صهیونیست‌ها از هواپیمای مسافربری برای سپر انسانی استفاده می‌کنند روی خوش مردم به خرید لوازم خانگی ایرانی باوجود فراوانی نمونه خارجی/‌‌تولیدکننده دنبال افزایش کیفیت باشد واکسن‌هراسی، شیطنت دشمن برای تضعیف توانمندی ایران/ «برکت» کم‌عارضه‌ترین واکسن فرمانده ارتش: بصیرت و روحیه سلحشوری موتور محرکه اجرای ماموریتهاست برنامه‌ریزی برای صادرات ۲۵۰ میلیون دلار گل از سال آینده عکس/سفر وزیر صمت به همراه فرزندش به استان مرکزی بازدید وزیر صمت از شرکت فرش پاتریس دلیجان سردار سلامی: قدرت دفاعی ما برای واکنش‌های سخت ساخته شده است بخش خصوصی عزم جدی برای احیا و پویایی تولید و صادرات دارد/ضرورت تاسیس دانشکده سنگ کشور خطیب‌زاده: حوادث اخیر لبنان ریشه در فتنه‌گری رژیم صهیونیستی دارد
شنبه ۲۴ مهر ۱۴۰۰ - ۰۳:۵۵
کد خبر: 90357
تاریخ انتشار: ۲۴ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۳:۵۵
عضو هیئت رئیسه مجلس در گفتگو با دیارآفتاب :

واردات بی رویه خودرو باعث بیکاری می شود و مد نظر مجلس نیست/ مردم از کیفیت خودروی داخلی راضی نیستند

سلیمی گفت: واردات بی رویه خودرو مورد نظر مجلس نیست. مجلس برای واردات خودرو محدودیت قرار داده و آن را منوط به صادرات خودرو کرده است.

حجت الاسلام علیرضا سلیمی عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفتگو با دیار آفتاب، در خصوص طرح ساماندهی بازار خودرو که امروز در مجلس تصویب شد، گفت: البته قبلا هم چنین مصوبه ای توسط مجلس به شورای نگهبان ارسال شده بود که به دلایل مغایر بودن با برخی قوانین توسط آن شورا رد شد. یکی از دلایل رد آن، این بود که ممکن است باعث بیکاری خودروسازان و به طبع آن عده زیادی شود. این دلایل به مجلس گفته شد و کمیسیون صنایع و معادن اصلاحاتی بر روی آن انجام داد.

وی افزود: البته هنوز هم نگرانی هایی در خصوص این طرح وجود دارد و اعتقاد دارم علیرغم رای امروز مجلس به این مصوبه، هنوز هم ایرادات شورای نگهبان رفع نشده و باز هم توسط این شورا رد می شود.

سلیمی تصریح کرد: شکی نیست که کیفیت خودروی داخلی پایین است و همین امر باعث شده تا مردم از کیفیت و قیمت ها ناراضی باشند. البته برخی شرکت های خودروساز در راستای افزایش کیفیت خودرو انجام دادند که غیرقابل انکار است ولی هنوز نتوانسته پاسخگوی مطالبات مردم باشد.

وی ادامه داد: برخی معتقدند با توجه به انحصاری که در بازار خودرو به وجود آمده، باید به صورت محدود نسبت به واردات خودروی خارجی اقدام شود تا خودروسازان داخلی به تکاپو افتاده و قیمت و کیفیت خودروی داخلی بهبود یابد. این در حالی است که واردات بی رویه خودرو باعث بیکاری هزاران نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم می شود.

سلیمی با بیان اینکه در حال حاضر صد ها کارخانه قطعه ساز در سراسر کشور فعالیت دارند، گفت: لذا واردات بی رویه خودرو مورد نظر مجلس نیست. مجلس برای واردات خودرو محدودیت قرار داده و آن را منوط به صادرات خودرو کرده است. البته صادرات سقفی ندارد ولی واردات به تعداد محدودی مجوز دارد تا هم خودروسازان تشویق به افزایش کیفیت و صادرات شوند و هم واردات بیش از اندازه نشود که باعث مشکلات بعدی نشود.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار