همایش «خانواده، جایگاه و قداست آن» در اراک برگزار می‌شود مقابله با‌ خلق پول و تورم ‌با کاهش ناترازی بانک‌ها‌ تهران 7 سال بدون مازوت؛ اراک هر سال بیشتر از پارسال! نشست کمیسیون امنیت‌ ملی با مسئولان وزارت‌خارجه/باقری درباره مذاکرات به نمایندگان گزارش می‌دهد خطیب‌زاده: نه تعجیل داریم و نه اجازه می‌دهیم کسی با وقت و انرژی ما در وین بازی کند/ دور بعدی مذاکرات آخر هفته جاری هوای اراک در وضعیت قرمز قرار گرفت 185میلیارد ریال برای پرداخت حقوق فرهنگیان استان در اولویت قرار گیرد/ سند تحول بنیادین آموزش و پرورش برای اولین بار در اراک اجرایی می شود تزریق دوز سوم واکسن کرونا به افراد بالای ۴۰ سال آغاز شد اعتبار مالی ۸۵۴ طرح مصوب در سفرهای استانیِ رئیس‌جمهور چگونه تهیه می‌شود؟ تیم مذاکره‌کننده ایرانی از پشتوانه کارشناسی قوی برخوردار است/آشفتگی غرب از مواضع صریح و بسته‌های پیشنهادی رفع کلیه تحریم‌های ایران
دوشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۳
کد خبر: 91426
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۴
مدیرکل منابع طبیعی استان مرکزی در گفتگو با دیارآفتاب مطرح کرد:

تمام اراضی ملی استان مرکزی براساس تصاویر سال 42 شناسایی‌شده اند/ اجرای طرح رفع تداخلات اراضی ملی و مستثنیات در استان

محمدی گفت: مسئله رفع تداخلات اراضی ملی یکی از موضوعاتی است که هم‌اکنون در استان مرکزی نیز آغازشده و مدیریت امور اراضی جهاد کشاورزی در شهرستان‌ها کلیه اختلافات را به‌صورت یکجا در کمیسیون مربوطه رسیدگی و تصمیم‌گیری می کنند.

عبدالحسین محمدی مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی در گفتگو با دیار آفتاب؛ پیرامون برخی تعارضات کشاورزان با سازمان منابع طبیعی گفت: اراضی ملی که در استان داریم تماماً شناسایی‌شده، در شناسایی این اراضی برگ تشخیص گذاشته‌شده و اراضی ملی و کشاورزی را مشخص کرده‌ایم اما به‌هرحال برخی کشاورزان نسبت به محدوده‌های اراضی منابع ملی معترض هستند و مدعی‌اند که از قدیم‌الایام در این اراضی کشت می‌کرده‌اند لذا قانون‌گذار فرآیند اعتراض را مشخص کرده است.

وی ادامه داد: یکی از راه‌های رسیدگی به اعتراضات از طریق شعبات ویژه است که در مرکز استان شعبات یک، پنج و هفت خواسته تمام افرادی که معترض هستند را بررسی می‌کنند و این افراد می‌توانند از طریق این مراجع پیگیری کنند.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی همچنین افزود: مسئله رفع تداخلات نیز یکی از موضوعاتی است که از طریق امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی پیگیری می‌شود، این فرآیند هم‌اکنون در استان نیز آغازشده و مدیریت جهاد کشاورزی در شهرستان‌ها کلیه اختلافات را به‌صورت یکجا در کمیسیون رفع تداخلات اراضی رسیدگی و تصمیم‌گیری می کنند.

محمدی تصریح کرد: این کمیسیون از 5 عضو تشکیل‌شده و منابع طبیعی هم یکی از اعضای آن است، تصمیم‌گیری در خصوص مسائل مورد اختلاف در این کمیسیون هم به نفع کشاورزان است تا تک‌تک شکایت نکنند و متحمل هزینه شوند و هم به نفع دولت است که تکلیف این مسئله را یک‌باره مشخص می‌کند.

وی در ادامه اظهار داشت: اراضی ملی شامل کوه‌ها، تپه‌ها و دشت‌هاست که محدوده آن با استفاده از تصاویر هوایی سال 42 و آثار کشت مشخص می‌شود لذا اراضی‌ای که در آن سال‌ها زیر کشت قرار داشته است مشخص است.

مدیرکل منابع طبیعی استان مرکزی افزود: افرادی که در مراجع قضایی شکایت می‌کنند پرونده آن‌ها از طریق قاضی به کارشناسی ارجاع می‌شود و کارشناسان امر به استناد همین تصاویر سال 42، بازدید از محل و سایر روش‌ها موارد مختلفی را بررسی می‌کنند تا این موضوع برای قاضی تصمیم‌گیرنده نیز مشخص شود و بر اساس نظریه کارشناسی اراضی‌ای که در آن سال زیر کشت قرار داشته‌اند از زمره اراضی ملی خارج شود.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار