وزیر ارشاد: تدوین لایحه نظام جامع رسانه‌‌ای در کشور/ اختصاص ۲۴ هزار واحد مسکونی به اهالی رسانه جزییات طرح فروش اینترنتی کالاهای اساسی/ چگونگی فروش مرغ و لبنیات پرداخت وام ۱۰ میلیون تومانی به سرپرستان خانوار در صورت ابتلا به کرونا ملت ایران به چیزی کمتر از لغو همه تحریم‌ها تن نمی‌دهند/ روحیه ظلم‌ستیزی در جان مردم زنده است/ شعار مرگ بر آمریکا باقی ست آمریکایی‌ها نقض عهد کردند و به آنها باج نخواهیم داد/ دانشجویان بن بست های پیش رو را بگشایند اولتیماتوم عجیب سازمان لیگ؛ اجازه تبلیغات محیطی ندهید، دربی لغو می‌شود! تأمین اجتماعی سهامدار هپکو یا طلبکار؟/ هزینه ی تهاتر بدهی ها را با انتقال اموال تسویه کنید! شمارش معکوس برای حذف نسخه های کاغذی امیرعبداللهیان: اگر غرب جدیت نشان دهد، توافق خوب در دسترس است سردار سلیمانی:با استفاده از ظرفیت‌‌های داخلی بر مشکلات اقتصادی چیره خواهیم شد
جمعه ۱۲ آذر ۱۴۰۰ - ۱۹:۱۹
کد خبر: 91592
تاریخ انتشار: ۲۸ مهر ۱۴۰۰ - ۱۳:۲۳
استاندار مرکزی در همایش پیوند اولیا و مربیان:

نیمی از مدارس ساخته شده خیرساز است/ضرورت بازگشایی سریع تر مدارس به صورت حضوری

آقازاده با اشاره به اینکه نیمی از مدارس ساخته شده خیرساز است گفت: این واقعیت را باید پذیرفت که اگر خانواده ها و خیرین نبودند که به آموزش و پرورش کمک کنند، حتما شرایط آموزشی کشور بسیار بدتر از این وضعیت فعلی بود.

به گزارش دیار آفتاب؛ سید علی آقازاده استاندار مرکزی در همایش پیوند اولیا و مربیان که در یکی از مدارس اراک برگزار شد، گفت: در قانون اساسی دولت موظف به ارائه آموزش رایگان به عموم مردم است ولی توان دولت در حد انتظاراتی که نظام آموزشی و خانواده ها دارند، نیست.

وی افزود: این واقعیت را باید پذیرفت که اگر خانواده ها و خیرین نبودند که به آموزش و پرورش کمک کنند، حتما شرایط آموزشی کشور بسیار بدتر از این وضعیت فعلی بود.

استاندار مرکزی با بیان اینکه معلمان و فرهنگیان کشور همچنان به حق و حقوق کامل خود نرسیده اند، گفت: به رغم افزایش حقوق معلمان در دولت های یازدهم و دوازدهم، همچنان حق و حقوق آنان به طور کامل پرداخت نشده است. معلمی که تمام نیازهایش تامین شود و فضای خوب آموزشی در اختیارش باشد قطعا دانش آموزان بهتری را تربیت می کند و خروجی بسیار بهتری را تحویل جامعه می دهد.

آقازاده تصریح کرد: لذا نظام اسلامی و سه قوه بایستی به آموزش و پرورش بیشتر توجه کنند و تمام نیازهای نظام آموزشی، از معلم گرفته تا دانش آموز و محیط آموزشی را به خوبی تامین کند.

وی با اشاره به سهم بالای خیرین در ساخت مدرسه و محیط های آموزشی، گفت: از هر 10 مدرسه ای که افتتاح می شود، نیمی از آن خیر ساز است و اگر خیرین نبودند مشکلات بسیاری در نظام آموزشی داشتیم. البته هنوز جا برای کار هست و بایستی مدارس کپری، کانکسی و ... به مدارس نوساز با کیفیت تبدیل شوند تا معلمین و دانش آموزان در محیطی امن و آرام به آموزش بپردازند.

استاندار مرکزی ادامه داد: انتظار از نظام آموزشی بایستی به اندازه ای باشد که امکانات در اختیار آن قرار می دهیم. امروزه مجموعه دولت ها نتوانستند انتظارات و مطالبات به حق نظام آموزشی را برآورده کنند. البته در چنین وضعیتی علاوه بر خیرین، برخی خانواده ها نیز می توانند نظام آموزشی را یاری دهند و باید مکانیسمی برای این منظور ایجاد شود.

آقازاده با اشاره به لزوم بازگشایی سریع تر مدارس به صورت حضوری، گفت: متاسفانه با شیوع کرونا و مجازی شدن آموزش، تعداد قابل توجهی از دانش آموزان به دلایل مختلف ترک تحصیل کردند که امیدواریم با تکمیل واکسیناسیون و شروع دوباره آموزش حضوری، بتوان این زیان وارد شده را جبران کرد.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار