جهت‌گیری دولت در بودجه ۱۴۰۱ ثبات اقتصادی است لیگ قهرمانان اروپا|غلبه رئال بر اینتر و حذف میلان/وداع دراماتیک پورتو با فرصت سوزی طارمی تشریح جزئیات تهیه واکسن طبیعی کرونا در اراک/واکسن قابلیت انعطاف در برابر بیماری‌های ویروسی را دارد مه گرفتگی شدید در برخی از محورهای مواصلاتی استان مرکزی/ رانندگان با احتیاط بیشتری رانندگی کنند تکلیف ارز دولتی در بودجه 1401/حمله به صف کاذب ارز/چرا تولید خودرو آب می رود؟ پیروزی بر پیکان واجب‌تر از نان شب/ خطر حذف ایران از جام جهانی / ۴۵ روز ویژه حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی از بودجه ۱۴۰۱/ اختصاص ۱۰۰هزار میلیارد تومان یارانه به اقشار آسیب پذیر فردا سامانه بارشی جدید، وارد کشور می‌شود/ آلودگی هوا در کلان‌شهرهای و شهرهای‌ صنعتی جدیدترین خرید پرسپولیس کیست؟ / لژیونر ایرانی هم در لیست گل محمدی! دانشجویان در جهاد علمی و فرهنگی همان رسالت رزمندگان در دفاع مقدس را برعهده دارند
چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۰ - ۰۹:۳۳
کد خبر: 91404
تاریخ انتشار: ۲۴ مهر ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۷
رئیس مرکز بهداشت شهرستان اراک:

بازگشایی مدارس تا واکسیناسیون کامل دانش آموزان خلاف قوانین است/واکسیناسیون ۵۵ درصد از دانش آموزان استان

حسینی گفت: با توجه به شرایط فعلی و عدم واکسینه شدن کامل کودکان و نوجوانان، بازگشایی مدارس در زمان کنونی خلاف قوانین است و می‌بایست همکاران بهداشت محیط بازدیدهای لازم را داشته و با خاطیان این امر برخورد کنند تا از عواقب ناگوار احتمالی جلوگیری شود.

به گزارش دیار آفتاب؛ شهریار حسینی رئیس مرکز بهداشت شهرستان اراک گفت: با توجه به شرایط فعلی و عدم واکسینه شدن کامل کودکان و نوجوانان، بازگشایی مدارس در زمان کنونی خلاف قوانین است و می‌بایست همکاران بهداشت محیط بازدیدهای لازم را داشته و با خاطیان این امر برخورد کنند تا از عواقب ناگوار احتمالی جلوگیری شود.

وی تأکید کرد: خوشبختانه تاکنون بیش از ۵۵ درصد از دانش آموزان ۱۸_۱۲ واکسینه شده‌اند و از باقی این گروه سنی می‌خواهیم که در اسرع وقت به مراکز مربوطه مراجعه و واکسن خود را دریافت نمایند، لذا در صورت بازگشایی مدارس، دانش آموزان واکسینه نشده موظف هستند هر ۳ روز یک‌بار تست کرونا انجام دهند.

رییس مرکز بهداشت شهرستان اراک یادآور شد: فعلاً زیرساخت لازم جهت بازگشایی مدارس در سنین زیر ۱۲ سال وجود ندارد.

وی تأکید کرد: شرط ادامه فعالیت اصناف، واکسیناسیون این گروه شغلی است و تا آخرمان فرصت دارند که واکسن خود را دریافت کنند.

حسینی بیان کرد: هر ۶ مرکز موجود در سطح شهرستان در شیفت صبح و ۳ مرکز مصلی بیت المقدس و شهید ساکی و مرکز واکسیناسیون شهید سلیمانی (سپاه روح‌الله ) در شیفت بعدازظهر فعال و آماده خدمت رسانی به کلیه افراد واجد شرایط هستند، اما با توجه به شروع آغاز فصل سرما، مرکز واکسیناسیون خودرویی در شیفت بعدازظهر تعطیل شده است.

رئیس مرکز بهداشت شهرستان اراک در پایان افزود: میزان مراجعه‌کنندگان به مراکز واکسیناسیون در شیفت بعدازظهر بیش از نوبت صبح می باشد، لذا به منظور جلوگیری از ازدحام از همشهریان می خواهیم که از تمام وقت برای ایمن شدن خود استفاده کنند؛ هر چند مقرر شده است که به منظور ارایه خدمات با کیفیت در صورت لزوم در مصلی بیت المقدس اراک ۵ کانتر در شیفت عصر افزوده شود.

captcha
آخرین اخبار