تداوم آلودگی هوا در اراک، ساوه و شازند؛

آلودگی هر روز بیشتر از روزهای قبل استان مرکزی را در خود می بلعد!

بر اساس اطلاعات دریافتی ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوای استان مرکزی، کیفیت هوای در شهرهای اراک، ساوه و شازند در وضعیت ناسالم قرار دارد.
کد خبر: ۹۰۲۹۱ تاریخ انتشار: ۲۲ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۶

به گزارش دیار آفتاب؛ آلودگی هوای در پایتخت صنعتی ایران خصوصا در شهرهای اراک، ساوه و شازند سال‌هاست یکی از مهمترین چالش های شهری محسوب می شود اما آمیختن این آلودگی با ابتلا به ویروس کرونا باعث شده تا مشکلات مردم استان چندین برابرشود و به همان نسبت سلامت آنها نیز به خطر بیافتاد.

شاخص آلودگی هوای در استان خصوصا در سه شهر اراک، ساوه و شازند در روزهای اخیر در بسیاری مواقع در مرز ناسالم برای گروه های حساس و در برخی از مواقع در وضعیت ناسالم برای همه گروه‌های حساس قرار داشته به گونه ای که این روزها هوای پاک به آرزوی برای مردم این شهرها تبدیل شده است.

بر اساس اطلاعات دریافتی ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوای استان مرکزی، شاخص لحظه‌ای کیفیت هوای اراک در ساعت  ۹ صبح امروز به ۱۵۲ و شازند به 153 رسید که نشانگر کیفیت هوای ناسالم برای تمام گروه‌های سنی است.

همچنین شاخص لحظه‌ای کیفیت هوای ساوه نیز به ۱۰۴ رسیده که نشانگر کیفیت هوای ناسالم برای گروه‌های حساس است.

آلاینده مسئول ذرات کمتر از ۲ و نیم میکرون و منشا آن گرد و غبار منطقه‌ای است .

اطلاعات دریافتی از ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوای در نقاط مختلف اراک در ساعت 11 نیز بیانگر تداوم آلودگی هوا است.

اکیداً توصیه می شود در شرایط آلودگی هوا گروه های حساس از جمله سالمندان، کودکان و بیمارن قلبی و ریوی به منظور احتیاط بیشتر حدالامکان در این وضعیت از منزل خارج نشوند و سایر افراد از فعالیت‌های سنگین خارج از منزل اجتناب نمایند.

اراک یکی از هشت کلانشهر آلوده کشور است که از ابتدای امسال تاکنون ۷۱ روز ناسالم در کارنامه خود به ثبت رسانده است.


انتهای پیام/