پایش دانش آموزان مشکوک به بیماری کرونا از منزل زلزله مالی در قفس توری‌ پرسپولیس/ بازگشت رادوشوویچ به کرواسی؛ احتمالاً پس از دربی! ادعای سخیف شبکه «تی.آر.تی» ترکیه درباره جزایر سه‌گانه ایرانی «نه» به توافق موقت/ ایران خواستار لغو تحریم‌هاست؛ نه تعلیق و توقف! آیا «سگ‌گردانی» حرام است؟ عرضه خودرو به دست خودروسازان محقق شد؟ ماجرای عجیب کارت عروسی‌ حمید و فائزه که به دست رهبر انقلاب رسید/ به جای طلا، سرویس نقره خریدیم فضیلت‌های کمک کردن به همسر در خانه از زبان پیامبر/عملی که با شهادت برابری می‌کند توقیف 15 دستگاه خودروی شوتی از سوی پلیس راه مرکزی طرح تروریستی داعش برای هدف قرار دادن سامراء
پنجشنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۰ - ۰۲:۱۲
کد خبر: 91206
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۴۰۰ - ۰۷:۵۴
مدیرکل سازمان حفاظت محیط زیست استان مرکزی در گفتگو با دیارآفتاب:

نیروگاه شازند اجازه استفاده از مازوت ندارد/برخورد قاطعانه با واحدهای آلاینده

میرزایی گفت: بر اساس مصوبه کارگروه اضطرار و دستور قضایی دادستان مرکز استان و شهرستان شازند استفاده از مازوت توسط نیروگاه ممنوع است و تاکنون هم مازوتی مصرف نکرده است.

رضا میرزایی مدیرکل سازمان حفاظت محیط زیست استان مرکزی در گفتگو با خبرنگار دیار آفتاب؛ گفت: بر اساس مصوبات کارگروه کاهش آلودگی هوای استان و تکالیف قانون هوای پاک موظف هستیم بر اساس دستورالعمل و ضابطه قانونی با واحدهای آلاینده برخورد کنیم که طی مراحلی به واحدهای بزرگ اخطار داده خواهد شد.

وی ادامه داد: پس از اخطار به واحدهای آلاینده فرصت داده خواهد شد تا این آلودگی را برطرف کنند، هرچند آلودگی واحدهای بزرگ صنعتی اجتناب‌ناپذیر است.

میرزایی تصریح کرد: به‌عنوان‌مثال وقتی بخشی از نیروگاه به خاموشی یا اصطلاحاً «شات دان» می‌خورد آلاینده‌ها به سمت فلر می‌روند و درجا نمی‌توان فرایند تولید را متوقف کرد ولی با اخطاری که داده می‌شود با توجه به دستور قضایی پیگیری می‌شود تا عامل ایجاد آلایندگی باید در کوتاه‌ترین مدت برطرف شود.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی خاطرنشان کرد: واحدهای پالایشگاه، پتروشیمی و نیروگاه در حال حاضر مشکل خاصی ندارند، بر اساس مصوبه کارگروه اضطرار و دستور قضایی دادستان مرکز استان و شهرستان شازند استفاده از مازوت توسط نیروگاه ممنوع است و تاکنون هم مازوتی مصرف نکرده است.

میرزایی همچنین تأکید کرد: امیدواریم با شروع بارش‌های پاییزی بتوانیم از شرایط آلودگی فعلی که بخش عمده‌ای از آن ناشی از ریز گردها به علت گردوغبار است گذر کنیم.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار