رئیس جمهور دوشنبه شب با مردم سخن می گوید ماشین تخریب انتصابات دولت از کجا کوک می‌شود؟ برای اعتلای بسیج باید به جوانان خلاق میدان داد/ دولت اسلامی با دیوان‌سالاری محقق نمی‌شود تحسین کاربران از اهدای مدال قهرمان المپیک و جهان به شهید گمنام/ تو دنیای سعید ملایی‌ها تو محمدرضا گرایی باش! «شیر خفته» کرونا را بیدار نکنیم؛ سایه «پیک ششم» را جدی بگیریم! مستاجران وام ودیعه مسکن را گرفتند؟ شهادت یک پاسدار اهل خمین در درگیری با سارقین مسلح نامه 160 نماینده به رئیس جمهور/ دولت برای استفاده حداکثری از پیمان شانگهای برنامه‌ریزی کند وزیر بهداشت: واردات واکسن به ۱۶۰ میلیون دُز می‌رسد/ از مراجع برای تشویق مردم به واکسیناسیون کمک می‌خوا‌هم ارز 4200 تومانی به سفره مردم نرسید/ حمایت از اقشار کم‌درآمد با پرداخت یارانه مستقیم
دوشنبه ۲۶ مهر ۱۴۰۰ - ۰۵:۱۸
کد خبر: 90343
تاریخ انتشار: ۲۴ شهریور ۱۴۰۰ - ۰۹:۰۴

بهره‌برداری از 2 طرح گردشگری در استان مرکزی هم‌زمان با هفته گردشگری

معاون گردشگری اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان مرکزی گفت: همزمان با هفته گرامیداشت گردشگری در سال جاری دو طرح تاسیسات گردشگری به‌ بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش دیار آفتاب؛ سید حسن حسینی معاون گردشگری اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان مرکزی گفت: همزمان با هفته گرامیداشت گردشگری در سال جاری دو طرح تاسیسات گردشگری به‌ بهره‌برداری می‌رسد و حجم سرمایه‌گذاری این طرح‌ها حدود 860 میلیارد ریال است.

وی اظهار کرد: طرح‌های قابل افتتاح در هفته گردشگری شامل یک اقامتگاه بوم گردی در روستای قلعه نو و یک مجتمع گردشگری تفریحی در شهرستان اراک است که با بهره‌برداری از آن‌ها برای 90 نفر اشتغال مستقیم ایجاد می‌شود.

حسینی افزود: اقامتگاه بوم‌گردی به‌بارت در روستای قلعه‌نو  دارای  2000 متر مربع  مساحت، 8 سوئیت اقامتی با ظرفیت 50 نفر، دو طبقه سفره‌خانه‌سنتی و فضای پذیرایی و یک فضای دم‌نوش‌خانه تجهیز و به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی با اشاره به سرمایه‌گذاری بیش از 800 ملیلیارد ریال برای تجهیز و آماده‌سازی پروژه گردشگری سپنتا توسط بخش خصوصی گفت: این مجموعه گردشگری دومین پروژه آماده بهره‌برداری استان است که با اشتغال  حدود 40 نفر در فاز اول این پروژه؛ شامل تالار پذیرایی، پمپ بنزین و تالار پذیرایی در هفته گردشگری به بهره‌برداری خواهد رسید.

حسینی یادآور شد: با توجه به روند فعلی توسعه گردشگری انتظار می‌رود در چند سال آینده سهم صنعت توریسم و روند صعود گردشگری در صورت فروکش شدن همه گیری کرونا شدت بشتری پیدا کند.

معاون گردشگری اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان مرکزی گفت: امیدواریم با بهره‌برداری از این طرح‌ها و سایر طرح‌های گردشگری تحول مناسبی همراه با تنوع در حوزه سرمایه‌گذاری بخش گردشگری استان انجام شود و انتظار می‌رود با حمایت از این طرح‌ها زیرساخت‌های گردشگری در استان بیش از گذشته تقویت شود.

پنجم مهر ماه برابر با ۲۷ سپتامبر روز جهانی جهانگردی و هفته اول مهر ماه تحت عنوان هفته گردشگری نام‌گذاری شده است.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار