پایش دانش آموزان مشکوک به بیماری کرونا از منزل زلزله مالی در قفس توری‌ پرسپولیس/ بازگشت رادوشوویچ به کرواسی؛ احتمالاً پس از دربی! ادعای سخیف شبکه «تی.آر.تی» ترکیه درباره جزایر سه‌گانه ایرانی «نه» به توافق موقت/ ایران خواستار لغو تحریم‌هاست؛ نه تعلیق و توقف! آیا «سگ‌گردانی» حرام است؟ عرضه خودرو به دست خودروسازان محقق شد؟ ماجرای عجیب کارت عروسی‌ حمید و فائزه که به دست رهبر انقلاب رسید/ به جای طلا، سرویس نقره خریدیم فضیلت‌های کمک کردن به همسر در خانه از زبان پیامبر/عملی که با شهادت برابری می‌کند توقیف 15 دستگاه خودروی شوتی از سوی پلیس راه مرکزی طرح تروریستی داعش برای هدف قرار دادن سامراء
پنجشنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۰ - ۰۲:۲۵
کد خبر: 91437
تاریخ انتشار: ۲۴ مهر ۱۴۰۰ - ۲۱:۵۸

شروط مقتدی صدر برای تعامل با آمریکا

رهبر جریان صدر امروز در توییتی به شروط تعامل با آمریکا اشاره کرد و به عبارت دیگر به نقشه راه صدر درباره روابط با آمریکا پرداخت.

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا مقتدی صدر امروز شنبه توییتی درباره تعامل با آمریکا منتشر کرد.

صدر در بیانیه خود که امروز (شنبه ۱۶ اکتبر) منتشر شد نوشت: احتمالاً مهم‌ترین چیزی که «جهان در دستیابی جریان صدر به نخست‌وزیری» انتظارش را می‌کشد تعیین موضع آنها نسبت به «آمریکا یا اشغالگران» است.

او گفت که در این راستا به چند نکته اشاره می‌کند که «عراق را از سرسپردگی نسبت به هرکسی خارج می‌کند» و در توضیح افزود که اولاً آمریکا باید با دولت عراق در سطح دیپلماتیک و همه سطوح رفتاری متقابل داشته باشد به این معنا که با عراق مانند یک کشور مستقل برخورد کند.

دوم گفت‌وگوی جدی و اثرگذار درباره آنچه به ماندن نیروها و پایگاه‌ها و جنگنده‌ها و کشتی‌های نظامی و دخالت‌هایش در امور عراق مربوط می‌شود، است.

سوم این است که تظاهرات و خیزش ملت عراق مسئله‌ای داخلی و ملی است و هیچ ربطی به آمریکا ندارد و باید خالی از هرگونه تأثیر خارجی باشد.

چهارم، موضوع دیگر لزوم دور نگه داشتن خاک و آسمان و دریا و ملت عراق از نزاع‌های منطقه‌ای آمریکا است، چنان‌که دیگران هم باید به همین موضوع پایبند باشند.

پنجم، ملت ما عراقی هستند، نه شرقی نه غربی، می‌خواهیم در صلح زندگی کنیم و در برابر هر چیزی که خلاف صلح باشد پاسخی درخور می‌دهیم.

ششم، در صورت تحقق این نکات مناسبات با آمریکا در عرصه اقتصادی یا هر عرصه دیگری برقرار خواهد بود و در غیر این صورت تحت فشار و سرسپردگی قرار نخواهیم گرفت.

هفتم، اگر نکاتی که گفته شد از جانب امریکایی‌ها محقق نشود، این بدان معنا است که آمریکا دشمن عراق است و قصد ندارد اجازه بدهد که کشور ما از استقلال و حاکمیت و ثبات برخوردار شود. بنابراین همانطور که حوزه و استعمار در کنار هم جمع نمی‌شوند، عراق و اشغال شدن نیز با هم در تضاد و تعارضند.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار