اعتکاف دهه هشتادی‌ها در اراک آیین رونمایی از مقاله نقش شهربانی استان در دفاع مقدس اولین محموله کمک‌های مردمی استان مرکزی به مناطق زلزله‌زده خوی ارسال شد/ آمادگی کامل سپاه و بسیج استان برای کمک به مردم خوی افتتاح نمایشگاه اقتصاد مقاومتی و صنایع‌دستی بانوان در محلات برگزاری اولین رویداد تولید محتوای دیجیتال در فراهان برگزار شد بازدید سرلشکر سلامی از مناطق زلزله‌زده خوی؛ سپاه با تمام امکانات در کنار مردم است کلنگ زنی و افتتاح 30 پروژه در شهرستان دلیجان اعزام 160 دانش‌آموز دختر فراهانی به مناطق عملیاتی جنوب نمایش ۱۶ فیلم جشنواره فجر در اراک حال و هوای اردوی راهیان نور دانش آموزان اراکی
شنبه ۱۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۲:۵۶
کد خبر: 91062
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۱
گزارش تصویری/

بازدید معاون وزیر جهادکشاورزی از ظرفیت های کشاورزی خنداب

معاون وزیر جهادکشاورزی در امور باغبانی از ظرفیت های کشاورزی شهرستان خنداب بازدید کرد.

به گزارش دیار آفتاب؛ برومندی معاون وزیر جهادکشاورزی در امور باغبانی امروز در سفر به شهرستان خنداب به همراه جمعی از مسئولین استانی از ظرفیت های کشاورزی شهرستان در زمینه باغات داربستی انگور، کارخانه فرآوری کشمش سبز و نهالستان تولید میوده های سردسیری بازدید کردند.

شهرستان خنداب از توابع استان مركزی از قطب های تولید انگور این خطه محسوب می شود و شهرت كشمش و سایر فرآورده های مختلف انگور آن می تواند ضمن تامین نیاز بازارهای داخل، در سایه برنامه ریزی هدفمند فاتح بسیاری از مقاصد صادراتی در آن سوی مرزها باشد.

سطح زیر كشت باغات انگور شهرستان خنداب 6 هزار هكتار است كه چهار هزار و 500 هكتار آن بارور است و بیشترین مقدار این باغات را انگور كشمشی و عسگری و سایر ارقام تشكیل می دهد.

سالاانه از مجموع باغات انگور این شهرستان 100 هزار تن انگور برداشت می شود و عملكرد برداشت در هر هكتار از باغات 25 تن است. از مقدار انگور برداشت شده از باغات شهرستان 10 تا 15 درصد تازه خوری می شود و بقیه تبدیل به كشمش می شود.

captcha
آخرین اخبار