مسئول هماهنگی امور ایثارگران استانداری مرکزی در میزگرد«دفاع مقدس؛ فرصت ها و تهدیدات»:

مدیریت مبتنی بر عقلانیت توأم با معنویت از مهمترین شاخصه دفاع مقدس است/تلاش دشمنان برای تحریف و فراموشی فرهنگ دفاع مقدس ادامه دارد

آل یاسین مدیریت مبتنی بر عقلانیت همراه با تدبیر و بررسی دقیق وضعیت و البته توام با معنویت را مهمترین شاخصه دفاع مقدس خواند و گفت: این مسئله باید به خوبی تبیین شود چراکه دشمنان با شبهه افکنی به دنبال مخدوش نشان دادن مدیریت در دفاع مقدس هستند که باید نسبت به توطئه های آنها هوشیار بود.
کد خبر: ۹۰۵۹۲ تاریخ انتشار: ۳۰ شهریور ۱۴۰۰ - ۲۱:۴۵

به گزارش دیار آفتاب؛ به مناسبت گرامیداشت چهل و یکمین سالگرد دفاع مقدس میزگرد تخصصی «دفاع مقدس؛ فرصت ها و تهدیدات » با حضور جمعی از مسئولین و کارشناسان برجسته فرهنگی با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار شد.

در این میزگرد تخصصی سرهنگ غلامرضا کریمی مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان مرکزی، سید مجتبی آل یاسین مشاور استاندار مرکزی و مسئول هماهنگی امور ایثارگران، سید جواد محمدی مسئول مرکز حفظ آثار سپاه روح الله، مجید فرامرزی مسئول دایره پیشکسوتان و راهیان نور اداره‌کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان مرکزی، حاجعلی عسگری از کارشناسان برجسته صدا و سیما در حوزه دفاع مقدس، محمود زینعلی مسئول کانون وابستگان سپاه روح الله، آرش صحرا نورد مسئول کانون بسیج هنرمندان اراک و تعدادی از کارشناسان فرهنگی حضور داشتند.

سید مجتبی آل یاسین مشاور استاندار مرکزی و مسئول هماهنگی امور ایثارگران استانداری مرکزی در این میزگرد با اشاره به اهمیت تبیین و گرامیداشت دفاع مقدس و استفاده از فرصت ها گفت: دفاع مقدس برگ زرینی در تاریخ ملت ایران است که مردم قهرمان ایران با تکیه بر فرهنگ عاشورا و به کارگیری روحیه ایثار و ازخودگذشتگی در برابر تهاجم قدرت های جهانی مقاومت کردند و حماسه های بزرگی به ماندگار گذاشتند.

وی افزود: صدام به پشتوانه و حمایت بیش از ۵۰ کشور برای نابودی انقلاب نوپای اسلامی وارد جنگ هشت ساله علیه ملت شد و مهمترین هدف دشمنان در جنگ تحمیلی مقابله با حرکت عظیم مردم ایران برای تحقق استقلال ، آزادی و مردم سالاری دینی بود.

تلاش دشمنان برای تحریف و فراموشی فرهنگ دفاع مقدس

مسئول هماهنگی امور ایثارگران استانداری مرکزی با اشاره به تلاش دشمنان برای تحریف و فراموشی فرهنگ دفاع مقدس بیان کرد: دشمنان قسم خورده انقلاب اسلامی امروز برای اینکه نسل جوان و نوجوان جامعه نتواند از گنجینه عظیم دفاع مقدس بهره برداری کنند برنامه ریزی گسترده ای را در دستور کار دارند.

آل یاسین اضافه کرد: دشمنان برای اینکه مانع به کارگرفتن فرهنگ دفاع مقدس در سایربخش ها شود همه توان را برای تحریف و فراموشی این فرهنگ ارزشمند پای کار آورده اند.

وی تأکید کرد: دفاع ملت در هشت سال جنگ تحمیلی به این جهت مقدس نامیده شد که ملت برای دفاع از ارزش ها و ناموس خود تمام قد به میدان آمد و برای حفظ جان هموطن و خاک کشورش روحیه ایثار و فداکاری را عملیاتی به میدان آورد و امروز باید ابعاد دفاع مقدس ملت برای نسل جوان به خوبی تبیین شود.

آل یاسین گفت: واقعیت های دفاع مقدس باید به درستی به نسل جوان بیان شود و باید در این راستا همه توان و ظرفیت های لازم را پای کارآورد.

وی مدیریت مبتنی بر عقلانیت همراه با تدبیر و بررسی دقیق وضعیت و البته توام با معنویت را مهمترین شاخصه دفاع مقدس خواند و گفت: این مسئله باید به خوبی تبیین شود چراکه دشمنان با شبهه افکنی به دنبال مخدوش نشان دادن مدیریت در دفاع مقدس هستند که باید نسبت به توطئه های آنها هوشیار بود.

دفاع مقدس هویت ملت ایران است

مسئول هماهنگی امور ایثارگران استانداری مرکزی تأکید کرد: در اهمیت گرامیداشت دفاع مقدس همین بس که دفاع مقدس هویت ملت ایران است و مردم ایران در هشت سال جنگ تحمیلی بار دیگر فرهنگ عاشورا را در کشور احیا کردند و لذا امروز باید این فرهنگ را گرامی بداریم.

وی گفت: به جهت اینکه شرایط امروز کشور شبیه به شرایط دفاع مقدس است لذا می طلبد برای به کارگیری شاخصه هایی که در دفاع مقدس به کارگرفته شد همه توان را پای کار بیاوریم.

مسئول هماهنگی امور ایثارگران استانداری مرکزی با اشاره به اینکه تبیین نقش ولایت و مردم در دفاع مقدس از اهمیت بسیاری برخوردار است،گفت: باید با رویکردهای خلاقانه و مبتکرانه این نقش مهم و اساسی بیان شود چراکه امروز کلید حل مشکلات کشور توجه به رهنمودهای ولایت و به کارگیری بسیج مردمی است و این بزرگترین درس دفاع مقدس است.

وی خاطر نشان کرد: خوشبختانه استان مرکزی با برگزاری کنگره نقش امام خمینی(ره) در دفاع مقدس و ۶۲۰۰ شهید بار دیگر فرهنگ جهاد و شهادت را در استان احیا کرد و زمینه های بسیار خوبی برای انجام فعالیت های فرهنگی، علمی و پژوهشی و اجتماعی ایجاد کرد و امروز کنگره یک فرصت عظیم است که باید از آن به خوبی استفاده کرد.

انتهای پیام/