دیارآفتاب گزارش می دهد؛

مردم به مدیرانی با روحیه فرماندهان دفاع مقدس نیازمندند

مردم امیدوارند بازدید های میدانی مسئولین که بار دیگر روحیه جهادی را به منصه ظهور گذاشته است، باعث شود تا از نزدیک با مشکلات آشنا شوند و برای رفع آن تلاش کنند.این روحیه باعث می شود تا افراد با سختی ها راحت تر کنار بیایند و بدانند همانند دوران دفاع مقدس، فرمانده و مسئولی هست که برای رفع مشکل زندگیشان روز و شب نمی شناسد.
کد خبر: ۹۰۶۰۳ تاریخ انتشار: ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۳

به گزارش دیار آفتاب؛ دفاع مقدس الگویی بی رقیب برای تمام دوران ها است که می توان از آن برای مدیریت عرصه های مختلف بهره برد. این الگو را مدیون روحیه رزمندگان و فرماندهانی هستیم که در آن دوران با از خود گذشتگی و فداکاری و البته درایت و تدبیر، ضمام امور را در دست گرفته و تنها برای رضای الهی پا به میدان گذاشته بودند.

رزمندگان و نیروهای عملیاتی کف میدان گوش به فرمان فرمانده بودند و در اجرای دستورات، وظیفه خود را به بهترین نحو انجام می دادند و حاضر بودند حتی با ارزش ترین دارایی خود یعنی جانشان را در راه دفاع از وطن و انجام وظیفه فدا کنند.

فرماندهان نیز علاوه بر اینکه پیشبرد امور و طراحی عملیات را بر عهده داشتند، حضور میدانی در خط مقدم جبهه و در میان رزمندگان را جزو برنامه های خود قرار داده بودند تا از نزدیک با اوضاع منطقه و همچنین روحیه نیروهای کف میدان آشنا شوند و با صحبت رو در رو با آنان، تا حد توان در جهت رفع مشکلات بکوشند.

همین حضور میدانی باعث می شد تا رزمندگان بدانند فرماندهان دغدغه مشکلات آنان را دارند و برای رفع آن تلاش می کنند. لذا در میدان جنگ از دل و جان مایه می گذاشتند، سختی ها را تحمل می کردند و اگر مشکلی هم بود کمتر به چشم می آمد و امیدوار به رفع آن بودند.

اگر همین روحیه در مدیران کشور وجود داشته باشد، یقینا مردم نیز با مشکلات و سختی ها راحت تر کنار می آیند و به رفع مشکلات در آینده ای نه چندان دور امیدوار می شوند. گرچه در هشت سال گذشته «نظرسنجی از پشت شیشه دودی خودرو» ، «بازدید از صنایع از درون ماشین شاسی بلند» ، «مدیریت کشور پشت درهای بسته» و ... باعث شد تا مردم از حل مشکلات ناامید شوند ولی با روی کار آمدن دولت سیزدهم که اولویت خود را رسیدگی به مشکلات مردم قرار داده، بارقه های امید در جامعه شکل گرفته است.

مردم امیدوارند بازدید های میدانی مسئولین که بار دیگر روحیه جهادی را به منصه ظهور گذاشته است، باعث شود تا از نزدیک با مشکلات آشنا شوند و برای رفع آن تلاش کنند و همین امیدواری باعث می شود تا افراد با سختی ها راحت تر کنار بیایند و بدانند همانند دوران دفاع مقدس، فرمانده و مسئولی هست که برای رفع مشکل زندگیشان روز و شب نمی شناسد.

انتهای پیام/