سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اراک در گفتگو با دیارآفتاب؛

یک چهارم مردم استان هر 2دوز واکسن را دریافت کرده اند/محدودیتی برای واکسیناسیون طلاب و دانشجویان وجود ندارد

قربانی روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: بنا بر آخرین آمار، یک میلیون و 87هزار و 130 نفر افراد بالای 18 سال در استان مرکزی هستند که از این تعداد، 633هزار و 933نفر معادل 43.2 درصد یک دز واکسن کرونا و 256هزار و 102نفر معادل 23.8 درصد(نزدیک به یک چهارم) هر دو دوز واکسن کرونا را دریافت کرده اند.
کد خبر: ۹۰۲۹۲ تاریخ انتشار: ۲۲ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۶

یاسر قربانی سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اراک در گفتگو با دیار آفتاب، در خصوص وضعیت واکسیناسیون در مراکز تحت نظر این دانشگاه گفت: خوشبختانه استان مرکزی و دانشگاه علوم پزشکی اراک از نظر استقبال مردم از واکسن در رتبه ای بالا و در بین 5 دانشگاه برتر قرار دارد. در مجموع در گروه سنی بالای 70 سال، بیش از 90 درصد افراد واکسن زده اند.

وی افزود: همچون کل کشور، بیشترین فراوانی در واکسن های تزریق شده متعلق به سینوفارم است و پس از برکت و آسترازنکا قرار دارند. اما اگر بخواهیم نسبت استقبال مردم به میزان واکسن را در نظر بگیریم، برکت از استقبال بیشتری از طرف مردم مواجه شده است.

قربانی با بیان اینکه مدتی است موجودی واکسن برکت در سطح استان به صفر رسیده است، گفت: استقبال زیاد مردم و از طرفی تولید کمتر از حد پیش بینی شده باعث شده تا در حال حاضر تنها دو نوع واکسن سینوفارم و آسترازنکا در استان موجود باشد. البته قرار بود برکت از اول هفته جاری به سبد واکسیناسیون استان اضافه شود ولی همچنان این اتفاق رخ نداده و به نظر می رسد طی یکی دو روز آینده واکسن برکت به استان مرکزی برسد.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اراک تصریح کرد: محدودیتی برای واکسیناسیون طلاب و دانشجویان وجود ندارد و این افراد می توانند با مراجعه به سایت salamat.gov.ir زمان و مکان واکسن خود را انتخاب کنند. همچنین اگر به هر دلیلی به مشکل برخوردند می توانند با در دست داشتن کارت دانشجویی به مراکز واکسیناسیون مراجعه کرده و واکسن بزنند.

وی با بیان اینکه محدودیت سنی در روستاها برداشته شده است، گفت: افراد بالای 18 سال روستایی می توانند با مراجعه به مراکز واکسیناسیون نسبت به تزریق واکسن انتخابی اقدام کنند. همچنین از روز گذشته سن واکسیناسیون در مناطق شهری تا متولدین 1363 کاهش یافت. لذا از همشهریان تقاضا می کنیم نسبت به تزریق واکسن خود هر چه زودتر اقدام کنند تا نوبت به گروه های سنی بعدی هم هر چه زودتر برسد.

قربانی خاطرنشان کرد: بنا بر آخرین آمار، یک میلیون و 87هزار و 130 نفر افراد بالای 18 سال در استان مرکزی هستند که از این تعداد، 633هزار و 933نفر معادل 43.2 درصد یک دز واکسن کرونا و 256هزار و 102نفر معادل 23.8 درصد(نزدیک به یک چهارم) هر دو دوز واکسن کرونا را دریافت کرده اند.

انتهای پیام/