

به گزارش دیار آفتاب؛ دومین اردوی تیم امید ایران با حضور مهدوی مهدوی‌کیا و قبل از رقابت‌های مقدماتی آسیایی در حالی برگزار شد که امیرمحمد هوشمند و ساسان حسینی، دو بازیکن آلومینیوم اراک بنابر درخواست این باشگاه مبنی بر دیر شروع شدن تمرینات در این اردو شرکت نکردند.

امیرمحمد هوشمند و ساسان حسینی که سال گذشته نمایش درخشانی در آلومینیوم اراک و نفت مسجدسلیمان داشتند و هر یک در فاز دفاعی و هجومی عملکرد قابل توجهی داشتند و به نوعی جزو بازیکنان ترکیب اصلی آلومنیوم هستند حالا با یک محرومیت عجیب و سنگین مواجه شده‌اند.

این دو بازیکن در شرایطی با محرومیت توسط کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال مواجه شده‌اند که در نخستین اردوی تیم امید ایران با حضور مهدوی‌کیا شرکت کرده بودند اما در دومین اردو به دلیل درخواست باشگاه آلومینیوم از فدراسیون در تمرینات امید حاضر نشدند و حالا این اتفاق با محرومیت و جریمه آنها از سوی کمیته انضباطی موجه شده است.

فدراسیون فوتبال در واکنش به این اتفاق طی اطلاعیه‌ای عنوان کرده است:

«در خصوص تخلف انتسابی به باشگاه آلومینیوم اراک و امیر هوشمند و ساسان حسینی مبنی بر ممانعت از حضور نامبردگان در اردوهای آماده‌سازی و اعزامی تیم ملی فوتبال زیر ۲۳ سال و عدم همراهی تیم ملی با توجه به مجموع اوراق و محتویات پرونده از جمله گزارش دپارتمان جوانان فدراسیون فوتبال مبنی بر عدم حضور بازیکنان دعوت شده فوق در اردوی تیم که از تاریخ ۱۴۰۰/۰۷/۱۵لی ۱۴۰۰/۰۷/۲۳برگزار شده، دفاعیات بلاوجه باشگاه آلومینیوم اراک و سایر قراین و امارات موجود در پرونده تخلف انتسابی به باشگاه موصوف و آ امیر هوشمند و ساسان حسینی محرز و مسلم تشخیص و بر همین اساس مستند به ماده ۸۳ مقررات انضباطی آقایان امیر هوشمند و ساسان حسینی هریک به پرداخت مبلغ ۲۰۰ میلیون ریال جریمه نقدی و ۳ جلسه محرومیت از همراهی تیم باشگاهی خود و باشگاه آلومینیوم اراک نیز به پرداخت مبلغ یک میلیارد ریال جریمه نقدی محکوم شدند.

رای صادره با رعایت بند ۳ ماده ۱۰۳ مقررات موصوف قابل اجرا بوده و ظرف مدت یک هفته قابل تجدید نظر خواهی نزد کمیته استیناف است.»

اما باشگاه آلومینیوم اراک اعلام کرده است دفاعیه خود نسبت به رای صادره توسط کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال را در کمیته استیناف ارائه می‌کند، بیانیه این باشگاه در واکنش به رای کمیته انضباطی مبنی بر محرومیت و جریمه ۲ بازیکن ملی‌پوش امید این تیم به شرح زیر است:

«در نخستین فهرست تیم ملی امید ایران، نام عرفان اسفندیاری(دروازه‌بان) و امیرمحمد هوشمند(مدافع) در بین دعوت شده‌ها حضور داشت که باشگاه آلومینیوم اراک با وجود شروع دیرهنگام تمرینات، کمبود بازیکن و حتی نداشتن دروازه‌بان و بنابر موافقت آقای رسول خطیبی، تصمیم گرفت این دو بازیکن را به اردوی تیم امید بفرستد.

پس از این اردو، باشگاه آلومینیوم با ساسان حسینی که او هم از ملی‌پوشان امید بود، قرارداد بست و این بازیکن در فاصله دو هفته تا شروع لیگ برتر، هیچ تمرینی در کنار دیگر بازیکنان انجام نداده بود و این وضعیت برای امیرمحمد هوشمند نیز بخاطر حضور در نخستین اردوی تیم امید ایران وجود داشت.

