کارشناس ارشد مطالعات منطقه عنوان کرد:

تشریح آخرین وضعیت سیاسی عراق/خروج آمریکایی ها از عراق تبدیل به مطالبه عمومی‌ و قانونی شده است

دکتر غلامزاده درباره تصاحب بیشترین کرسی های پارلمان عراق توسط جریان صدر گفت: شاخصه های مقاومت و استکبار ستیزی، صهیونیست ستیزی، استقلال طلبی، اسلامی بودن، مخالفت با عادی سازی روابط عراق با اسرائیل، موافق با خروج آمریکا از عراق و... را می توان در گفتمان مقتدی صدر دید.
کد خبر: ۹۱۳۱۵ تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۵

به گزارش دیار آفتاب؛ به نقل از  شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ دکتر جواد غلامزاده؛ کارشناس ارشد مطالعات منطقه ای در برنامه لایو کانال "بصیرت" در شبکه اجتماعی روبیکا درباره انتخابات اخیر در عراق به اظهار نظر پرداخت. مهمترین صحبت های دکتر غلامزاده به شرح زیر است: 

- امیدواریم که نتیجه انتخابات پارلمانی در عراق زمینه ای برای خروج امریکایی از این کشور و همچنین تقویت دولت و ملت این کشور شود چرا که خون پاک و مطهر شهیدانی همچون حاج قاسم سلیمانی و شهدای مدافع حرم ایرانی و عراقی بود که زمینه مردم سالاری را برای ملت عراق در این روزها فراهم کرد و کسانی که به دنبال سانسور اثرگذاری گروه های مقاومت در حفظ و ثبات امنیت عراق هستند، باید بدانند که توسعه و امنیت عراق مدیون خون پاک شهدایی همچون شهید حاج قاسم سلیمانی و شهدای مدافع حرم است.

- انتخابات اخیر عراق، یک واقعیت مسلم را به اثبات رساند که عراق جدید و امروزی، با عراق دهه ها و سال های قبل متفاوت است و با یک نظام اجتماعی جدید در عراق مواجه هستیم و این نشان دهنده مطالبات، ارزش های جدید در عراق است و نباید عراق امروز را براساس نظامات اجتماعی 20 سال های گذشته تجزیه و تحلیل کنیم؛ بر همین اساس نیازمند این هستیم که طبقات و گروه های جدید عراق را رصد کنیم تا بتوانیم واقعیت های این کشور را به درستی تحلیل کنیم. 

- عراق در طی سال های گذشته با فتنه تکفیری ها مواجه شد و اقتصاد، امنیت و نیروهای انسانی عراق را به خودش مشغول کرد و امروز دولت و ملت عراق، خسته،فرسوده و متمایل به تحول و مشتاق به توسعه هستند و ما باید با هم