کشف دستگاه های تولید ارز دیجیتال قاچاق از یک منزل متروکه در ساوه

فرمانده انتظامی شهرستان ساوه از کشف 6 دستگاه تولید ارز دیجیتال(ماینر) قاچاق از یک منزل مسکونی متروکه در يكي از محله هاي این شهرستان خبر داد.
کد خبر: ۹۱۵۱۳ تاریخ انتشار: ۲۶ مهر ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۷

به گزارش دیار آفتاب؛ سرهنگ " علی اکبر عیسی آبادی " اظهار داشت: مأموران پاسگاه انتظامی امام خمینی(ره) اين شهرستان، پس از انجام اقدامات فراگیر پلیسی و اطلاع از وجود تعدادی دستگاه تولید ارز دیجیتال قاچاق در یک منزل مسکونی متروکه در روستای یل آباد این شهرستان، بررسی موضوع را آغاز كردند.

وي خاطرنشان کرد:پس از هماهنگی با دستگاه قضائی ، ماموران انتظامي به واحد مسکونی مورد نظر اعزام و در بازرسی از اين محل موفق به کشف 6 دستگاه ماینر قاچاق که به صورت غیرمجاز فعال شده بودند، شدند.

فرمانده انتظامی شهرستان ساوه افزود: ارزش تقریبی دستگاه های قاچاق کشف شده از سوی کارشناسان اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس آگاهی، 650 میلیون ریال برآورد شده است.

سرهنگ "عیسی آبادی" در پایان با تأکید بر مقابله قاطع پلیس با ماینرهای غیرمجاز قاچاق به دلیل اثرات متفاوت و مخرب آن در حوزه های انرژی، اقتصاد و امنیت بیان داشت: متهم دستگیر شده در این عملیات پس از تشکیل پرونده مقدماتی، برای سیر مراحل قانونی به دستگاه قضائی معرفی شد.

انتهای پیام/