آیت الله دری نجف آبادی:

دستاوردهای عظیم انقلاب به برکت تفکر و اندیشه حضرت امام(ره) است

امام جمعه اراک با اشاره به اینکه نهضت امام خمینی(ره) در امتداد حماسه عاشورا است گفت: دستاوردهای عظیم انقلاب اسلامی به برکت تفکر و اندیشه حضرت امام(ره) است.
کد خبر: ۹۰۸۰۶ تاریخ انتشار: ۰۶ مهر ۱۴۰۰ - ۱۹:۵۸

به گزارش دیار آفتاب؛ آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی نماینده ولی فقیه در استان مرکزی عصر امروز در آیین رونمایی از مجموعه کتب کنگره ملی نقش حضرت امام خمینی(ره) در دفاع مقدس و ۶۲۰۰ شهید استان مرکزی در خمین گفت: نهضت امام خمینی(ره) در امتداد حماسه عاشورا است و امام خمینی(ره) پرچم دار نهضت عاشورا در زمان ما و انقلاب اسلامی و دفاع مقدس است و دستاوردهای عظیم انقلاب اسلامی به برکت تفکر و اندیشه حضرت امام(ره) است.

دری نجف‌آبادی اظهار کرد: تبیین نقش امام خمینی(ره) در هدایت ها، فرماندهی، مدیریت، اتحاد نیروهای مسلح، یکپارچگی مردم، اتحاد و انسجام اقشار جامعه، سربلندی و عزت کشور هم در تشکیل انقلاب اسلامی و هم در دفاع مقدس باید به خوبی تبیین شود و این نیاز به برنامه ریزی های دقیق دارد که مجامع علمی و دانشگاهی باید در این حوزه پیشگام باشند.

وی ادامه داد: یکی از ضرورت های مهم امروز جامعه اسلامی زنده ماندن و پویا بودن فرهنگ ایثار و شهادت است که دفاع مقدس این فرهنگ ارزشی را بار دیگر در تاریخ زنده و احیا کرد و امروز بعد ازگذشت ۴۱ سال از دفاع مقدس فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه زنده است و باید همواره زنده بماند.

وی ادامه داد: کنگره شهدای استان مرکزی با حجم عظیمی از اقدامات در حوزه ایثار و شهادت احیا کننده فرهنگ های ارزشی در استان شد و بسیاری از اقدامات در کنگره که هنوز با قوت ادامه دارند منشا خیرات و برکات فراوانی شد.

امام جمعه اراک بیان کرد: کنگره شهدای استان مرکزی در حوزه تولید محتوا بسیار خوش درخشید و یکی از مهمترین اقدامات کنگره ورود به سیره، اندیشه و نقش حضرت امام(ره) و مقام معظم رهبری بود که خوشبختانه تولیدات محتوایی خوبی به سرانجام رسید و امروز با عزم و اراده جدی با قوت ادامه دارد که قابل تقدیر می باشد و لازم است از اهتمام و پیگیری های فرماندهی سپاه روح الله و ستاد کنگره شهدای استان و همه افراد دخیل تقدیر به عمل آوریم.

دری نجف‌آبادی تصریح کرد: کنگره شهدای استان مرکزی علاوه بر اقدامات محتوایی در حوزه های اجرایی نیز خوش درخشید که برگزاری اردوهای هفت اقلیم ، اجلاسیه های تخصصی و نهضت های خدمت رسانی از جمله آنهاست.

وی خاطرنشان کرد: پرداختن به نقش و سیره حضرت امام(ره) و مقام معظم رهبری در کنگره شهدای استان مرکزی آن را در بین سایر استان ها برتر کرد و امروز نهضت تولید محتوا در کنگره با محوریت امام و رهبری باید با قوت دنبال شود.

انتهای پیام