شاهی که همه چیز را به انحصار خودش در آورده بود ایران - آمریکا / ملی پوشان فوتسال به دنبال قطعی کردن صعود به مرحله بعد آغاز واکسیناسیون دانش‌آموزان از دو هفته آینده دیپلماسی زمانی کارآمد است که همه طرف‌ها در عمل به آن پایبند باشند لیگ قهرمانان آسیا| قرعه سخت برای سرخ‌پوشان ایرانی/ نبرد انتقامی پرسپولیس و الهلال برای راه‌یابی به نیمه‌نهایی والیبال قهرمانی آسیا| پرواز بلند ایران به نیمه نهایی/ یک ۳ هیچ دیگر؛ حریف می‌طلبیم! 25 شهریور روزی که رضاشاه فرار را بر قرار ترجیح داد/ بزک کنندگان سلطنت پهلوی از تاریخ عبرت بگیرند! ناتوی آسیایی؛ چرا پیوستن به سازمان شانگهای برای ایران اهمیت دارد؟ ورود ۵ میلیون دُز واکسن سینوفارم به کشور/آغاز واکسیناسیون زیر ۱۸ سال از مهر ماه بازگشت بی سابقه نخبگان علمی به کشور/ ایران رتبه ۷۸ را برای ماندن استعداد‌های خود در داخل دارد
جمعه ۲۶ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۵:۱۴
کد خبر: 90298
تاریخ انتشار: ۲۲ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۴:۱۲

11 موکب از استان مرکزی در اربعین حسینی به کربلا اعزام می‌شود

جانشین ستاد بازسازی عتبات عالیات استان مرکزی گفت: ۳۶۶ نفر برای خدمات‌رسانی به زائران حسینی در موکب‌های ۱۱گانه استان مرکزی به عراق اعزام می‌شوند.

به گزارش دیار آفتاب؛ صفریان جانشین ستاد بازسازی عتبات عالیات استان مرکزی با بیان اینکه شرایط اضطراری شیوع ویروس کرونا برای دومین سال پیاپی مانع از برگزاری باشکوه و گسترده پیاده روی اربعین شده است، گفت: با توجه به شعار امسال ستاد بازسازی عتبات عالیات با عنوان «اِنَّ الْحُسین مِصباحُ الْهُدی وَ سَفینَهُ الْنِّجاة»، مردم همچون سال‌های گذشته مشتاقانه آماده حضور در پیاده‌روی بزرگ اربعین هستند.

وی اظهار کرد: با توجه به مسدود بودن مرزهای چهارگانه زمینی به دلیل شیوع ویروس کرونا، تمامی موکب‌های استان مرکزی در نجف، کربلا و مسیر پیاده‌روی نجف - کربلا مستقر می‌شوند.

صفریان ادامه داد: ۳۶۶ نفر برای خدمات‌رسانی به زائران حسینی در موکب‌های ۱۱گانه استان مرکزی به عراق اعزام می‌شوند که تمامی این افراد هر ۲ دُز واکسن کرونا را دریافت کرده و از سلامت کامل برخوردار هستند.

جانشین ستاد بازسازی عتبات عالیات استان مرکزی اظهار داشت: توزیع روزانه ۲ هزار پرس غذای گرم و اسکان روزانه یک‌هزار نفر در موکب‌های استان برنامه‌ریزی شده و امکان خدمات‌رسانی بیشتر نیز وجود دارد.

صفریان، فعالیت‌ موکب‌های استان مرکزی را ۱۰ روزه عنوان کرد و گفت: خدمات‌رسانی به زائران از هفت روز به اربعین آغاز و تا ۲ روز بعد از این آیین معنوی ادامه دارد.

وی بیان کرد: بخش عمده‌ای از تجهیزات و لوازم مورد نیاز موکب‌های استان مرکزی به کشور عراق منتقل شده و مابقی نیز تا پایان هفته جاری ارسال می‌شوند.

پیاده‌روی اربعین بزرگترین گردهمایی عمومی سالانه و از قدرتمندترین نمادهای همبستگی میان جهان تشیع است، این مراسم شامل حرکت شمار زیادی از مسلمانان شیعه به سمت شهر کربلا، در جنوب بغداد، به منظور جمع شدن آن‌ها در چهلمین روز پس‌ از کشته شدن امام حسین(ع) در واقعه عاشورا می‌شود.

همه ساله در مسیر راهپیمایی مکان‌هایی اغلب به صورت چادرهایی بزرگ با نام موکب (هیات عزاداری) به صورت مردمی و خودجوش برپا و در آنها خدمات و امکانات بهداشتی و رفاهی به صورت رایگان به زائران ارائه می‌شود.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار