امروز انقلاب اسلامی هیمنه نظام استکبار را در هم شکسته /عزت و آزادگی یک ملت برخواسته از اراده ما می توانیم است صبحگاه مشترک نیروهای نظامی و انتظامی شازند با حضور جانشین سازمان بسیج واکنش طنز کاربران به توقیف کشتی‌های یونانی/ فروش 2 نفتکش در دیوار! هشدار فعالیت سامانه بارشی در ۹ استان/ روند تدریجی افزایش دما در ۵ روز آینده سوابق ساختمان‌های پرمخاطره عمومی استان باید در فرمانداری‌ ثبت شود/ پاساژ طلای اراک باید سریع تر ایمن سازی شود طارمی داماد شد اروپا نمی‌تواند از بازار انرژی ایران چشم‌پوشی کند/ اکنون برجام بیش‌ازپیش برای اروپا اهمیت دارد! بی‌نیازی از واردات با اصلاح یارانه کالاهای اساسی و حذف ارز ۴۲۰۰/ قاچاق آفت اقتصاد کشور است برگزاری مراسم یادبود جانباختگان آبادان در مساجد و مصلی‌های کشور خبر اصلاح قیمت سوخت تکذیب شد
یکشنبه ۰۸ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۴۱
کد خبر: 91247
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۱
عضو هیئت رئیسه مجلس در گفتگو با دیارآفتاب:

ناهماهنگی میان گمرک و بانک مرکزی دلیل رسوب کالا در گمرک است/ وزارت اقتصاد هر چه سریعتر به موضوع ورود کند

سلیمی نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس گفت: ناهماهنگی میان گمرک و بانک مرکزی باعث رسوب کالا در مبادی ورودی کشور شده است که بایستی هر چه سریعتر وزارت امور اقتصاد و دارایی به این حوزه ورود و موضوع را تعیین تکلیف کند.

به گزارش دیار آفتاب؛ دپو کالای اساسی و تعیین تکلیف نشدن این اقلام در گمرکات کشور یکی از معضلات اساسی در بازار محصولات اساسی محسوب می شود. در میان کالای اساسی که در گمرکات کشور دپو شده اند می توان به 13 هزار تن برنج رسوب شده در گمرکات کشور اشاره کرد، عدم ترخیص این حجم از برنج در گمرکات کشور موجب شده تا بازار با افزایش چشمگیر قیمت برنج وارداتی مواجه شود.

این تنها نمونه ای از رسوب انواع کالا در گمرکات کشور است که با ترخیص به موقع آن می توان بخش قابل توجهی از نیاز بازار کشور را پاسخ داد. از یکی از اعضای هیئت رئیسه مجلس این موضوع را پیگیر شدیم.

ناهماهنگی میان گمرک و بانک مرکزی یکی از دلایل رسوب کالا در مبادی ورودی کشور است

علیرضا سلیمی عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفتگو با دیارآفتاب در خصوص رسوب کالاهای مصرفی در گمرکات کشور و عدم ترخیص آن گفت: اصلا متوجه نمی شویم چرا چنین اتفاقاتی در گمرک می افتد و چه کسی باید پاسخگوی آن باشد. ناهماهنگی میان گمرک و بانک مرکزی منشا بسیاری از مسائل شده است که بایستی هر چه سریعتر وزارت امور اقتصاد و دارایی در این حوزه تعیین تکلیف کند.

وی افزود: اینکه کالایی چندین و چند سال در گمرک رسوب می کند و مصیبت هایی که را بر سر ملت می آورد واقعا پذیرفته شده نیست. این مشکل جلوی چشم مردم است و دستگاه ها باید برای این وضعیت به وجود آمده فکری کنند. چرا باید کالایی مانند مواد مصرفی عموم جامعه یا خوراک دام در گمرک رسوب شود و از آن طرف در داخل کشور نیازمند آن کالا باشیم.

سلیمی تصریح کرد: اشکال جدی در این حوزه وجود دارد که باید هر چه سریعتر برطرف شود.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار