دیارآفتاب| تلاش های غول صنعت ایران برای غرش؛

قرارداد 330 میلیاردی هپکو برای تولید دامپتراک معدنی نهایی شد

شرکت هپکو از نهایی شدن قرارداد فروش دامپتراک‌های جدید معدنی به ارزش ۳۳۰ میلیارد تومان خبر داد.
کد خبر: ۹۰۶۵۶ تاریخ انتشار: ۰۱ مهر ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۴

به گزارش دیار آفتاب؛ شرکت تولید تجهیزات سنگین هپکو از نهایی شدن قرارداد فروش دامپتراک های جدید معدنی به ارزش 330 میلیارد تومان با اخذ ضمانت نامه بانکی پیش پرداخت خبر داد.

گویا این قرارداد با شرکت نگین گوهر خاورمیانه منعقد شده که بخشی از پروژه های عمرانی در سطح استان کرمان و استان های همجوار از جمله پروژه استخراج سنگ آهن معدن، باطله برداری و خاکبرداری معدن گل گهر را در دست دارد.

همچنین در روزهای اخیر شرکت هپکو از انعقاد ۹ قرارداد فروش انواع محصولات به ارزش ۱۳۴ میلیارد تومان خبر داده که بر اساس آن ۲۹ دستگاه ماشین آلات شامل تراک معدنی و بیل مکانیکی توسط این شرکت تولید کننده ماشین آلات معدنی و راهسازی تولید خواهد شد و در این راستا مبلغ ۴۱ میلیارد تومان پیش دریافت از مشتریان اخذ شده است.(اینجا)

همچنین چندی قبل اعلام شد که براساس قرارداری به ارزش بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان سازمان راهداری کشور ۵۰ دستگاه گریدر از شرکت هپکو خریداری می کند. (اینجا)

به گفته قائم‌مقام مدیرعامل هپکو این شرکت سالانه ظرفیت تولید ۱۰۰ دستگاه دامپتراک (ویژه کار معادن) را با ۵۰ درصد بومی‌سازی در اختیار دارد و قرارداد تولید و فروش تعداد قابل توجهی دامپتراک با تناژ ۴۰، ۷۰ و ۱۰۰ تن با چندین شرکت بهره‌بردار قطعی شده است.

میقانی با بیان اینکه فعالیت هپکو در ۲ بخش معدن و راهسازی تقسیم می‌شود می افزاید: با توجه به کاهش اعتبارات عمرانی کشور بیشتر گرایش کارخانه هپکو به سمت و سوی تولیدات محصولات معدنی هدایت شده و قرارداد‌های مختلفی نیز با واحد‌های معدنی کشور منعقد شده است.

دامپتراک‌ها کامیون‌های غول‌پیکری هستند که برای استفاده‌ی خارج جاده‌ای تعبیه‌شده‌اند و به‌طور مشخص در معدنکاری استفاده می‌شود، این ماشین‌ها برای حمل بارهایی نظیر شن، ماسه، سنگ، باطله‌های معدنی و… به کار گرفته می‌شوند وتوان حمل بسیار بالایی دارند.

درصورتی‌که این قرارداد به مرحله‌ی اجرا برسد اولین گام مثبتی خواهد بود که بعد از سال‌ها رکود و بحران در راستای بازگشت شرکت هپکو به ریل تولید و فعالیت دوباره این شرکت در زمینه‌ی تخصصی تولید ماشین‌آلات سنگین برداشته‌شده است.

درباره «هپکو» بیشتر بخوانید:

انعقاد قرارداد هپکو برای فروش ۲۹ دستگاه ماشین آلات/ رونق بزرگترین تولید کننده تجهیزات سنگین در گرو حمایت

اصرار هپکو و انکار مسئولین/ واردات «دامپتراک» با وجود اعلام آمادگی هپکو برای تولید داخلی + فیلم

در حوزه تولیدات «هپکو» نباید واردات صورت بگیرد

شرکت «هپکو» یک قرارداد مهم با سازمان راهداری منعقد کرد

انتهای پیام/