روحانی علیه روحانی کوررنگی چیست و چگونه درمان می‌شود؟ آغاز ثبت نام از فارغ التحصیلان رشته کتابداری در خنداب ورزش پهلوانی باید تقویت شود/ دولت از توسعه ورزش حمایت می‌کند رونمایی شمخانی از راهبردی که دهها هزار میلیارد دلار خسارت به صهیونیستها خواهد زد زیرگذر میدان مقاومت ظرف 20 روز آینده به بهرده برداری می رسد/ پروژه های رفاهی و اجتماعی در اولویت شورای ششم قرار دارد خداحافظی با ارز دولتی/چه کسانی کارت اعتباری خواهند گرفت؟ «میثم حیدری» دیدار آلومینیوم و فولاد را در اراک سوت می زند شمار شهرستان‌های قرمز کرونایی استان مرکزی افزایش یافت ۹ شاخصه راهبردیِ وحدت در بیان رهبر معظم انقلاب
دوشنبه ۰۳ آبان ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۹
کد خبر: 91358
تاریخ انتشار: ۲۲ مهر ۱۴۰۰ - ۱۸:۴۵
دادستان اراک:

دستگاه قضایی حمایت حقوقی و آموزشی از فعالین امربه معروف و نهی از منکر و مطالبه گران مردمی می کند

قربانی با تاکید بر اینکه راه اندازی بسیج عمومی برای ارتقای سطح آگاهی مردم و ترویج فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر یک ضرورت مهم است اظهار کرد: دستگاه قضایی حمایت حقوقی و آموزشی از فعالین امربه معروف و نهی از منکر و مطالبه گران مردمی می کند.

به گزارش دیار آفتاب؛ قربانی دادستان اراک در نشست مطالبه گران استان مرکزی گفت: مطالبه گران مردمی ایجاد کننده و تقویت دهنده پیوند بین مسئولین و مردم هستند که با پیگیری مطالبات به حق مردم دغدغه های جامعه را به گوش مسئولین می رسانند.

قربانی اظهار کرد: عصاره و نتایج خدمات و اقدامات همه مسئولین باید تشکیل جامعه عدالت محور، اخلاق مدار توام با عقلانیت و تقوا باشد.

وی ادامه داد: اگر به همراه هر اقدام و برنامه ای پیوست فرهنگی در نظرگرفته شود قطعا در راستای رفع آسیب های اجتماعی و ناهنجاری ها گام بلندی برخواهیم داشت و لذا وجود پیوست فرهنگی در طرح ها و برنامه ها یک ضرورت است و مطالبه گران باید در این خصوص برنامه داشته باشند.

دادستان اراک گفت: بسیاری از هنجارشکنی ها و آسیب های اجتماعی میتواند با وجود پیوست فرهنگی در اقدامات قابل حل باشد.

وی اضافه کرد: همه افراد درون نظام اسلامی در هر بخش و مسئولیتی باید نسبت به ترویج امر به معروف و نهی از منکر فعال باشند و این یکی از ضرورت های مهم گام دوم انقلاب است.

قربانی بیان کرد: ایجاد نفرت عمومی برای رفتارهای بد اجتماعی همچون سگ گردانی یکی از ضرورت های مهم امروز جامعه است و رفع بسیاری از ناهنجاری های اجتماعی لازمه آن ایجاد نفرت عمومی است و خروجی آن باید نا امنی هنجارشکنان در بین مردم باشد.

وی با اشاره به اینکه احقاق حقوق عامه اولویت مهم دستگاه قضایی است بیان کرد: در این راستا کارگروه ویژه تشکیل شده و مسائل را پیگیری می کند.

قربانی با تاکید بر اینکه راه اندازی بسیج عمومی برای ارتقای سطح آگاهی مردم و ترویج فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر یک ضرورت مهم است اظهار کرد: دستگاه قضایی حمایت حقوقی و آموزشی از فعالین امربه معروف و نهی از منکر و مطالبه گران مردمی می کند.

دادستان اراک گفت:مطالبه گران مردمی در راستای اصلاح و پیشرفت جامعه حرکت می کنند و امروز خروجی همه فعالیت ها و برنامه ها باید خدمت به مردم، امیدآفرینی و دلگرمی مردم به نظام اسلامی باشد.

وی خاطرنشان کرد: مبارزه با فساد اولویت مهم دستگاه قضایی است اما این مهم ساز و کار خود را باید دنبال کند و در واقع راه مبارزه با فساد فضای مجازی نیست چراکه بزرگترین آسیب فضای مجازی بازگو کردن شنیده های بدون سند و مدرک است و این به امید مردم و بدنه جامعه آسیب وارد می کند چراکه رعایت حقوق شهروندی از اصول شرع مقدس و اصول انقلابی است که همه باید با آن پایبند باشند.

انتهای پیام 

captcha
آخرین اخبار