صهیونیست‌ها از هواپیمای مسافربری برای سپر انسانی استفاده می‌کنند روی خوش مردم به خرید لوازم خانگی ایرانی باوجود فراوانی نمونه خارجی/‌‌تولیدکننده دنبال افزایش کیفیت باشد واکسن‌هراسی، شیطنت دشمن برای تضعیف توانمندی ایران/ «برکت» کم‌عارضه‌ترین واکسن فرمانده ارتش: بصیرت و روحیه سلحشوری موتور محرکه اجرای ماموریتهاست برنامه‌ریزی برای صادرات ۲۵۰ میلیون دلار گل از سال آینده عکس/سفر وزیر صمت به همراه فرزندش به استان مرکزی بازدید وزیر صمت از شرکت فرش پاتریس دلیجان سردار سلامی: قدرت دفاعی ما برای واکنش‌های سخت ساخته شده است بخش خصوصی عزم جدی برای احیا و پویایی تولید و صادرات دارد/ضرورت تاسیس دانشکده سنگ کشور خطیب‌زاده: حوادث اخیر لبنان ریشه در فتنه‌گری رژیم صهیونیستی دارد
شنبه ۲۴ مهر ۱۴۰۰ - ۰۳:۵۲
کد خبر: 90678
تاریخ انتشار: ۰۲ مهر ۱۴۰۰ - ۲۰:۲۳
ایران 9 – ازبکستان 8

جام جهانی فوتسال| برد نفسگیر ایران برابر ازبک ها با کمک VAR/ عبور از دیوار یخی تزارها

تیم ملی فوتسال با پیروزی میلی متری برابر ازبکستان به مرحله یک چهارم نهایی جام جهانی صعود کرد.

به گزارش دیار آفتاب؛به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ آخرین بازی مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی فوتسال، بین ایران با ازبکستان برگزار شد و ایران در یک دیدار سخت و نفسگیر با حداقل اختلاف و یک گل برتری موفق شد از سد تزارهای روسی عبور کرده و به یک چهارم نهایی صعود کند.

ایران نیمه نخست را توفانی شروع کرد و خیلی زود توسط کاپیتان خود به گل رسید. در همان دقیقه ابتدایی، ایران توسط کاپیتان حسن‌زاده گل زد. گل دوم ایران تنها ۳ دقیقه بعد از روی کرنر فرهاد فخیم توسط مهدی جاوید به زیبایی به ثمر رسید. ازبکستان دقایقی بعد توسط می‌شونوف دروازه صمیمی را گشود. در ادامه هردو تیم روی به بازی هجومی آوردند اما این ایران بود که توسط احمد عباسی به گل سوم رسید.

‌در دقیقه ۱۷ و تنها چندثانیه پس از تایم اوتِ ازبک‌ها، آن‌ها گل دوم خود را توسط رحمتف وارد دروازه ایران کردند و دقیقه ۱۸ نیز توسط روپیف به گل رسیدند تا دو دقیقه مانده به پایان نیمه اول، دو تیم ۳-۳ مساوی شوند. ایران در همین دقیقه درخواست تایم اوت داد و پس از آن توسط فرهاد توکلی و روی پاس مسلم اولادقباد به گل چهارم بازی دست یافت تا یوزها ۴ بر ۳ پیروز به رختکن بروند.

نیمه دوم این دیدار را ایران سراسر هجومی آغاز کرد و با پرس پرفشار اجازه‌ نفس کشیدن به ازبکستان را نداد و رحمتف در ادامه با خطا روی اسماعیل‌پور یک کارت زرد دریافت کرد. دروازه ازبکستان، دو بار دیگر تسط سعید احمدعباسی و مهدی جاوید باز شد تا ایران ۶ بر ۳ پیش بیفتد.

‌رحمتف در ادامه بازهم برای ازبک‌ها گلزنی کرد اما لحظه‌ای بعد و درحالی‌که دروازه ازبکستان خالی بود، کاپیتان علی‌اصغر حسن‌زاده از نیمه‌ خودی هفتمین گل ایران را وارد دروازه کرد و چند دقیقه بعد هم مسلم اولادقباد را در موقعیت مناسب قرار داد تا ایران به گل هشتم برسد. ازبکستان یک دقیقه‌ بعد و درحالی از پاورپلی بهره می‌برد، توانست برای بار پنجم دروازه ایران را باز کند و پس از این نیز بازهم توسط نیشونف به گل رسیدند تا بازی 9 بر 8 ادامه یابد.

در ثانیه های پایانی بازی خطای صورت گرفته روی بازیکن ازبکستان باعث شد تا داور از سیستم VAR استفاده کند اما به نفع ایران رای داده شد تا این نتیجه باقی مانده و ایران در یک بازی سخت و دشوار با یک گل برتری ازبکستان را شکست داده و به یک چهارم نهایی صعود کند.

ایران 9

گل: حسن‌زاده (2 گل)، جاوید (2 گل)، احمد‌عباسی (3 گل)، توکلی و اولادقباد

ازبکستان 8

گل: نیشونوف (3 گل)، رحمتوف (3 گل)، روپیِف، همرویف

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار