جدیدترین خرید پرسپولیس کیست؟ / لژیونر ایرانی هم در لیست گل محمدی! دانشجویان در جهاد علمی و فرهنگی همان رسالت رزمندگان در دفاع مقدس را برعهده دارند باید فاصله با دانشگاه کاهش یابد/ به دنبال تقویت زمینه‌های حفظ و جذب نخبگان هستیم پرونده ای هنوز برای «روحانی» در دادگستری تشکیل نشده است/ اعاده دادرسی در پرونده «سیف» و «عراقچی» منتظر تصمیم دیوان عالی کشور است  بدون فوتی و شناسایی ۳۱ مورد مبتلا به کرونا ویروس در استان مرکزی  توافق اجباری پزشک و منشی؛ استثمار با تعریف جدید/ وقتی اعتراض برابر با اخراج است، بازرسی‌ها به کار نمی‌آید اروپا ناامید از برجام پلاس/ افکار عمومی ادعای تازه غرب درباره مذاکرات را نمی‌پذیرد بدبختی اقتصاد ایران از دست لاکچری‌بازها/ بعضی‌ها سالی 6 ماشینِ گران می‌خریدند امتحانات نیم سال اول همه مدارس استان حضوری است امیرعبداللهیان: توافق باید جامع باشد که مردم به طور ملموس نتایج آن را احساس کنند
سه شنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۰ - ۲۰:۵۹
کد خبر: 91386
تاریخ انتشار: ۲۳ مهر ۱۴۰۰ - ۲۰:۰۵
فاطمی امین مطرح کرد؛

برنامه‌ریزی برای صادرات ۲۵۰ میلیون دلار گل از سال آینده

وزيرصمت اظهارکرد: گفته شده صادرات گل میتواند در سال آینده به ۲۵۰ میلیون دلار برسد که اگر این رقم محقق شود هر اقدامی نیاز باشد انجام خواهیم داد.

به گزارش دیار آفتاب؛ فاطمی امین وزیر صمت در حاشیه بازدید از دهکده گل محلات در جمع خبرنگاران گفت: طی بازدید صورت گرفته از نمایشگاه دائمی سنگ ظرفیت های خوبی مشاهده و مقرر شد تا ۱۰ روز آینده جلسه ویژه برای صادرات سنگ برگزار و برنامه یک ماهه از سوی رئیس سازمان صمت استان به عنوان پیش نویس آماده و در اختیاز همه فعالان این بخش قرار گرقته و تا دو هفته پس از آن نهایی شود.

 فاطمی امین اظهار کرد: به نظر می رسد کار ویژه در این خصوص میتوان انجام داد و حمایت های لازم به ویژه در خصوص صادرات انجام خواهد گرفت.

وی ادامه داد: گفته شده صادرات گل میتواند در سال آینده به ۲۵۰ میلیون دلار برسد که اگر این رقم محقق شود هر اقدامی نیاز باشد انجام خواهیم داد.

وزیر صمت در پاسخ به خبرنگار دیار آفتاب در خصوص ظرفیت های استان مرکزی گفت: استان مرکزی یکی از استان های برتر کشور در حوزه صنعت است و حوزه ماشین سازی در این استان رونق زیادی دارد و به نظر می رسد این استان به لحاظ سابقه صنعتی و ظرفیت صنعتی ویژگی های خاصی دارد که تا جای ممکن حمایت های لازم صورت خواهد گرفت .‌

 وی اضافه کرد: در خصوص صنایعی از جمله ماشین سازی و... دنبال تجمیع تقاضا هستیم  بطوریکه به عنوان مثال در خصوص هپکو اینگونه عمل خواهیم کرد که با ارائه فراخوان از بین مصرف کنندگان و متقاضیان، تعدادی از آنها شناسایی و سپس حمایت مالی از آنها صورت گیرد و سفارش خوبی برای شرکت ثبت شود.

فاطمی امین اظهار کرد: گاهی اوقات کم کاری از سوی ما سبب فرافکنی می‌شود و ما به چیزی خارج از دسترس وزن زیادی می دهیم،بارها گفته ام به هیچ وجه فرافکنی نخواهیم کرد،فرصت های زیادی در کشور داریم و تحریم ها خیلی کمتر از موانع موجود در سازوکار های داخلی است.

وی خاطرنشان کرد: اگر ساز و کارهای داخلی اصلاح شود موانع تحریم به چشم نخواهد آمد.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار