عضو هیئت رئیسه مجلس در گفتگو با دیارآفتاب؛

نظام مالیاتی کشور نیاز به اصلاح دارد/ طرح مالیات بر عایدی سرمایه باعث اجرای بهتر عدالت می شود

سلیمی نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس در خصوص طرح مالیات بر عایدی سرمایه و لزوم اجرای آن، گفت: اجرای این طرح باعث می شود تا عدالت به صورت بهتری در جامعه اجرا شود.
کد خبر: ۹۰۸۷۸ تاریخ انتشار: ۰۸ مهر ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۲

حجت الاسلام علیرضا سلیمی عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفتگو با دیار آفتاب در خصوص طرح مالیات بر عایدی سرمایه و لزوم اجرای آن، گفت: اجرای این طرح باعث می شود تا عدالت به صورت بهتری در جامعه اجرا شود.

وی افزود: با توجه به اینکه طبقات مرفه ده ها برابر سایرِ طبقات از یارانه های پنهان استفاده می کنند، نوعی بی عدالتی در توزیع ثروت های عمومی در کشور در حال انجام است.

سلیمی یادآور شد: از طرف دیگر مالیات بر عایدی در بسیاری از کشورها اجرایی شده و علت آن هم تحقق بیشتر عدالت در جامعه است. چرا باید عده ای با فرار از پرداخت مالیات روز به روز فربه تر شوند. به عنوان مثال کسانی که قبلا تعداد بسیاری سکه خریدند کجا مالیات خود را پرداخت کردند؛ کسی که زمینی را برای افزایش قیمت می خرد کجا مالیات می دهد. چرا باید اینگونه افراد به راحتی از مالیات فرار کنند.

این عضو هیئت رئیسه مجلس خطرنشان کرد: اگر بخواهیم عدالت را در کشور به خوبی اجرا کنیم ناچار هستیم که نظام مالیاتی خود را اصلاح کنیم. این در حالی است که امروزه این نظام مالیاتی منشأ ایجاد غول های ثروت در کشور شده است که با مانور تجمل مردم را بیچاره کرده اند.

انتهای پیام/