دومین اردوی تیم ملی امید ایران قرار بود از روز 15 مهر آغاز شود که از امیرمحمد هوشمند و ساسان حسینی برای حضور در جمع ملی‌پوشان امید دعوت شد، اما چهار روز قبل از اینکه این اردو آغاز شود(تاریخ 11 مهر)، باشگاه آلومینیوم طی نامه‌ای به شماره «5494 ب‌آ» از فدراسیون فوتبال درخواست نمود به دلیل دیر اضافه شدن این دو ملی‌پوش امید به تمرینات و نداشتن آمادگی بدنی و هماهنگی بازیکنان تیم آلومینیوم، نمی‌توانیم در آن مقطع دو بازیکن مذکور را دراختیار تیم امید قرار بدهیم که متاسفانه هیچ جوابی از سوی سازمان لیگ یا فدراسیون فوتبال به نامه و درخواست ما فرستاده نشد.

در روز شنبه، 24 مهر فدراسیون فوتبال از ما دفاعیات خواست که ما طی نامه‌ای جدید در تاریخ 26 مهرماه، مشکلات موجود و موارد فوق را مجددا اعلام نمودیم و تاکید کردیم از این پس و با توجه به اینکه تمرینات آماده‌سازی تیم فوتبال آلومینیوم انجام شده، این باشگاه حتی در زمان مسابقات لیگ برتر آماده هرگونه همکاری با فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران برای دراختیار گذاشتن بازیکنان خود در تیم‌های ملی بوده و آرزوی موفقیت و سربلندی پرچم ایران در میادین بین‌المللی را دارد.

با وجود اعلام آمادگی باشگاه آلومینیوم برای دراختیار گذاشتن دوباره بازیکنان خود به تیم ملی امید ایران، اما در لیست جدید نام هیچ‌یک از بازیکنان آلومینیوم حضور نداشت ولی در کمال تعجب، ظهر امروز خبر محرومیت بی‌سابقه و عجیب سه جلسه‌ای و جریمه 20 میلیون تومانی دو بازیکن آینده‌دار فوتبال ایران و جریمه 100 میلیون تومانی باشگاه آلومینیوم در سایت فدراسیون فوتبال منتشر شد.

اینکه فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ هیچ جوابی به دو نامه ما طی 15 روز اخیر نداشته‌اند، برای ما تعجب‌آور بوده و اتفاق عجیب‌تر اینکه به یکباره و به سرعت جلسه کمیته انضباطی را تشکیل داده و رای به محرومیت و جریمه بازیکنان و باشگاه ما گرفته‌اند.

اینکه فدراسیون فوتبال هیچگونه جوابی به درخواست همکاری دو طرفه نداشته و باشگاه آلومینیوم را در آغاز دومین سال حضورش در لیگ برتر با چنین مشکلاتی مواجه می‌کند و از سوی دیگر به دو بازیکن جوانی که مطمئنا می‌توانند در آینده‌ای نه چندان دور در تیم ملی بزرگسالان هم بازی کنند، ضربه روحی بزرگی وارد می‌سازد، جای تاسف دارد.

باشگاه آلومینیوم اراک ضمن اینکه مطمئنا نسبت به رای صادره در کمیته استیناف فدراسیون فوتبال طرح موضوع نموده و با قاطعیت از خود دفاع خواهد کرد، اعلام می‌کند بازهم در چنین شرایطی آماده همکاری با تیم ملی امید ایران برای دراختیار گذاشتن بازیکنان توانمند خود است.

همچنین آقای رسول خطیبی، سرمربی آلومینیوم نیز همواره به حمایت همه جانبه و تعامل با تیم‌های ملی تاکید داشته و اخیرا نیز برای اعلام پشتیبانی از آقای مهدوی‌کیا، در تمرین تیم امید ایران حضور یافت و غیبت دو بازیکن در دومین اردو را نیز به اطلاع ایشان رسانده بود.

در پایان لازم به ذکر است، جدا از آرزوی سربلندی و موفقیت برای تیم ملی امید در مسابقات پیش رو، باشگاه آلومینیوم برای آقای مهدی مهدوی‌کیا که از مفاخر ورزشی تاریخ استان مرکزی است، آرزوی موفقیت دارد و امیدوار است تیم ملی امید ایران با هدایت ایشان به المپیک صعود کند.»

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار