شهید «عبدالله خسروی»نابغه اطلاعات و عملیات بود/شهدای مدافع حرم امنیت آفرین هستند اعتبارات مناسبی در سفر وزیر ورزش به مرکزی برای تکمیل و بازسازی زیرساخت های ورزشی اخذ شد تزریق واکسن کرونا، در اولین مسجد سلامت کشور حمایت همسایگان از تشکیل دولت فراگیر/تدبیر دولت و اعتماد مردم نقشه دشمن را نقش بر آب کرد/حکمرانی در میدان دبل داماد مازندران / طلبکار پرسپولیس از دسترس خارج شد! / اتهام تبانی به مکانی! افشای سند «خزانه خالی»/ اعتراف بی‌سابقه «حسن روحانی» در مرداد ۱۴۰۰: همه موجودی خزانه تخلیه شده است ماجرای حمله سایبری شش ماه پیش که ۱۰هزار پمپ بنزین آمریکا را ۱ هفته از کار انداخت میزان اثربخشی تمام واکسن‌هایی که در کشور تزریق می شوند آفت «ژن‌های خوب» در گام دوم انقلاب/ مجلس هزینه «رانت و سفارش» را بالا می‌برد؟ مهاجم فرانسوی وارد تهران شد/ گستد برای قرارداد با استقلال آمد
پنجشنبه ۰۶ آبان ۱۴۰۰ - ۰۹:۵۲
کد خبر: 91347
تاریخ انتشار: ۲۲ مهر ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۶
عکسنوشت| رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک هشدار داد:

بیش از 70 درصد از فوتی های کرونا واکسینه نشده اند/ احتمال آغاز پیک ششم قبل از پایان پیک پنجم

جمالیان گفت: امر واکسیناسیون در کاهش تعداد ابتلا و مرگ و میر نقش بسیار پررنگی داشته است و در حال حاضر بیش از ۷۰ درصد از فوتی ها واکسینه نشده اند.

به گزارش دیار آفتاب؛ سید محمد جمالیان، رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: علیرغم اینکه در هفته گذشته خبرهای خوبی از روند نزولی شیوع ویروس کرونا در استان داشتیم اما با افزایش سفرهای زیارتی و سیاحتی و عادی انگاری ها پیش بینی میشد که روند شیوع، افزایشی خواهد شد و متاسفانه کمی زودتر از این پیش بینی ها شاهد این افزایش هستیم.

جمالیان افزود: از اوایل هفته تا کنون شاهد افزایش موارد سرپایی و از دیروز در تعداد موارد بستری هستیم و پیش بینی میشود که این روند در هفته اینده شیب تندتری را به خود خواهد گرفت و احتمالا پیک ششم قبل از پایان یافتن پیک پنجم آغاز خواهد شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک اظهار داشت: امر واکسیناسیون در کاهش تعداد ابتلا و مرگ و میر نقش بسیار پررنگی داشته است و در حال حاضر بیش از ۷۰ درصد از فوتی ها واکسینه نشده اند و تنها ۳۰ درصد آن ها واکسن زده اند که از این تعداد نیز ۱۰ درصد آن ها دو دُز و ۲۰ درصد یک دُز را دریافت کرده اند و در آن ۱۰ درصد نیز عوامل متعددی از جمله سن بالا و بیماری زمینه ای دخالت داشته است.

متولی حوزه سلامت استان مرکزی تصریح کرد: این توقع که ویروس با زدن واکسن ریشه کن شود، توقعی غیر علمی و غیر مطنقی است و با هر نوع واکسنی همچنان ابتلا و مرگ و میر وجود  دارد و واکسن تنها آن را کاهش می دهد.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار