سازمان ملل سکوت خود را در برابر جنایت تروریستی افغانستان بشکند رنگ بندی جدید کرونایی شهرستان های استان مرکزی/ زرد و نارنجی اما شکننده! عصبانیت اصلاح طلبها از حضور رئیسی در کنار مردم و ترس از مقایسه با دولت روحانی هدف‌گذاری تأمین ۱۰ هزار مگاوات برق کشور با استفاده از انرژی خورشیدی/۹۰۰ هزار تن پلی‌پروپیلن در کشور تولید می‌شود رویای وام بدون وثیقه/ شلیک خیانت در لبنان/ جمعه خونین قندهار شیشه عمر ژاردیم در دستان یحیی/ الهلال - پرسپولیس؛ بازی ریاضی/ اولین خارجی استقلال ثبت کرد صهیونیست‌ها از هواپیمای مسافربری برای سپر انسانی استفاده می‌کنند روی خوش مردم به خرید لوازم خانگی ایرانی باوجود فراوانی نمونه خارجی/‌‌تولیدکننده دنبال افزایش کیفیت باشد واکسن‌هراسی، شیطنت دشمن برای تضعیف توانمندی ایران/ «برکت» کم‌عارضه‌ترین واکسن فرمانده ارتش: بصیرت و روحیه سلحشوری موتور محرکه اجرای ماموریتهاست
شنبه ۲۴ مهر ۱۴۰۰ - ۰۹:۳۹
کد خبر: 91326
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۴۰۰ - ۱۳:۲۷

تصویب طرح نهایی مرمت خانه محسنی اراک تا یک هفته آینده

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان مرکزی گفت: طرح نهایی مرمت خانه محسنی حداکثر تا یک هفته آینده تصویب و آماده اجرا می‌شود.

به گزارش دیار آفتاب؛ مصطفی مرزبان مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان مرکزی در بازدیدی از روند مرمت خانه تاریخی محسنی اراک گفت: بر تکمیل و تصویب نهایی طرح مرمت خانه تاریخی محسنی تا یک هفته آینده تاکید کرد.

مدیر کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان مرکزی در ادامه افزود: تهیه طرح نهایی مرمت با همکاری بنیاد خیریه محسنی انجام شده که با نظارت فنی اداره کل مراحل مرمت بنا بر اساس اولویت و میزان منابع مالی آغاز می شود.

مرزبان در ادامه افزود: با توجه به توافق‌های انجام شده بین اداره کل میراث‌فرهنگی و بنیاد خیریه محسنی قرار بر این شد با مشارکت و همکاری و با نظارت فنی میراث‌فرهنگی مرمت های  اضطراری آغاز شود و در صورت یکپارچه‌سازی مالکیت و برطرف شدن مشکل مالکیت این مکان با کاربری فرهنگی احیا خواهد شد.

مدیر کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان مرکزی خاطر نشان کرد: بعد از بازدید انجام شده طرح اجرایی دیوار پیرامونی به پیمانکار ابلاغ و عوامل مخل در امر مرمت بنا تحویل مقامات قضایی شدند.

معاون عمرانی استانداری در این بازدید بر تسریع عملیات مرمت بخش‌های خطر آفرین و تکمیل مرمت دیوار پیرامون بنا بر اساس طرح اجرایی مصوب و نیز لزوم جدیت در جلوگیری ایجاد هر گونه آسیب به بنا و همچنین محوطه‌‌سازی و فضای سبز این اثر تاریخی تاکید کرد.

منزل حاج اقا محسن اراکی مربوط به دوره قاجار است که در خیابان محسنی اراک و روبه‌روی مسجد حاج تقی خان واقع شده است.

این منزل تاریخی سال ۸۷با شماره  ۲۴۳۷۸  در فهرست آثار ثبتی ایران قرار گرفت.

بیش از ۲ هزار جاذبه گردشگری در استان مرکزی شناسایی شده که ۸۷۳ اثر آن در فهرست آثار ملی کشور  قرار دارند.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار