کشف 26دستگاه استخراج ارز دیجیتال قاچاق در مرکزی

رئيس پليس امنيت اقتصادي استان از کشف 26 دستگاه استخراج ارز دیجیتال (ماینر) قاچاق در عملیات های پلیس از ابتدای مهر ماه تا کنون در استان خبر داد.
کد خبر: ۹۱۳۲۱ تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۴

به گزارش دیار آفتاب؛ سرهنگ " محمد عقیل سلگی " در جزئیات این خبر بیان داشت: نیروی انتظامی پرچمدار امنیت اقتصادی در جامعه می باشد و به منظور تحقق اهداف متعالی اقتصاد مقاومتی و نیز رشد و شکوفایی روز افزون ایران اسلامی، از هیچ تلاش و کوششی دراین زمینه دریغ نخواهد کرد.

این مقام انتظامی خاطر نشان کرد: برهمین اساس و به منظور تحقق اهداف شعار سال1400و پيشگيري از استفاده غیرقانونی از انرژي گران بهای برق، از ابتدای مهرماه سال جاری تا کنون با تعامل فراگیر با اداره برق استان مرکزی، مبارزه با فعالیت غیرقانونی افراد در استفاده از دستگاه های استخراج ارز دیجیتال (ماینر) قاچاق، در دستور کار قرار گرفت.

وی با اشاره به کشف 76 دستگاه استخراج ارز دیجیتال( ماینر) قاچاق از منازل و كارگاه هاي مختلف در استان مرکزی در مهر ماه سال جاری خاطر نشان کرد: در این مدت 6 متهم نیز دستگیر و پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به دستگاه قضائی معرفی شده اند.

رئيس پليس امنيت اقتصادي استان مرکزی در پایان با اشاره به ارزش10 میلیارد و 290 میلیون ریالی دستگاه های قاچاق کشف شده در این مدت افزود: پلیس براساس قانون، همچنان با هرگونه اخلال در روند اقتصادی کشور، برخورد قاطع کرده و با تمرکز بر اقتصاد اسلامی، از تمامی ظرفیت های موجود برای پیشرفت همگانی و امنيت جامعه اسلامی بهره خواهد برد.

انتهای پیام/