کارشناس حوزه مسکن در گفتگو با دیارآفتاب مطرح کرد؛

«متری 6 و نیم» کمترین قیمت خانه در اراک/ قیمت ها در مثلث طلایی شهر به متری 35میلیون هم می رسد!

نوروزی گفت: متاسفانه قیمت مسکن در اراک به شدت بالاست و تا متری 35 میلیون تومان هم در برخی مناطق خاص شهر می رسد. کمترین قیمت هم مربوط به آپارتمان های اطراف شهر است که حدود 6 میلیون قیمت گذاری شده است.
کد خبر: ۹۰۳۶۷ تاریخ انتشار: ۲۴ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۴:۳۰

محمود نوروزی کارشناس حوزه مسکن و املاک در گفتگو با دیار آفتاب، در خصوص وضعیت مسکن در کلانشهر اراک، گفت: متاسفانه قیمت مسکن در اراک به شدت بالاست و تا متری 35 میلیون تومان هم در برخی مناطق خاص شهر می رسد.

وی افزود: برخی مشاورین املاک برای سود بیشتر و سوء استفاده مالی خود مناطقی از کلانشهر اراک را به طرز عجیب و غریبی قیمت گذاری کرده اند که باعث شده تا چنین قیمت هایی برای هر متر مربع را شاهد باشیم. برای مثال در مرکز شهر و کوچه شکرایی، همچنین در قسمتی از شهر که نام آن را مثلث طلایی گذاشته اند (حدفاصل میدان راه آهن تا فرمانداری- خیابان شهید قدوسی- خیابان شهید شیرودی(خرم))، قیمت هر متر مربع آپارتمان نوساز به بیش از 30میلیون تومان و تا 35 میلیون می رسد.

نوروزی تصریح کرد: حداقل قیمت مسکن در شهر نیز حدود متری 6 میلیون تومان قیمت گذاری می شود که شامل آپارتمان های قدیمی در حاشیه شهر و اطراف کمربندی ها می شود.

وی یکی از دلایل افزایش قیمت در شهرها از جمله شهر اراک را افزایش بی حساب و کتاب عوارض شهرداری ها دانست و گفت: افزایش قیمت صدور مجوز ساخت که به صورت بی سر و صدا صورت می گیرد باعث شده تا بر روی قیمت نهایی مسکن تاثیر مستقیم بگذارد. البته افزایش بهای مصالح ساختمانی و آهن آلات نیز در این افزایش واضح است.

نوروزی وجود صنایع مختلف در اطراف اراک را از دیگر عوامل قیمت بالای مسکن در این شهر دانست و خاطرنشان کرد: مهاجر پذیر بودن اراک نیز باعث شده تا تقاضا از عرضه پیشی بگیرد و افزایش قیمت را به دنبال داشته باشد. محدود بودن زمین برای ساخت مسکن نیز عامل دیگر این افزایش است به طوری که ساخت و ساز میان دو کمربندی شمالی و جنوبی محدود شده است.

انتهای پیام/