گزارش تصویری| تجلیل از شهدای مدافع سلامت در اراک خروج از برجام اشتباه بسیار بزرگی بود خنثی کردن تحریم‌ها اولویت اصلی دانشگاه و صنایع باشد/ توسعه پایدار با کار و تلاش شبانه‌روزی، تولید رقابتی و صادرات محور محقق می‌شود جهت‌گیری دولت در بودجه ۱۴۰۱ ثبات اقتصادی است لیگ قهرمانان اروپا|غلبه رئال بر اینتر و حذف میلان/وداع دراماتیک پورتو با فرصت سوزی طارمی تشریح جزئیات تهیه واکسن طبیعی کرونا در اراک/واکسن قابلیت انعطاف در برابر بیماری‌های ویروسی را دارد مه گرفتگی شدید در برخی از محورهای مواصلاتی استان مرکزی/ رانندگان با احتیاط بیشتری رانندگی کنند تکلیف ارز دولتی در بودجه 1401/حمله به صف کاذب ارز/چرا تولید خودرو آب می رود؟ پیروزی بر پیکان واجب‌تر از نان شب/ خطر حذف ایران از جام جهانی / ۴۵ روز ویژه حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی از بودجه ۱۴۰۱/ اختصاص ۱۰۰هزار میلیارد تومان یارانه به اقشار آسیب پذیر
چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۵
کد خبر: 91514
تاریخ انتشار: ۲۶ مهر ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۰
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان مرکزی:

۴۲ تشکل مردمی فعال در حوزه دفاع مقدس استان مرکزی فعالیت دارند

کریمی بیان کرد: در سطح استان مرکزی بیش از ۴۲ تشکل فعال در حوزه دفاع مقدس وجود دارد که در اولین جشنواره ملی تشکل‌ها در سال گذشته استان رتبه‌های قابل قبولی کسب کرد و امیدواریم در سالجاری رتبه های قابل توجهی کسب کنیم.

به گزارش دیار آفتاب؛ سرهنگ پاسدار غلامرضا کریمی مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان مرکزی در ستاد گرامیداشت مناسبت های دفاع مقدس و مقاومت استان مرکزی با موضوع دومین جشنواره ملی تجلیل از برگزیدگان تشکل های مردم نهاد حوزه دفاع مقدس و خدمت رسانی جهادی گفت: یکی از برنامه هایی که در حوزه دفاع مقدس به آن توجه ویژه ای باید شود برجسته نمودن نقش اقشار مردم در دفاع مقدس است که در این راستا تشکل های مردمی در حوزه دفاع مقدس راه اندازی شده است.

کریمی اظهار کرد: استفاده از ظرفیت های مردمی برای پاسداری از فرهنگ دفاع مقدس بسیار مورد توجه است چراکه دفاع مقدس به دلیل نقش پر رنگ مردم ماندگار شد و امروز برای تاثیرگذاری در برنامه های گرامیداشت باید از ظرفیت مردم استفاده کنیم.

وی ادامه داد: بزرگترین تجربه استان مرکزی در مشارکت مردم برای گرامیداشت فرهنگ ایثار و شهادت برگزاری کنگره شهدای استان مرکزی بود که مردم استان خوش درخشیدند و اقدامات ماندگاری انجام دادند و مهمترین مولفه برتری کنگره شهدای استان مرکزی در بین کنگره های برگزار شده مردمی بودن و ماندگاری اقدامات است.

مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان مرکزی گفت: گفتمان سازی مردمی مهمترین هدف ایجاد تشکل های مردمی است که در کنار آن تولید محتوا، تعلیم و تربیت، آموزش و تربیت راویان برجسته در موزه دفاع مقدس و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت دنبال می شود.

کریمی افزود: با توجه به شیوع بیماری کرونا برخی از فعالیت ها همچون راهیان نور که یکی از محورهای فعالیت تشکل های مردمی است متوقف شده اما با توجه به روحیه جهادی در تشکل های مردمی در حوزه دفاع مقدس محور فعالیت های آنها در طی این دو سال خدمت رسانی به مردم سوق داده شده است.

وی ادامه داد: در راستای ایجاد انگیزه در بین تشکل های مردمی دفاع مقدس دومین جشنواره ملی تجلیل از تشکل های مردمی در حوزه های دفاع مقدس، خدمت رسانی جهادی، ایثار و مقاومت پیش بینی شده که در دو مرحله استانی و کشوری برگزار خواهد شد.

مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان مرکزی گفت: شناساندن فعالیت های تشکل های مردم نهاد و فعال در حوزه دفاع مقدس و خدمت رسانی جهادی به آحاد مردم، ترویج فرهنگ مقاومت، ایثار و شهادت در سطح جامعه به خصوص نسل جوان،ترویج فرهنگ نیکوکاری و خدمت رسانی بی منت به مردم خصوصاً اقشار ضعیف جامعه و آسیب پذیر در راستای اشاعه ارزش های والای دینی و انسانی، جلوگیری از تحریف ارزش های دفاع مقدس با التزام هرچه بیشتر به معرفت دفاع مقدس، هماهنگی و هم افزایی بین تشکل های مردمی فعال در حوزه دفاع مقدس و بهره مندی حداکثری از مشارکت نسل جوان در حوزه خدمت رسانی جهادی از راهبردها و سیاست های دومین جشنواره ملی تجلیل از تشکل های مردمی در حوزه دفاع مقدس است.

کریمی بیان کرد: در سطح استان مرکزی بیش از ۴۲ تشکل فعال در حوزه دفاع مقدس وجود دارد که در اولین جشنواره ملی تشکل ها در سال گذشته استان رتبه های قابل قبولی کسب کرد و امیدواریم در سالجاری رتبه های قابل توجهی کسب کنیم.

مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان مرکزی گفت: کمیته اجرایی دومین جشنواره ملی تجلیل برگزیدگان تشکل های مردم نهاد حوزه دفاع مقدس و خدمت رسانی جهادی در ذیل ستاد گرامیداشت مناسبت های دفاع مقدس و مقاومت استان مرکزی با حضور دستگاه های متولی تشکیل شده و که تاکنون تشکل ها استقبال و مشارکت قابل توجه ای دارند.

وی خاطرنشان کرد: آیین تجلیل از تشکل های مردم نهاد استانی در دهه اول آبان ماه سالجاری برگزار خواهد شد که منتخبین به مرحله کشوری راه پیدا می کنند.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار