پایش دانش آموزان مشکوک به بیماری کرونا از منزل زلزله مالی در قفس توری‌ پرسپولیس/ بازگشت رادوشوویچ به کرواسی؛ احتمالاً پس از دربی! ادعای سخیف شبکه «تی.آر.تی» ترکیه درباره جزایر سه‌گانه ایرانی «نه» به توافق موقت/ ایران خواستار لغو تحریم‌هاست؛ نه تعلیق و توقف! آیا «سگ‌گردانی» حرام است؟ عرضه خودرو به دست خودروسازان محقق شد؟ ماجرای عجیب کارت عروسی‌ حمید و فائزه که به دست رهبر انقلاب رسید/ به جای طلا، سرویس نقره خریدیم فضیلت‌های کمک کردن به همسر در خانه از زبان پیامبر/عملی که با شهادت برابری می‌کند توقیف 15 دستگاه خودروی شوتی از سوی پلیس راه مرکزی طرح تروریستی داعش برای هدف قرار دادن سامراء
پنجشنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۰ - ۰۱:۱۳
کد خبر: 91443
تاریخ انتشار: ۲۵ مهر ۱۴۰۰ - ۱۸:۰۴

پامپئو: آمریکا به دلیل اقدامات بایدن رو به افول است

وزیر خارجه سابق آمریکا در مصاحبه‌ای گفت که این کشور به دلیل اقدامات رئیس جمهور آمریکا رو به افول است.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «مایک پامپئو» وزیر خارجه سابق آمریکا گفت که شرکا و متحدان بین‌المللی از نقش آمریکا در جهان بسیار نگران هستند و آمریکا به دلیل اقدامات «جو بایدن» رئیس جمهور کنونی این کشور افول خواهد کرد.

وی که به همران «رابرت اوبراین» مشاور امنیت ملی سابق آمریکا با شبکه خبری «فاکس‌نیوز» مصاحبه می‌کرد، گفت: «من فکر می‌کنم که جهان بسیار نگران است. من فکر می‌کنم که آنها 9 ماه نخست را شاهد بوده و بسیار نگران هستند که آمریکا در حال ترک کردن عرصه جهانی است».

وی به خروج آمریکا از افغانستان و رها کردن تسلیحات آمریکایی در این کشور اشاره کرد. پامپئو به اقدام دولت بایدن برای بازگشت به برنامه جامع اقدام مشترک با ایران نیز اشاره کرد.

پامپئو گفت: «در هسته اصلی آن، چیزی که دولت بایدن از درک آن عاجر مانده واقعیت تلخی است که آنجاست که شر وجود دارد و خوبی وجود دارد. اگر شما از افغانستان بدون در نظر گرفتن پیامدها و تعامل با آن و اطمینان از خوب بودن شرایط عقب نشینی کنید، با افول آمریکا مواجه خواهید شد».

وزیر خارجه سابق آمریکا گفت: «اگر شما این را شفاف نسازید که متحد خلل ناپذیر برای اسرائیل هستید،‌ ایران به حماس در نوار غزه راکت می‌دهد و آنها راکت‌ها را به سوی اسرائیل شلیک می‌کنند».

پامپئو اضافه کرد: «اگر شما درک نکنید که انرژی آمریکا، ابزار امنیت ملی قدرتمند فوق‌العاده‌ای است اما به جای آن شما آن را بسته و به روس‌ها دسترسی به بازار اروپایی‌ها را بدهید و از خاورمیانه بخواهید که ظرفیت تولیدی بیشتری ایجاد کند، شما آمریکا را در خطر قرار داده‌اید».

وزیر خارجه آمریکا اظهارات خود را «حقایق جنجال برانگیز» توصیف کرده و افزود که انگیزه دولت ترامپ، استفاده از قدرت آمریکا به عنوان نیرویی برای خوبی در جهان بوده است.

انتهای پیام/.

captcha
آخرین اخبار