وزیر صنعت خبر داد

هدف‌گذاری تأمین ۱۰ هزار مگاوات برق کشور با استفاده از انرژی خورشیدی/۹۰۰ هزار تن پلی‌پروپیلن در کشور تولید می‌شود

فاطمی امین اظهار کرد: در واقع از ۳۵ هزار مگاواتی که برای افزایش تولید برق در نظر گرفته شده قرار شده ۱۰ هزار مگاوات با استفاده از انرژی خورشیدی تأمین شود، بر این اساس این واحد در این حوزه بسیار ارزشمند است
کد خبر: ۹۱۳۸۹ تاریخ انتشار: ۲۴ مهر ۱۴۰۰ - ۰۸:۰۸

به گزارش دیار آفتاب؛ فاطمی امین وزیر صمت شامگاه جمعه در بازدید از شرکت مانا انرژی پاک خمین تولیدکننده پنل های خورشیدی در شهرک صنعتی خمین گفت: در حال حاضر جهت‌گیری جهانی به سمت افزایش تولید برق از انرژی خورشید است و در کشور ما نیز وزارت نیرو ۱۰ هزار مگاوات در این خصوص برنامه‌ریزی کرده است.

فاطمی امین اظهار کرد: درواقع از ۳۵ هزار مگاواتی که برای افزایش تولید برق در نظر گرفته‌شده قرار شده ۱۰ هزار مگاوات با استفاده از انرژی خورشیدی تأمین شود، بر این اساس این واحد در این حوزه بسیار ارزشمند است و بیش از هزار مگاوات پنل خورشیدی در سال می‌تواند تولید کند.

وی ادامه داد: مدیران این واحد برنامه‌ریزی کرده‌اند که یک زنجیره کامل ایجاد کرده و تمامی بخش‌هایی که برای ساخت پنل های خورشیدی لازم است تولید کنند ما نیز قول دادیم برای تأمین زمین به آنها کمک کنیم.

وزیر صمت بیان کرد: این واحد صنعتی در حال حاضر فضای ۳۰ هکتاری در اختیار دارد ولی به فضای ۱۰۰ هکتاری نیاز دارد که قرار شد ظرف یک ماه مجوز شهرک خصوصی به آنها بدهیم که کارشان تسریع شود.

فاطمی امین بیان کرد: در کشور در حوزه صنایع بالادستی پتروشیمی سرمایه‌گذاری بسیار خوبی انجام داده‌ایم اما متأسفانه به دلیل کمبود صنایع میان و پایین‌دستی پتروشیمی در کشور محصولات نیمه‌خامی را صادر می‌کنیم و اشتغالی که باید به دست بیاید اتفاق نمی‌افتد .

وی گفت: در حال حاضر ۹۰۰ هزار تن پلی‌پروپیلن در کشور تولید می‌شود که تقریباً متناسب با نیاز فعلی کشور است و کمی کسری داریم

وزیر صمت بیان کرد: واحدی که در خمین احداث می‌شود می‌تواند به تأمین نیاز کشور کمک کند البته با توسعه دیگر صنایع شاید لازم باشد واحدهای تولید پلی‌پروپیلن دیگری را احداث کنیم ولی کاری که در حال حاضر در پتروشیمی خمین قرار است انجام شود ازلحاظ ایجاد ارزش‌افزوده بسیار ارزشمند است.

با حضور وزیر صمت درمانگاه شبانه‌روزی نیکفر شهر نیم‌ور نیز به بهره‌برداری رسید.

انتهای پیام/