رئیس جمهور دوشنبه شب با مردم سخن می گوید ماشین تخریب انتصابات دولت از کجا کوک می‌شود؟ برای اعتلای بسیج باید به جوانان خلاق میدان داد/ دولت اسلامی با دیوان‌سالاری محقق نمی‌شود تحسین کاربران از اهدای مدال قهرمان المپیک و جهان به شهید گمنام/ تو دنیای سعید ملایی‌ها تو محمدرضا گرایی باش! «شیر خفته» کرونا را بیدار نکنیم؛ سایه «پیک ششم» را جدی بگیریم! مستاجران وام ودیعه مسکن را گرفتند؟ شهادت یک پاسدار اهل خمین در درگیری با سارقین مسلح نامه 160 نماینده به رئیس جمهور/ دولت برای استفاده حداکثری از پیمان شانگهای برنامه‌ریزی کند وزیر بهداشت: واردات واکسن به ۱۶۰ میلیون دُز می‌رسد/ از مراجع برای تشویق مردم به واکسیناسیون کمک می‌خوا‌هم ارز 4200 تومانی به سفره مردم نرسید/ حمایت از اقشار کم‌درآمد با پرداخت یارانه مستقیم
دوشنبه ۲۶ مهر ۱۴۰۰ - ۰۳:۴۶
کد خبر: 91361
تاریخ انتشار: ۲۲ مهر ۱۴۰۰ - ۲۰:۳۳
رئیس عقیدتی سیاسی فرماندهی انتظامی استان مرکزی:

شهادت کامل ترين درجه تعالي و رشد اعتقادي و ايماني انسان است

حجت الاسلام و المسلمین " کریمیان" گفت: شهادت کامل ترين درجه تعالي و رشد اعتقادي و ايماني و جلوه گر غايت قداست و شهامت انسان به عنوان اشرف مخلوقات الهي است.

به گزارش دیار آفتاب؛ حجت الاسلام و المسلمین "فرضعلی کریمیان" در مراسم عطرافشانی مزار مطهر شهدا در ششمین روز از هفته ناجا با اشاره به اینکه شهیدان منادیان عزت و سربلندی هستند بیان داشت: از آن جا که عامل شهادت طلبي مؤمنان، عشق به خدا و شوق ديدار او و انجام دستورهايش براي تقرّب بيشتر به او و تقواي مطلوب او و محبّت و رحمت به بندگانش در دفاع از حقوق فطري و الهي آن ها و در يک کلمه، دفاع از انسانيت انسان ها است، شهادت طلبي، از مطلوب ترين و ارزشمندترين روحيات و ملکات فاضله انساني نزد خداي سبحان به شمار مي رود. 

وی فرهنگ ايثار و شهادت را مبين اوج ايمان، عبوديت و نماد کامل تحقق و والاترين ارزش معنوي و الهي در وجود انسان دانست و خاطر نشان کرد: شهادت کامل ترين درجه تعالي و رشد اعتقادي و ايماني و جلوه گر غايت قداست و شهامت انسان به عنوان اشرف مخلوقات الهي است. 

این مقام مسئول تصریح کرد: الگوهاي واقعي ما شهداء هستند و بر ما تکلیف است امنيتي را كه آنها با خون پاکشان براي ما به ارمغان گذاشتند، حفظ كرده و براي استقرار آن در جامعه تلاش مي‌كنيم. 

وی افزود: پايبندي به راه این عزیزان و قدم گذاشتن در اين مسير بايد در رأس امور قرار گيرد و ارج نهادن به اين بزرگواران و خانواده‌هايشان، موجب رشد روزافزون فرهنگ تلاش، ايثار در جامعه مي‌شود. 

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: نیروی انتظامی به عنوان خدمتگذاران مردم و انقلاب، افتخار مي کنند که در اين مسير قدم برداشته و به دل، آرزوي شهادت و رسيدن به مقام و منزلت شهداء را دارند، زيرا شهادت راه و رسم مردان خداست و قدم در اين راه رسيدن به لقاء الهی مي باشد . 

حجت الاسلام کریمیان در ادامه گفت: دشمن به وسیله ابزارهای فرهنگی، نفوذ شایعه پراکنی و بهره گیری از ابزارهای ارتباطی پیشرفته افکار، اعتقادات و ارزش های جامعه هدف را نشانه گرفته و با ایجاد تردید، ناامنی و یأس در باورها و ارزش ها سعی می کند، خود را پیروز میدان نشان داده و از جامعه هدف تصویری شکست خورده و مأیوس به نمایش بگذارد. 

رئیس عقیدتی سیاسی فرماندهی انتظامی استان مرکزی اضافه کرد: بدیهی است در این شرایط و با این اوصاف شناسایی به موقع توطئه دشمن و شناساندن این توطئه به آحاد جامعه و ایجاد بصیرت و پیش بینی راهکارهای مؤثر مقابله ای، دشمن را در رسیدن به اهداف پلید ناکام خواهد گذاشت.

انتهای پیام/ 

captcha
آخرین اخبار