جدیدترین خرید پرسپولیس کیست؟ / لژیونر ایرانی هم در لیست گل محمدی! دانشجویان در جهاد علمی و فرهنگی همان رسالت رزمندگان در دفاع مقدس را برعهده دارند باید فاصله با دانشگاه کاهش یابد/ به دنبال تقویت زمینه‌های حفظ و جذب نخبگان هستیم پرونده ای هنوز برای «روحانی» در دادگستری تشکیل نشده است/ اعاده دادرسی در پرونده «سیف» و «عراقچی» منتظر تصمیم دیوان عالی کشور است  بدون فوتی و شناسایی ۳۱ مورد مبتلا به کرونا ویروس در استان مرکزی  توافق اجباری پزشک و منشی؛ استثمار با تعریف جدید/ وقتی اعتراض برابر با اخراج است، بازرسی‌ها به کار نمی‌آید اروپا ناامید از برجام پلاس/ افکار عمومی ادعای تازه غرب درباره مذاکرات را نمی‌پذیرد بدبختی اقتصاد ایران از دست لاکچری‌بازها/ بعضی‌ها سالی 6 ماشینِ گران می‌خریدند امتحانات نیم سال اول همه مدارس استان حضوری است امیرعبداللهیان: توافق باید جامع باشد که مردم به طور ملموس نتایج آن را احساس کنند
سه شنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۰ - ۲۲:۴۰
کد خبر: 91598
تاریخ انتشار: ۲۸ مهر ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۸
حوادث| دیارآفتاب گزارش می دهد؛

مهار آتش سوزی کارخانه طبیعت زرندیه/2 مجروح و خسارت سنگین مالی/ فرماندار: سفر مدیران تامین اجتماعی و کار استان به شهرستان

از بامداد امروز بخشی از کارخانه محصولات غذایی طبیعت در شهرستان زرندیه دچار آتش سوزی گسترده شد که در حال حاضر حریق تحت کنترل است و عملیات نیروهای امدادی برای اطفای کامل ادامه دارد.

به گزارش دیار آفتاب؛ از بامداد امروز بخشی از کارخانه محصولات غذایی طبیعت در شهرک صنعتی مامونیه شهرستان زرندیه دچار حریق گسترده شده که با گذشت چندین ساعت و اعزام تیم های اطفا از ساوه و شهرهای اطراف هنوز آتش بطور کامل مهار نشده و عملیات اطفا در حال انجام است.

فرماندار زرندیه در تشریح جزئیات این حادثه گفت: آتش سوزی این واحد بزرگ تولیدی موادغذایی حدود ساعت ۳ و ۳۰ دقیقه بامداد گزارش شد و به دلیل حجم بالای آتش‌سوزی همه پتانسیل‌ها برای مهار این آتش‌سوزی به کار گرفته شده است.

وی افزود: آتش‌سوزی واحد تولیدی، صنعتی طبیعت سبز پارس کهن این شهرستان تاکنون ۲ مجروح در پی داشته است.

عملیات امداد هوایی پیش بینی شده است

غیاثی، مدیر کل مدیریت بحران استان مرکزی نیز تصریح کرد: عملیات امداد هوایی با توجه به شدت آتش سوزی و نیاز احتمالی به پشتیبانی اطفای حریقِ واحد تولیدی، صنعتی طبیعت شهرستان زرندیه با همکاری مدیریت بحران کشور پیش بینی شده و هماهنگی‌های  لازم با فرماندار شهرستان زرندیه صورت گرفته و اکنون تمامی دستگاه‌های امدادی و خدمات رسان برای اطفای حریق این واحد تولیدی صنعتی حضور دارند.

آتش سوزی تحت کنترل است و عملیات برای اطفای کامل ادامه دارد

سیامک سلیمانی فرماندار زرندیه همچنین دقایقی قبل طی ارتباط زنده از محل حادثه با شبکه خبر گفت: آتش سوزی تحت کنترل است ولی به دلیل نوع محصول و مواد آتش زای موجود اطفای کامل صورت نگرفته است و عوامل حاضر در محل مشغول لکه گیری و اطفای کامل حریق هستند.

وی ادامه داد: درخواست کمک در ساعات اولیه حادثه انجام شده و بلافاصله نیروهای امدادی از استان ها و شهرهای همجوار به محل اعزام شدند، یکی از عوامل فزاینده آتش سوزی باد غالبی بود که از اوایل صبح داشتیم و الان هم این ورزش باد در محل شروع شده و تا حدودی کار اطفای کامل را سخت کرده است اما برآورد ما این است که تا حدود ساعت 5 بعدازظهر بتوانیم عملیات اطفای کامل را به انجام برسانیم و گزارش آن را ارائه کنیم.

به گزارش دیارآفتاب علت آتش‌سوزی مشخص نیست و به گفته مسئولین مربوطه باید توسط کارشناسان امر بررسی شود اما بر اثر این آتش‌سوزی انبار و سالن بسته‌بندی این واحد تولیدی از بین رفته و خسارت سنگینی برجای گذاشته است.

آتش سوزی این واحد تولیدی با کمک واحدهای امدادی و آتش نشان از شهرهای ساوه و اسلام شهر به آتش نشانان زرندیه ای در ساعت 17 و 30 دقیقه امروز مهار شد.

مدیران کل سازمان تامین اجتماعی و تعاون کار و رفاه اجتماعی به زرندیه سفر کرده اند و کارگران این واحد تولیدی دغدغه ای در رابطه با کارشان نداشته باشند و حمایت های لازم از کارگران شریف این واحد هم انجام خواهد شد.  

captcha
آخرین اخبار