پایش دانش آموزان مشکوک به بیماری کرونا از منزل زلزله مالی در قفس توری‌ پرسپولیس/ بازگشت رادوشوویچ به کرواسی؛ احتمالاً پس از دربی! ادعای سخیف شبکه «تی.آر.تی» ترکیه درباره جزایر سه‌گانه ایرانی «نه» به توافق موقت/ ایران خواستار لغو تحریم‌هاست؛ نه تعلیق و توقف! آیا «سگ‌گردانی» حرام است؟ عرضه خودرو به دست خودروسازان محقق شد؟ ماجرای عجیب کارت عروسی‌ حمید و فائزه که به دست رهبر انقلاب رسید/ به جای طلا، سرویس نقره خریدیم فضیلت‌های کمک کردن به همسر در خانه از زبان پیامبر/عملی که با شهادت برابری می‌کند توقیف 15 دستگاه خودروی شوتی از سوی پلیس راه مرکزی طرح تروریستی داعش برای هدف قرار دادن سامراء
پنجشنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۰ - ۰۱:۵۱
کد خبر: 91466
تاریخ انتشار: ۲۵ مهر ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۷
رئیس سازمان بسیج مستضعفین:

بسیج ۱۷ میلیون بسته معیشتی بین نیازمندان توزیع کرد/ کمک ماهانه هزار میلیارد تومان مردم ایران در اپیدمی کرونا

سردار سلیمانی با اشاره به اینکه ملت ها در دوران سخت مورد سنجش قرار می گیرند، از توزیع ۱۷ میلیون بسته معیشتی توسط بسیج بین نیازمندان و اقشار آسیب پذیر خبر داد.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از گلستان ما، سردار غلامرضا سلیمانی صبح امروز در رزمایش کمک مومنانه به مناسبت آغاز امامت و زعامت حضرت مهدی (عج) اظهار کرد: در مرحله هجدهمین رزمایش کمک های مومنانه این توفیق حاصل شد که در استان گلستان حضور پیدا کنم و فیض معنوی ببریم.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین ادامه داد: ملت ها در دوران سختی مورد سنجش قرار می گیرند و تاریخ درباره ملت ها قضاوت خواهد کرد، جمهوری اسلامی ایران به رهبری امام (ره) توانست یک قدرت مسلط به عنوان ژاندارم منطقه را ساقط کند و در دوران دفاع مقدس از ملت ایران به عنوان یک ملت افتخار آمیز یاد می کنند.

سردار سلیمانی بیان کرد: در دوران دفاع مقدس تمام ملت های دنیا در کنار صدام قرار گرفتند و بیان می شود 37 کشور دنیا مثل آمریکا، آلمان، فرانسه، اتحادیه شوری سابق و کشورهایی مثل عربستان در کنار رژیم بعث بود ولی ملت ایران یک تاریخ افتخار آمیز و گنجینه تمام نشدنی را خلق کرد و بر پشت سر خود این حماسه را رقم زد که دنیا از آن به عظمت یاد می کنند.

وی افزود: در دوران شیوع ویروس کرونا ملت ایران حماسه خلق کردند، ملت بزرگ ایران وقتی مشاهده کرد که هموطنان دچار سختی و معیشت قرار دارند در لبیک به مقام معظم رهبری در ابتدای سال 99 از مردم دعوت کردند که به میدان مواسات و همدلی و کمک مومنانه بیایند.

این مقام مسئول بیان کرد: فرزندان بسیجی مقام معظم رهبری پرچمدار این حرکت معنوی شدند و دستگاه های مختلف در کنار هم قرار گرفتند و حماسه خلق کردند و در کنار هم بودند را بار دیگر به ظهور و بروز رساندند.

سردار سلیمانی به طرح شهید سلیمانی و کمک های مومنانه اشاره کرد و گفت: این اقدامات یک استثنا در کل کشورهای دنیا به شمار می رود و هیچ کشوری چنین ویژگی را نتوانست از خود بروز و ظهور بدهد و این دوران را به عنوان یک دوران افتخار آمیز در تاریخ خواهیم داشت.

وی افزود: در اوج شیوع ویروس کرونا اوج انسجام ملی و اسلامی ملت ایران را شاهد بودیم و این نشان می دهد که ملت ایران از چه ظرفیتی برخوردار است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین بابیان اینکه بسیاری از ابعاد کمک مومنانه در کشور مشخص نیست، افزود: کمک های مومنانه گاهی بیش از 20 هزار میلیارد تومان است و به طور متوسط ماهیانه هزار میلیارد تومان کمک مومنانه مردم در این ایام انجام دادند.

سردار سلیمانی تاکید کرد: تشکیلات بسیج یک تشکیلات مردمی و بزرگ و انقلابی تحت فرمان امام مسلمین است و در این شرایط پرچمدار خدمت رسانی به مردم مومن است.

وی افزود: در سازمان بسیج برنامه ریزی شده که کمک مومنانه با رویکرد جدید در قالب نهضت خدمات مومنانه در هفته بسیج این مسیر را به صورت کامل تر و با خدمت گرفتن همه ظرفیت ها پیش ببرد.

این مقام مسئول بیان کرد: ارائه کمک مومنانه برای آزادسازی زندانیان غیرعمد، اشتغالزایی جوانان، تسهیل ازدواج جوانان، توجه به مباحث کمک به دانش آموزان کم بضاعت، ساخت مسکن برای محرومین و توجه به نیازهای محلات با محوریت مساجد و حسینیه ها از جمله موضوعاتی است که در نضهت خدمات مومنانه به آن توجه شده است.

سردار سلیمانی بابیان اینکه در قالب پایگاه های بسیج و مقاومت در کنار مردم خواهیم بود، افزود: یکی از موضوعات مختلفی که در کنار مردم خواهیم بود.

وی به توزیع 10 هزار بسته معیشتی در استان اشاره کرد و گفت: باید در همه بخش های مختلف کمک های مومنانه را در قالب خدمات مومنانه در کشور داشته باشیم و لذا از همه دستگاه ها و خیران و نهادهای حمایتی که با سپاه در این امر همکاری کردند تشکر و قدرشناسی می کنم.

گفتنی است این رزمایش کمک مومنانه با همت سازمان بسیج سازندگی سپاه نینوا و بسیج سازندگی سپاه ناحیه گرگان برگزار شد. در این رزمایش 10 هزار بسته معیشتی در سراسر استان گلستان بین اقشار نیازمند و آسیب دیده از کرونا توزیع شد.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار