وزیر ارشاد: تدوین لایحه نظام جامع رسانه‌‌ای در کشور/ اختصاص ۲۴ هزار واحد مسکونی به اهالی رسانه جزییات طرح فروش اینترنتی کالاهای اساسی/ چگونگی فروش مرغ و لبنیات پرداخت وام ۱۰ میلیون تومانی به سرپرستان خانوار در صورت ابتلا به کرونا ملت ایران به چیزی کمتر از لغو همه تحریم‌ها تن نمی‌دهند/ روحیه ظلم‌ستیزی در جان مردم زنده است/ شعار مرگ بر آمریکا باقی ست آمریکایی‌ها نقض عهد کردند و به آنها باج نخواهیم داد/ دانشجویان بن بست های پیش رو را بگشایند اولتیماتوم عجیب سازمان لیگ؛ اجازه تبلیغات محیطی ندهید، دربی لغو می‌شود! تأمین اجتماعی سهامدار هپکو یا طلبکار؟/ هزینه ی تهاتر بدهی ها را با انتقال اموال تسویه کنید! شمارش معکوس برای حذف نسخه های کاغذی امیرعبداللهیان: اگر غرب جدیت نشان دهد، توافق خوب در دسترس است سردار سلیمانی:با استفاده از ظرفیت‌‌های داخلی بر مشکلات اقتصادی چیره خواهیم شد
جمعه ۱۲ آذر ۱۴۰۰ - ۱۹:۱۲
کد خبر: 91456
تاریخ انتشار: ۲۵ مهر ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۹
مقایسه آمار کرونایی هفته دوم و سوم مهرماه در استان مرکزی؛

موارد مثبت کرونایی کاهشی، بستری ها افزایشی و فوتی های کرونایی ثابت مانده است

علیمحمدی معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اراک با تشریح آمار کرونایی استان مرکزی در هفته دوم و سوم مهرماه گفت: موارد مثبت کرونایی از 3هزار و 269 مورد به 2هزار و 823 مورد کاهش یافته است. همچنین میزان بستری ها از 277 مورد به 305 مورد افزایش یافته و مرگ و میر کرونایی در هر دو هفته 39 مورد بوده است.

به گزارش دیار آفتاب؛ علیمحمدی معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اراک در جمع خبرنگاران با مقایسه آمار هفته دوم و سوم مهر ماه در شهرستان های استان مرکزی، گفت: در شهرستان آشتیان میزان موارد مثبت در هفته دوم مهر 33 مورد و در هفته سوم مهر ماه 37 مورد بوده است. بستری ها از 5 مورد در هفته دوم به 6 مورد در هفته سوم و میزان فوتی ها در هر دو هفته صفر مورد بوده است.

وی افزود: این آمار در شهرستان اراک به ترتیب در هفته های دوم و سوم مهر ماه یک هزار و 295 مورد و یک هزار و 221 مورد مثبت کرونایی، میزان بستری ها 99 مورد در هفته دوم و 120 مورد در هفته سوم و میزان مرگ و میر از 18 مورد در هفته دوم به 20 مورد در هفته سوم مهر رسیده است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اراک با بیان اینکه وضعیت کرونا در شهرستان تفرش افزایشی است، گفت: میزان موارد مثبت از 64 نفر به 73 نفر، میزان بستری ها از صفر مورد به 5 مورد و میزان مرگ و میر از صفر مورد به یک مورد در هفته سوم مهر ماه افزایش داشته است. همچنین میزان موارد مثبت کرونایی در شهرستان خمین از 195 مورد به 170 مورد کاهش، میزان موارد بستری از 19 مورد به 18 مورد کاهش و فوتی های کرونایی در هر دو هفته دوم و سوم مهر ماه یک نفر بوده است.

علیمحمدی با اشاره به وضعیت شهرستان خنداب تشریح کرد: میزان موارد مثبت از 37 مورد در هفته دوم به 40 مورد در هفته سوم، میزان بستری ها از صفر مورد به 3 مورد و فوتی های کرونایی از 2 نفر به صفر نفر در هفته سوم رسیده است. همینطور موارد مثبت در دلیجان از 82 مورد به 122 مورد، بستری ها از 9 مورد به 15 مورد و میزان فوتی ها در هر دو هفته 3 نفر بوده است. در زرندیه نیز میزان موارد مثبت کرونایی از 190 مورد به 128 مورد، بستری ها از 14 مورد به 13 مورد و فوتی ها از یک نفر به صفر نفر کاهش یافته است.

وی با تشریح وضعیت شهرستان ساوه گفت: در این شهرستان میزان موارد مثبت از یک هزار و 31 مورد به 736 مورد کاهش، بستری ها از 99 مورد به 92 مورد کاهش ولی در عوض میزان فوتی ها از 5 مورد به 9 مورد افزایش یافته است. در شهرستان شازند میزان ابتلاها از 151 مورد به 142 مورد کاهش، بستری ها از 6 مورد به 5 مورد کاهش و فوتی ها از 6 مورد به یک مورد کاهش داشته است. همینطور در فراهان میزان ابتلاها با یک مورد کاهش از 40 مورد به 39 مورد، بستری ها از 3 مورد به 4 مورد و فوتی ها در هر دو هفته مساوی و یک فوتی بوده است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اراک با بیان وضعیت کرونا در شهرستان کمیجان، گفت: میزان موارد مثبت از 44 نفر به 41 نفر، بستری ها از صفر نفر به 3 نفر افزایش و فوتی ها از صفر نفر به 3 نفر افزایش یافته است. در شهرستان محلات نیز میزان موارد مثبت کرونایی در هفته دوم 107 نفر بوده که این میزان در هفته سوم به 74 نفر کاهش داشته، موارد بستری از 23 مورد به 21 مورد کاهش و فوتی ها از 2 مورد به صفر مورد کاهش داشته است.

وی در پایان با جمع بندی آمار استان در هفته های دوم و سوم مهر ماه، گفت: در مجموع میزان موارد مثبت از 3هزار و 269 مورد به 2هزار و 823 مورد کاهش یافته است. همچنین میزان بستری ها از 277 مورد به 305 مورد افزایش یافته و مرگ و میر کرونایی در هر دو هفته 39 مورد بوده است.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار