برای تشکیل یک سانتی متر خاک حاصلخیز ۷۰۰ سال زمان نیاز است  آتش سوزی مغازه رنگ فروشی در  اراک آیین رونمایی از محصولات فناور و دانش بنیان در پارک علم و فناوری استان مرکزی برخورد قاطع با برهم زنندگان نظم و اخلال گران بازار/ مردم و بازاریان نگران تامین امنیت نباشند لوایح برنامه هفتم و بودجه ۱۴۰۲ به زودی تقدیم مجلس می‌شود راهیان نور یکی از روش های موثر تحقق جهاد تبیین است/ اعزام یک هزار دانش آموز اراکی به راهیان نور ایران و عربستان درباره حج مذاکره کردند سپاه پاسداران: نیروهای امنیتی و انتظامی در برخورد با اراذل و اوباش مسلح و تروریست‌های اجاره‌ای دشمن درنگ نخواهند کرد سرلشکر باقری: ناوهای هواپیمابر هزار کیلومتر از خلیج فارس فاصله دارند شکست کمپین‌های دروغین «خرید نکنید»؛ ایرانی‌ها در آبان بیشتر کارت کشیدند
دوشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۱ - ۲۱:۰۶
کد خبر: 90878
تاریخ انتشار: ۰۹ مهر ۱۴۰۰ - ۰۶:۵۵
عضو هیئت رئیسه مجلس در گفتگو با دیارآفتاب؛

نظام مالیاتی کشور نیاز به اصلاح دارد/ طرح مالیات بر عایدی سرمایه باعث اجرای بهتر عدالت می شود

سلیمی نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس در خصوص طرح مالیات بر عایدی سرمایه و لزوم اجرای آن، گفت: اجرای این طرح باعث می شود تا عدالت به صورت بهتری در جامعه اجرا شود.

حجت الاسلام علیرضا سلیمی عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفتگو با دیار آفتاب در خصوص طرح مالیات بر عایدی سرمایه و لزوم اجرای آن، گفت: اجرای این طرح باعث می شود تا عدالت به صورت بهتری در جامعه اجرا شود.

وی افزود: با توجه به اینکه طبقات مرفه ده ها برابر سایرِ طبقات از یارانه های پنهان استفاده می کنند، نوعی بی عدالتی در توزیع ثروت های عمومی در کشور در حال انجام است.

سلیمی یادآور شد: از طرف دیگر مالیات بر عایدی در بسیاری از کشورها اجرایی شده و علت آن هم تحقق بیشتر عدالت در جامعه است. چرا باید عده ای با فرار از پرداخت مالیات روز به روز فربه تر شوند. به عنوان مثال کسانی که قبلا تعداد بسیاری سکه خریدند کجا مالیات خود را پرداخت کردند؛ کسی که زمینی را برای افزایش قیمت می خرد کجا مالیات می دهد. چرا باید اینگونه افراد به راحتی از مالیات فرار کنند.

این عضو هیئت رئیسه مجلس خطرنشان کرد: اگر بخواهیم عدالت را در کشور به خوبی اجرا کنیم ناچار هستیم که نظام مالیاتی خود را اصلاح کنیم. این در حالی است که امروزه این نظام مالیاتی منشأ ایجاد غول های ثروت در کشور شده است که با مانور تجمل مردم را بیچاره کرده اند.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار