وزیر ارشاد: تدوین لایحه نظام جامع رسانه‌‌ای در کشور/ اختصاص ۲۴ هزار واحد مسکونی به اهالی رسانه جزییات طرح فروش اینترنتی کالاهای اساسی/ چگونگی فروش مرغ و لبنیات پرداخت وام ۱۰ میلیون تومانی به سرپرستان خانوار در صورت ابتلا به کرونا ملت ایران به چیزی کمتر از لغو همه تحریم‌ها تن نمی‌دهند/ روحیه ظلم‌ستیزی در جان مردم زنده است/ شعار مرگ بر آمریکا باقی ست آمریکایی‌ها نقض عهد کردند و به آنها باج نخواهیم داد/ دانشجویان بن بست های پیش رو را بگشایند اولتیماتوم عجیب سازمان لیگ؛ اجازه تبلیغات محیطی ندهید، دربی لغو می‌شود! تأمین اجتماعی سهامدار هپکو یا طلبکار؟/ هزینه ی تهاتر بدهی ها را با انتقال اموال تسویه کنید! شمارش معکوس برای حذف نسخه های کاغذی امیرعبداللهیان: اگر غرب جدیت نشان دهد، توافق خوب در دسترس است سردار سلیمانی:با استفاده از ظرفیت‌‌های داخلی بر مشکلات اقتصادی چیره خواهیم شد
جمعه ۱۲ آذر ۱۴۰۰ - ۲۰:۴۳
کد خبر: 91539
تاریخ انتشار: ۲۷ مهر ۱۴۰۰ - ۲۰:۴۸
عکسنوشت| بخشی از وصیت نامه شهید مکرمی؛

خدا کند شهید بشوم که اگر شهید نشویم می میریم و چه دردی از این بیشتر

شهید والامقام محمد مهدی مکرمی در وصیت نامه خود این چنین می نویسد: خداوندا وقتی به نماز می ایستم من تو را می خوانم یا تو مرا؟ خدا کند این خواستن ها دوطرفه باشد؛ خدا کند شهید بشوم که اگر شهید نشویم می میریم و چه دردی از این بیشتر است.

به گزارش دیار آفتاب؛ شهید والامقام محمد مهدی مکرمی در بخشی از وصیت نامه خود با حمد و سپاس خداوند این چنین می نویسد: «من در مشکلاتم و سختی ها با او صحبت ها کرده ام هرجا کارم گیر کرد و از مردم خواستم مشکلم حل نشد بعد که یادم می افتاد که اول باید از خداوند بخواهیم با این حال به سراغش رفتم و اگر به صلاحم بود اجابت می کرد؛ خیلی ها دلم را شکستند و خیلی ها به من بدی کردند ولی به خدا پناه بردم این را دلی می گویم که عاشق خداوند هستم؛ ای کاش این عشق به اندازه ای که در دلم باشد در بین هر دوی ما و بیشتر از اینها باشد.

خداوندا وقتی به نماز می ایستم من تو را می خوانم یا تو مرا؟ خدا کند این خواستن ها دوطرفه باشد؛ خدا کند شهید بشوم که اگر شهید نشویم می میریم و چه دردی از این بیشتر...»

این پاسدار رشید اسلام بامداد روز یکشنبه ۲۵ مهرماه با تیراندازی کور چند سارق مسلح که قصد تعرض به انبار یکی از مقرهای سپاه ناحیه خمین را داشتند مورد اصابت گلوله قرار گرفت و در اثر شدت جراحات به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

از توصيه هاي امام خميني (ره) و رهبر معظم انقلاب تاكيد بر مطالعه و تفكر در وصيت نامه شهداست، امام راحل در اینباره می فرمایند: هركدام از این وصیت نامه ­ها و خاطرات این جوانان را كه انسان می­خواند، تصویری از انقلاب یك نفر آدم را در آن می­بیند و خودش منقلب كننده و درس دهنده است.»

رهبر انقلاب نیز با تأکید بر این مهم می فرمایند: «اين وصيت‌نامه‌هايى كه امام مى‌فرمودند بخوانيد، من به اين توصيه‌ى ايشان خيلى عمل كرده‌ام. هرچه از وصيت‌نامه‌هاى همين بچه‌ها به دستم رسيده - يك فتوكپى، يك جزوه - غالباً من اينها را خوانده‌ام؛ چيزهاى عجيبى است. ماها واقعاً از اين وصيت‌نامه‌ها درس مى‌گيريم. اين‌جا معلوم مى‌شود كه درس و علم و علم الهى، بيش از آنچه كه به ظواهر و قالب هاى رسمى وابسته باشد، به حكمت معنوى - كه ناشى از نورانيت الهى است - وابسته است.

آن جوان خطش هم بزور خوانده مى‌شود، اما هر كلمه‌اش براى من و امثال من، يك درس و يك راهگشاست و من خودم خيلى استفاده كرده‌ام.» - ۲۷ شهریور۱۳۷۰

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار