25 شهریور روزی که رضاشاه فرار را بر قرار ترجیح داد/ بزک کنندگان سلطنت پهلوی از تاریخ عبرت بگیرند! ناتوی آسیایی؛ چرا پیوستن به سازمان شانگهای برای ایران اهمیت دارد؟ ورود ۵ میلیون دُز واکسن سینوفارم به کشور/آغاز واکسیناسیون زیر ۱۸ سال از مهر ماه بازگشت بی سابقه نخبگان علمی به کشور/ ایران رتبه ۷۸ را برای ماندن استعداد‌های خود در داخل دارد نمایش گروه کلاه‌سفیدهای ایرانی برای آژانس انرژی اتمی/ در جلسه میان گروسی با طرف ایرانی چه گذشت؟ غفلت از ظرفیت‌های بخش کشاورزی در توسعه اقتصادی کشور/ امید کشاورزان برای اصلاح الگوی کشت در دولت رئیسی ادامه پروژه تخریب برکت/ چرا ادعای «پرداخت یک‌میلیارد دلار برای واکسن ایرانی» از اساس کذب است قیمت بلیط هواپیما برای اربعین اعلام شد/ تشریح شرایط اعزام زائران به عراق واردات خودرو آزاد شد؟/شرایط ورود خودروهای خارجی به کشور موانع سرمایه گذاری باید برداشته شود
جمعه ۲۶ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۳
کد خبر: 90295
تاریخ انتشار: ۲۲ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۳:۲۶
رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی اراک:

واکسیناسیون کرونا در مرکزی به ایستگاه دهه شصتی‌ها رسید/راه اندازی سامانه پاسخگویی به سوالات پیرامون عوارض واکسن

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی اراک از آغاز واکسیناسیون متولدین 1363 و ماقبل، شامل گروه‌های سنی 37 سال به بالا در استان از امروز دو شنبه خبر داد.

به گزارش دیار آفتاب؛ جمالیان با اشاره به اینکه گروه سنی واکسیناسیون در استان به 37سال به بالا رسیده است گفت: هر چند با واکسن زدن میزان فوتی‌ها کمتر خواهد شد اما خطر رفع نخواهد شد و مصونیت کامل ایجاد نمی‌شود.

وی تاکید کرد: انجام واکسیناسیون کرونا به معنای پایان کرونا نیست و هم استانی‌های عزیز همچنان باید استفاده صحیح از ماسک، رعایت فاصله اجتماعی، فیزیکی و شستن دست ها را جدی بگیرند.

جمالیان ادامه داد: با توجه به سرعت تأمین واکسن، کاهش سن واکسیناسیون کرونا نیز دور از انتظار نیست و امیدواریم هر چه سریعتر جمعیت غالب را واکسینه و این بیماری را کنترل کنیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک در ادامه بیان کرد: بدین ترتیب افراد 37 سال به بالا در استان مرکزی(متولدین 1363 به قبل) می‌توانند بعد از ثبت نام در سامانه سلامت جهت دریافت واکسن به مراکز تجمیعی واکسیناسیون مراجعه کنند.

وی یادآور شد: در تلاشیم با بالا بردن سرعت واکسیناسیون کل جمعیت استان  را تحت پوشش قرار دهیم تا ایمنی افزایش و میزان مرگ‌ومیر ناشی از کرونا کاهش پیدا کند.

جمالیان گفت : در راستای رفع نگرانی مردم و پاسخ به این سوالات که آیا در برخی از موارد واکسیناسیون عوارض دیده می شود؟سامانه ای به همین منظور و پاسخ دادن به سوالات متداول مردم راه اندازی خواهد شد و افراد در صورت نیاز به مراکز درمانی عودت داده می شوند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: تبلیغات سویی که در فضای مجازی و جامعه در مود عوارض واکسن شکل گرفته است، بی پایه و اساس است و گزارشات و مشاهدات بیمارستان ها و مراکز درمانی نشان می دهد، تزریق واکسن کاملا اثربخش بوده به طوریکه سن مرگ و میر به شدت پایی آمده و این نشان می دهد افرادیکه واکسن را زده اند،در صورت ابتلا نیز،از مرگ نجات پیدا می کنند.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار