وزیر ارشاد: تدوین لایحه نظام جامع رسانه‌‌ای در کشور/ اختصاص ۲۴ هزار واحد مسکونی به اهالی رسانه جزییات طرح فروش اینترنتی کالاهای اساسی/ چگونگی فروش مرغ و لبنیات پرداخت وام ۱۰ میلیون تومانی به سرپرستان خانوار در صورت ابتلا به کرونا ملت ایران به چیزی کمتر از لغو همه تحریم‌ها تن نمی‌دهند/ روحیه ظلم‌ستیزی در جان مردم زنده است/ شعار مرگ بر آمریکا باقی ست آمریکایی‌ها نقض عهد کردند و به آنها باج نخواهیم داد/ دانشجویان بن بست های پیش رو را بگشایند اولتیماتوم عجیب سازمان لیگ؛ اجازه تبلیغات محیطی ندهید، دربی لغو می‌شود! تأمین اجتماعی سهامدار هپکو یا طلبکار؟/ هزینه ی تهاتر بدهی ها را با انتقال اموال تسویه کنید! شمارش معکوس برای حذف نسخه های کاغذی امیرعبداللهیان: اگر غرب جدیت نشان دهد، توافق خوب در دسترس است سردار سلیمانی:با استفاده از ظرفیت‌‌های داخلی بر مشکلات اقتصادی چیره خواهیم شد
جمعه ۱۲ آذر ۱۴۰۰ - ۲۰:۳۴
کد خبر: 91580
تاریخ انتشار: ۲۸ مهر ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۵
استاندار مرکزی:

تعیین روز اراک فرصتی برای شناساندن ظرفیت های فرهنگی و تاریخی است

آقازاده گفت: تعیین 28مهر ماه بعنوان روز اراک، اقدام بسیار خوبی بود که باعث می شود ظرفیت ها، توانمندی ها و نیازهای شهری که در آن زندگی می کنیم و همچنین تاریخ و فرهنگ آن را بهتر بشناسیم.

به گزارش دیار آفتاب؛ سید علی آقازاده استاندار مرکزی در جمع خبرنگاران با اشاره به نامگذاری 28مهرماه بعنوان روز اراک گفت: تعیین این روز توسط شورای شهر اراک، اقدام بسیار خوبی بود که باعث می شود ظرفیت ها، توانمندی ها و نیازهای شهری که در آن زندگی می کنیم و همچنین تاریخ و فرهنگ آن را بهتر بشناسیم.

استاندار مرکزی اضافه کرد: شهر اراک یکی از شهرهای تاریخی ایران اسلامی است که با وجود سابقه تاریخی و فرهنگی، زنان و مردان نامدار و بزرگی را به خود دیده است. میرزا تقی خان امیرکبیر نیز یکی از این بزرگان است که به دلیل اقداماتش، امروزه به نمادی برای این شهر تبدیل شده و افتخاری قابل اعتنا برای این کلانشهر محسوب می شود.

وی افزود: تعیین روزی به نام روز اراک می تواند فرصتی باشد تا با شناختن نقاط قوت و ضعف شهرمان، تلاش کنیم تا با استفاده از امکانات و ظرفیت ها، نقاط ضعف را به نقاط قوت تبدیل کنیم.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار