پایش دانش آموزان مشکوک به بیماری کرونا از منزل زلزله مالی در قفس توری‌ پرسپولیس/ بازگشت رادوشوویچ به کرواسی؛ احتمالاً پس از دربی! ادعای سخیف شبکه «تی.آر.تی» ترکیه درباره جزایر سه‌گانه ایرانی «نه» به توافق موقت/ ایران خواستار لغو تحریم‌هاست؛ نه تعلیق و توقف! آیا «سگ‌گردانی» حرام است؟ عرضه خودرو به دست خودروسازان محقق شد؟ ماجرای عجیب کارت عروسی‌ حمید و فائزه که به دست رهبر انقلاب رسید/ به جای طلا، سرویس نقره خریدیم فضیلت‌های کمک کردن به همسر در خانه از زبان پیامبر/عملی که با شهادت برابری می‌کند توقیف 15 دستگاه خودروی شوتی از سوی پلیس راه مرکزی طرح تروریستی داعش برای هدف قرار دادن سامراء
پنجشنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۰ - ۰۲:۰۲
کد خبر: 91179
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۴۰۰ - ۰۸:۰۷
نماینده مردم اراک کمیجان و خنداب در گفتگو با دیارآفتاب مطرح کرد

پیگیری آلودگی هوای اراک در مکاتبه با رئیس جمهور و وزرای مربوطه/اجازه ندادیم نیروگاه از مازوت استفاده کند

آصفری با اشاره به اینکه متاسفانه با گذشت بیش از نیمی از سال، اراک آلوده ترین شهر کشور بوده که مهم ترین دلیل آن بحث ریزگرد ها و عدم بارندگی و خشکسالی بوده است گفت:مکاتباتی با وزرای نفت، وزرای مربوطه و رئیس جمهور انجام دادیم تا نسبت به وضعیت هوای اراک رسیدگی کنند.

محمد حسن آصفری نماینده مردم اراک کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با دیار آفتاب در خصوص آلودگی هوای اراک، گفت: متاسفانه با گذشت بیش از نیمی از سال، اراک آلوده ترین شهر کشور بوده که مهم ترین دلیل آن بحث ریزگرد ها و عدم بارندگی و خشکسالی بوده است.

وی افزود: از طرف دیگر، سمت و سوی بادهایی که به طرف اراک می وزد باعث شده تا ریزگردها و گرد و غبار به اراک آمده و در اینجا ساکن شود که مشکلی جدی را برای شهر و شهروندان اراکی ایجاد کرده است.

آصفری تصریح کرد: با این حال با پیگیری های انجام شده اجازه ندادیم نیروگاه شازند از سوخت مازوت استفاده کند. همچنین بازدید هایی از مرکز بررسی و آمایش میزان آلودگی هوای اراک داشتیم تا در روند بررسی وضعیت هوای کلانشهر اراک قرار بگیریم.

نماینده مردم اراک کمیجان و خنداب اضافه کرد: مکاتباتی با وزرای نفت، وزرای مربوطه و رئیس جمهور انجام دادیم تا نسبت به وضعیت هوای اراک رسیدگی کنند.

اراک یکی از هشت کلانشهر آلوده کشور است که از ابتدای امسال تاکنون 93 روز ناسالم در کارنامه خود به ثبت رسانده است.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار