صهیونیست‌ها از هواپیمای مسافربری برای سپر انسانی استفاده می‌کنند روی خوش مردم به خرید لوازم خانگی ایرانی باوجود فراوانی نمونه خارجی/‌‌تولیدکننده دنبال افزایش کیفیت باشد واکسن‌هراسی، شیطنت دشمن برای تضعیف توانمندی ایران/ «برکت» کم‌عارضه‌ترین واکسن فرمانده ارتش: بصیرت و روحیه سلحشوری موتور محرکه اجرای ماموریتهاست برنامه‌ریزی برای صادرات ۲۵۰ میلیون دلار گل از سال آینده عکس/سفر وزیر صمت به همراه فرزندش به استان مرکزی بازدید وزیر صمت از شرکت فرش پاتریس دلیجان سردار سلامی: قدرت دفاعی ما برای واکنش‌های سخت ساخته شده است بخش خصوصی عزم جدی برای احیا و پویایی تولید و صادرات دارد/ضرورت تاسیس دانشکده سنگ کشور خطیب‌زاده: حوادث اخیر لبنان ریشه در فتنه‌گری رژیم صهیونیستی دارد
شنبه ۲۴ مهر ۱۴۰۰ - ۰۳:۳۸
کد خبر: 90696
تاریخ انتشار: ۰۳ مهر ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۲
فرمانده سپاه روح‌الله:

بهره‌گیری از درس های دفاع مقدس برای رسیدن به اهداف و آرمان‌های انقلاب

کریمی گفت: در چهل‌ساله اول انقلاب ما تجارب زیادی به دست آوردیم که یکی از طلایی‌ترین آنان دفاع مقدس بود لذا باید از این تجربیات برای ادامه راه گام دوم و رسیدن به اهداف و آرمان‌های انقلاب استفاده کرد.

به گزارش دیار آفتاب؛ سردار محسن کریمی فرمانده سپاه روح‌الله در آیین صبحگاه مشترک نیروهای مسلح در ساوه از تجربه دفاع مقدس به‌عنوان یک تجربه ناب برای ادامه گام دوم انقلاب نام برد و اظهار کرد: در چهل‌ساله اول انقلاب ما تجارب زیادی به دست آوردیم که یکی از طلایی‌ترین آنان دفاع مقدس بود لذا باید از این تجربیات برای ادامه راه گام دوم و رسیدن به اهداف و آرمان‌های انقلاب استفاده کرد.

وی افزود: نظام اسلامی ما با بهره‌گیری از تجربیات خود که دائماً زنده و پویاست و با جبران خطاها و شعار نه شرقی و نه غربی به مبارزه با طاغوت و ظلم و استکبار رفته است.

فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی با بیان اینکه در دنیا برخی انقلاب‌ها به انحراف کشیده شد گفت: در قرن بیستم دو انقلاب روسیه و فرانسه بعد از چند سال از مسیر اصلی منحرف و اهداف انقلابشان فراموش شد اما نظام اسلامی ما همچنان به مسیر ارزشمند خود با قدرت در حال حرکت است.

کریمی عمل به شعارهای انقلاب را از رموز ماندگاری این نظام دانست و عنوان کرد: واژه‌هایی مانند آزادی، اخلاق، استقلال، عزت، عقلانیت، بصیرت و مردم‌سالاری است که در چهل و دو سال گذشته باعث دوام جمهوری اسلامی شده و انقلاب را با همه کاستی‌ها پویا و رو به جلو کره است.

وی افزود: زمانی که همه‌چیز در دنیا به ضرر ما بود و یک اتحاد جهانی در زمینه‌های اقتصادی و سیاسی و نظامی علیه ما شکل گرفته بود توانستیم همه متغیرها را تغییر بدهیم و اکنون هم با تجربه‌ای که از میدان دادن به جریان انقلابی به دست آورده‌ایم این راه را با قدرت ادامه خواهیم داد.

فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی با تأکید بر اینکه در اوایل انقلاب محدودیت‌های فراوانی بود اما اکنون به دستاوردهای فراوانی در حوزه‌های مختلف دست یافته ایم عنوان کرد: دشمن با عملیات روانی در تلاش است این را به ما تلقین کند که مسیر ما مسیر سختی است و مشکلات فراوانی داریم که قابل حل نیست و در فضای مجازی تلاش می‌کنند تا حقیقت را وارونه به مردم خصوصاً جوانان نشان دهند.

کریمی افزود: دشمن با تحریف واقعیت‌ها و باورها تلاش می‌کند زیرساخت‌های فکری را عوض کند و بگوید تا در چهل سال گذشته چیزی به دست نیامده در حالی که اگر دستاوردها به‌خوبی تبیین شود می‌بینیم که شرایط قبل از انقلاب و حتی از اوایل انقلاب هم بهتر است.

وی با بیان این در همه موضوعات پیشرفت داشته‌ایم اما باید از اشتباهات خود نیز درس بگیریم افزود: استقلال، مردم‌سالاری دینی و امنیتی که همچنان پایدار است از بهترین دستاوردهای نظام بوده است که باید قدردان آن باشیم.

فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی با بیان اینکه گاها حل همه مشکلات را از رهبر توقع داریم گفت: در نظام اسلامی برای هرکسی و هر جایگاهی وظیفه‌ای تعریف شده و اگر هرکسی به وظیفه خود به‌درستی عمل دیگر به دنبال مقصر مشکلات نخواهیم بود.

کریمی عنوان کرد: وظیفه اصلی رهبری، راهبری نظام است که به‌درستی آن را عملیاتی کرده و کشور را در مسیر درست قرار داده است مابقی وظایف بر عهده سایر مسئولان است که باید با دادن آدرس درست به دنبال رفع آن باشیم.

وی جریان نفوذ را از عوامل مشکلات امروز دانست و گفت: در چند سال گذشته با نفوذ جریان منافق، موفق شدند لیبرال‌ها را بر سر کار بیاورند و مردم را در انتخاب خودشان به اشتباه بیندازند و مردم را مأیوس کنند.

فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی خاطرنشان کرد: با همه پیشرفت‌ها و موفقیت‌ها، کاستی‌های در کشور وجود دارد اما از اصل نظام و انقلاب نیست و عملکرد مسؤولان است که مسیر ریل انقلاب را بعضاً به جاهای باریک کشانده است.

کریمی به بیان برخی دستاوردهای مهم نظام و انقلاب پرداخت و گفت: عدالت و آزادی از مهمترین دستاوردهای انقلاب بود که متأسفانه برخی جریانات سیاسی برای موج‌سواری‌های خود آزادی‌های نامتعارف را به خورد جامعه می‌دهند و با هر اتفاق مهمی در کشور برای انحراف افکار عمومی آن را بازگو می‌کنند درحالی‌که بهترین آزادی را حضرت امام به مردم هدیه داد.

وی پیشرفت در صنایع را دیگر دستاورد مهم عنوان کرد و گفت: در زمینه صنعت در هسته‌ای و نانو و پزشکی و ... دستاوردهای خوبی به دست آورده ایم که اصلاً قابل مقایسه با اوایل انقلاب و قبل از آن نیست.

کریمی تصریح کرد: این کشور منابع بسیار زیادی دارد که اگر به‌درستی استخراج و استفاده شود و از خام فروشی جلوگیری کنیم، با توزیع مناسب قطعاً نیازمندی در این کشور نخواهد بود.

وی بر لزوم ایجاد یک انقلاب در صنعت کشور خاطرنشان کرد: دولت فعلی باید با کمک همه دستگاه‌ها این موضوع را عملیاتی کند و مشکلات این حوزه را رفع کند.

فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی در بخش دیگری از صحبت‌های خود معنویت را عامل پیروزی این نظام و حرکت رو به جلو دانست و عنوان کرد: داشتن رهبر بزرگ و حکیم، ملتی بزرگ که سرمایه اجتماعی کشور است و همچنین داشتن یک دشمن بزرگ سه رمز موفقیت ما بوده و با بهره‌مندی از تجربیات دفاع مقدس به‌عنوان یک گنج، گام دوم انقلاب را محکم‌تر از قبل برمی‌داریم.

کریمی گفت: حوادث تاریخی تصادفی نیست و همه قانونمند و تابع علت و معلول است لذا ما انسان تا نقش اساسی در تاریخ داریم و باید با عبرت از اتفاقات گذشته و شناخت جایگاه و وضعیت خود و ادامه راه شهدا از مسیر پیش رو را با قدرتی بیشتر ادامه دهیم.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار