جدیدترین خرید پرسپولیس کیست؟ / لژیونر ایرانی هم در لیست گل محمدی! دانشجویان در جهاد علمی و فرهنگی همان رسالت رزمندگان در دفاع مقدس را برعهده دارند باید فاصله با دانشگاه کاهش یابد/ به دنبال تقویت زمینه‌های حفظ و جذب نخبگان هستیم پرونده ای هنوز برای «روحانی» در دادگستری تشکیل نشده است/ اعاده دادرسی در پرونده «سیف» و «عراقچی» منتظر تصمیم دیوان عالی کشور است  بدون فوتی و شناسایی ۳۱ مورد مبتلا به کرونا ویروس در استان مرکزی  توافق اجباری پزشک و منشی؛ استثمار با تعریف جدید/ وقتی اعتراض برابر با اخراج است، بازرسی‌ها به کار نمی‌آید اروپا ناامید از برجام پلاس/ افکار عمومی ادعای تازه غرب درباره مذاکرات را نمی‌پذیرد بدبختی اقتصاد ایران از دست لاکچری‌بازها/ بعضی‌ها سالی 6 ماشینِ گران می‌خریدند امتحانات نیم سال اول همه مدارس استان حضوری است امیرعبداللهیان: توافق باید جامع باشد که مردم به طور ملموس نتایج آن را احساس کنند
سه شنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۰ - ۲۲:۲۲
کد خبر: 91383
تاریخ انتشار: ۲۳ مهر ۱۴۰۰ - ۱۹:۱۴
نماینده دلیجان و محلات در مجلس:

بخش خصوصی عزم جدی برای احیا و پویایی تولید و صادرات دارد/ضرورت تاسیس دانشکده سنگ کشور

سلیمی گفت: بخش خصوصی در دولت جدید عزم جدی برای احیا و پویایی تولید و صادرات دارد و لذا دولت و مجلس باید با حمایت و رفع موانع از آنها حمایت کند.

به گزارش دیار آفتاب؛ سلیمی نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس در اختتامیه نمایشگاه سنگ محلات گفت: نمایشگاه سنگ ‌محلات در ابتدا قرار بود ۳۰ هکتار باشد اما متاسفانه هم‌اکنون ۱۵ هکتار است و زمین‌نمایشگاه هنوز تعین تکلیف نشده و راه توسعه ندارد که باید در دولت جدید تعیین تکلیف شود و ۱۵ هکتار آن در اختیار قرار بگیرد.

سلیمی اظهار کرد: سرمایه گذاری نمایشگاه سنگ ۵۰۰ میلیارد ریال است و باید تا ۲ هزار میلیارد توسعه پیدا کند.

وی ادامه داد: در دولت سیزدهم مشارکت نمایشگاه سنگ محلات ۴۰ درصد بیشتر شده و این نشان دهنده امید فعالین بخش خصوصی به دولت جدید است که قابل توجه است.

عضو هیئت رئیسه مجلس ادامه داد: یکی از ضرورت های امروز پایه گذاری برای صادرات در نمایشگاه است چراکه با توجه به اینکه دولت جدید رویکرد آن توسعه صادرات غیرنفتی است باید در این راستا گام بلندی برداشت.

وی افزود: متاسفانه به دلیل عدم توجه به زیرساخت صادرات در دولت قبل کشورهای اطراف در حال جلو زدن از ایران هستند که این‌ عقب ماندگی باید جبران شود.

سلیمی با اشاره به اینکه تاسیس دانشکده سنگ کشور و احیای آن برای راه اندازی مرکز تحقیقات در حوزه سنگ ضرورت مهم است بیان کرد: متاسفانه دولت یازدهم و دوازدهم این پژوهش را کاملا تعطیل کرد که جای تعجب دارد و‌باید احیا شود.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس با تاکید بر اینکه صد درصد نمایشگاه سنگ توسط بخش خصوصی راه اندازی شده اضافه کرد: این نشان دهنده ظرفیت های عظیم بخش خصوصی است و که امروز به دولت سیزدهم امید پیدا کرده اند و لذا باید موانع تولید و صادرات برداشته شود.

وی افزود: بخش خصوصی در دولت جدید عزم جدی برای احیا و پویایی تولید و صادرات دارد و لذا دولت و مجلس باید با حمایت و رفع موانع از آنها حمایت کند.

سلیمی تصریح کرد: خوشبختانه وزیر صمت دولت سیزدهم روحیه جهادی و پشتکار فراوان دارد و این دولت امید را در دل مردم احیا کرده و باید آن‌را تقویت کرد.

وی خاطرنشان کرد: نیازمند باز کردن مسیر صادرات هستیم و این نیازمند همت و عزم جهادی است.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار