نماینده ولی فقیه در استان مرکزی:

توانمندسازی خانواده ها محور فعالیت خیرین در کمک به نیازمندان باشد/ توزیع 360 هزار بسته معیشتی در استان مرکزی

آیت‌الله دری نجف‌آبادی گفت: استان مرکزی در نهضت کمک مومنانه خوش درخشید و به طور نسبی عملکرد مطلوبی دارد و تاکنون بیش از ۳۶۰ هزار بسته کمک مومنانه به طور رسمی توزیع شده که باید با قوت ادامه دار باشد.
کد خبر: ۹۱۲۹۲ تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۰

به گزارش دیار آفتاب؛ آیت الله «قربانعلی دری نجف آبادی» نماینده ولی فقیه در استان مرکزی در آیین رزمایش کمک مومنانه در مسجد امام حسین(ع) خیابان طالقانی اراک گفت: نعمتی بالاتر از اهل خیر بودن برای انسان نیست و اگر عاشق خداوند و اهل بیت(ع) هستیم و می خواهیم ارزش های اسلامی را ترویج دهیم باید برای فرهنگ خیر و کمک مومنانه تلاش کنیم تا در همه بخش های جامعه این فرهنگ جاری شود.

وی افزود: رزمایش کمک مومنانه در راستای عمل به بیانات و دغدغه های مقام معظم رهبری بود که ملت ایران در صحنه خوش درخشید و در میدان احسان و نیکوکاری سرافراز و سربلند بیرون آمد و مردم و خیرین در آزمون بزرگ کمک مومنانه گام های بلندی برداشتند و این مسیر به برکت اندیشه و تفکر حضرت امام(ره) و هدایت های رهبری در کشور جاری شده و باید با قوت ادامه داشته باشد.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی اظهار کرد: به برکت تفکر عاشورا جریان وسیع ایثار و ازخودگذشتگی در عالم گسترانیده شد و حضرت امام(ره) با تشکیل انقلاب اسلامی فرهنگ ایثار و شهادت را احیا کرد و امروز باید قدردان این نعمت الهی باشیم.

وی بیان کرد: ملت ایران در دانشگاه بزرگ اهل بیت(ع) تربیت شده اند و در مقاطع مختلف انقلاب اسلامی با حضور آگاهانه خود سربلند بیرون آمدند و توطئه های دشمنان را خنثی نموده اند.

دری نجف آبادی با بیان اینکه چراغ پرفروق کمک مومنانه همواره باید در کشور بدرخشد، گفت: مردم و خیرین باید در این راستا نقش آفرینی کنند و البته محور این فعالیت ها باید توانمند سازی باشد چراکه توانمند سازی موجب از بین رفتن فقر و محرومیت خواهد شد.

وی افزود: استان مرکزی در نهضت کمک مومنانه خوش درخشید و به طور نسبی عملکرد مطلوبی دارد و تاکنون بیش از ۳۶۰ هزار بسته کمک مومنانه به طور رسمی توزیع شده که باید با قوت ادامه دار باشد.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی بیان کرد: رمز موفقیت ملت ایران در مقاطع مختلف انقلاب اسلامی ولایت و روحیه ایثار و ازخودگذشتگی است و این مولفه ها باید در گام دوم تقویت شوند.

وی تأکید کرد: رویکرد کلیه برنامه ها باید امیدآفرینی و ایجاد انگیزه در میان جوانان باشد چراکه جوانان در گام دوم نقش مهمی دارند.

دری نجف آبادی خاطر نشان کرد: حفظ کرامت انسانی در توزیع بسته های کمک مومنانه باید مورد توجه باشد و باید افتخار کنیم نوکری مردم را می کنیم و ارائه خدمات بی منت به مردم باید مورد توجه جریان های ارزشی و نهادهای انقلابی و خدمت رسان باشد.

انتهای پیام/