اعتبارات مناسبی در سفر وزیر ورزش به مرکزی برای تکمیل و بازسازی زیرساخت های ورزشی اخذ شد تزریق واکسن کرونا، در اولین مسجد سلامت کشور حمایت همسایگان از تشکیل دولت فراگیر/تدبیر دولت و اعتماد مردم نقشه دشمن را نقش بر آب کرد/حکمرانی در میدان دبل داماد مازندران / طلبکار پرسپولیس از دسترس خارج شد! / اتهام تبانی به مکانی! افشای سند «خزانه خالی»/ اعتراف بی‌سابقه «حسن روحانی» در مرداد ۱۴۰۰: همه موجودی خزانه تخلیه شده است ماجرای حمله سایبری شش ماه پیش که ۱۰هزار پمپ بنزین آمریکا را ۱ هفته از کار انداخت میزان اثربخشی تمام واکسن‌هایی که در کشور تزریق می شوند آفت «ژن‌های خوب» در گام دوم انقلاب/ مجلس هزینه «رانت و سفارش» را بالا می‌برد؟ مهاجم فرانسوی وارد تهران شد/ گستد برای قرارداد با استقلال آمد ذوب فولاد در کوره آلومینیوم/ شاگردان خطیبی خط و نشان کشیدند
پنجشنبه ۰۶ آبان ۱۴۰۰ - ۰۹:۳۸
کد خبر: 91349
تاریخ انتشار: ۲۲ مهر ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۶
رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک در گفتگو با دیارآفتاب؛

«پاستوکووک» برای تزریق به دانش آموزان وارد استان شد/ «برکت» بسیار محدود و تنها برای دوز دومی ها است

جمالیان گفت: 10هزار دوز واکسن پاستوکووک به استان تحویل داده شده که دانش آموزان 12 تا 17 سال می توانند در صورت تمایل از این نوع واکسن استفاده کنند.

دکتر سید محمد جمالیان رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک در گفتگو با دیار آفتاب، در خصوص آخرین وضعیت واکسیناسیون دانش آموزان در سطح استان، گفت: با توجه به آخرین آمار منتشر شده از سوی وزارت بهداشت، استان مرکزی یکی از استان های برتر در کشور بود.

وی افزود: حدود 60درصد از دانش آموزان دوز اول واکسن را دریافت کردند و واکسن به اندازه کافی موجود است. فقط بایستی افراد هر چه سریعتر برای تزریق واکسن خود مراجعه کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک با بیان اینکه تزریق واکسن به دانش آموزان تا کنون هیچ گونه عارضه ای نداشته است، گفت: در حال حاضر دو واکسن سینوفارم و پاستوکووک (ایران-کوبا) برای تزریق به دانش آموزان بالای 12 سال در استان موجود است.

وی تصریح کرد: 10هزار دوز واکسن پاستوکووک به استان تحویل داده شده که دانش آموزان می توانند در صورت تمایل از این نوع واکسن استفاده کنند.

جمالیان در پایان خاطرنشان کرد: میزان تحویل واکسن برکت به استان مرکزی بسیار محدود و برای مثال در آخرین بار، تنها 3هزار دوز تحویل شد که صرفا برای تزریق دوز دوم افراد استفاده می شود. در مجموع میزان عرضه و تقاضای این واکسن متناسب نیست و نیاز است مقدار بیشتری در اختیار استان قرار گیرد.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار