وزیر ارشاد: تدوین لایحه نظام جامع رسانه‌‌ای در کشور/ اختصاص ۲۴ هزار واحد مسکونی به اهالی رسانه جزییات طرح فروش اینترنتی کالاهای اساسی/ چگونگی فروش مرغ و لبنیات پرداخت وام ۱۰ میلیون تومانی به سرپرستان خانوار در صورت ابتلا به کرونا ملت ایران به چیزی کمتر از لغو همه تحریم‌ها تن نمی‌دهند/ روحیه ظلم‌ستیزی در جان مردم زنده است/ شعار مرگ بر آمریکا باقی ست آمریکایی‌ها نقض عهد کردند و به آنها باج نخواهیم داد/ دانشجویان بن بست های پیش رو را بگشایند اولتیماتوم عجیب سازمان لیگ؛ اجازه تبلیغات محیطی ندهید، دربی لغو می‌شود! تأمین اجتماعی سهامدار هپکو یا طلبکار؟/ هزینه ی تهاتر بدهی ها را با انتقال اموال تسویه کنید! شمارش معکوس برای حذف نسخه های کاغذی امیرعبداللهیان: اگر غرب جدیت نشان دهد، توافق خوب در دسترس است سردار سلیمانی:با استفاده از ظرفیت‌‌های داخلی بر مشکلات اقتصادی چیره خواهیم شد
جمعه ۱۲ آذر ۱۴۰۰ - ۱۹:۵۴
کد خبر: 91538
تاریخ انتشار: ۲۷ مهر ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۹
بخشی از وصیت نامه شهید مکرمی؛

یک خواب شهادت دیدم که رؤیای صادقه بود/ خدا کند پُستمان، پَستمان نکند!

شهید محمد مهدی مکرمی در وصیت نامه خود می نویسد: خدا کند که پاک بشوم، پاک هم بمانم و پاک شهید شوم؛ میدانم خیلی از شهادت حرف می زنم شهادت لیاقت می خواهد ولی می دانم خداوند اگر بخواهد گناهان ما را نمی بیند و می بخشد و شهید میکند.

به گزارش دیار آفتاب؛ از توصيه هاي امام خميني (ره) و رهبر معظم انقلاب تاكيد بر مطالعه و تفكر در وصيت نامه شهداست، امام راحل در اینباره می فرمایند: هركدام از این وصیت نامه ­ها و خاطرات این جوانان را كه انسان می­خواند، تصویری از انقلاب یك نفر آدم را در آن می­بیند و خودش منقلب كننده و درس دهنده است.»

رهبر انقلاب نیز با تأکید بر این مهم می فرمایند: «اين وصيت‌نامه‌هايى كه امام مى‌فرمودند بخوانيد، من به اين توصيه‌ى ايشان خيلى عمل كرده‌ام. هرچه از وصيت‌نامه‌هاى همين بچه‌ها به دستم رسيده - يك فتوكپى، يك جزوه - غالباً من اينها را خوانده‌ام؛ چيزهاى عجيبى است. ماها واقعاً از اين وصيت‌نامه‌ها درس مى‌گيريم. اين‌جا معلوم مى‌شود كه درس و علم و علم الهى، بيش از آنچه كه به ظواهر و قالب هاى رسمى وابسته باشد، به حكمت معنوى - كه ناشى از نورانيت الهى است - وابسته است.

آن جوان خطش هم بزور خوانده مى‌شود، اما هر كلمه‌اش براى من و امثال من، يك درس و يك راهگشاست و من خودم خيلى استفاده كرده‌ام.» - 27 شهریور1370

پاسدار شهید محمد مهدی مکرمی در بخشی از وصیت نامه خود این چنین می نویسد: « از ابتدا بگویم که یک خواب شهادت دیده ام که به رؤیای صادق شبیه بود و دلیل نوشتن این وصیت نامه همین است، این خواب را مدت ها پیش دیدم و فکر کنم باز تکرار شد... اگر بتوانیم و اگر قبول کنند اسم خادالحسین داشته باشیم این لباس را به لباس امام حسین(ع) شبیه می دانم و خراب کردن، فساد، غیبت و تهمت در این لباس را به شدت بد می دانم چون علاوه بر گناه و ناراحتی خداوند، به این لباس و جایگاه شهدا بی احترامی می شود.

خدا کند پُستمان، پَستمان نکند!

خدا کند که پاک بشوم، پاک هم بمانم و پاک شهید شوم؛ میدانم خیلی از شهادت حرف می زنم شهادت لیاقت می خواهد ولی می دانم خداوندی که سوره هایش با رحمان و رحیم شروع می شود اگر بخواهد گناهان ما را نمی بیند و می بخشد و شهید میکند به حق پیامبران و امامان مخصوصا پنج تن آل عبا(ع).»

این پاسدار رشید اسلام بامداد روز یکشنبه ۲۵ مهرماه با تیراندازی کور چند سارق مسلح که قصد تعرض به انبار یکی از مقرهای سپاه ناحیه خمین را داشتند مورد اصابت گلوله قرار گرفت و در اثر شدت جراحات به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار