25 شهریور روزی که رضاشاه فرار را بر قرار ترجیح داد/ بزک کنندگان سلطنت پهلوی از تاریخ عبرت بگیرند! ناتوی آسیایی؛ چرا پیوستن به سازمان شانگهای برای ایران اهمیت دارد؟ ورود ۵ میلیون دُز واکسن سینوفارم به کشور/آغاز واکسیناسیون زیر ۱۸ سال از مهر ماه بازگشت بی سابقه نخبگان علمی به کشور/ ایران رتبه ۷۸ را برای ماندن استعداد‌های خود در داخل دارد نمایش گروه کلاه‌سفیدهای ایرانی برای آژانس انرژی اتمی/ در جلسه میان گروسی با طرف ایرانی چه گذشت؟ غفلت از ظرفیت‌های بخش کشاورزی در توسعه اقتصادی کشور/ امید کشاورزان برای اصلاح الگوی کشت در دولت رئیسی ادامه پروژه تخریب برکت/ چرا ادعای «پرداخت یک‌میلیارد دلار برای واکسن ایرانی» از اساس کذب است قیمت بلیط هواپیما برای اربعین اعلام شد/ تشریح شرایط اعزام زائران به عراق واردات خودرو آزاد شد؟/شرایط ورود خودروهای خارجی به کشور موانع سرمایه گذاری باید برداشته شود
جمعه ۲۶ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۴
کد خبر: 90290
تاریخ انتشار: ۲۳ شهریور ۱۴۰۰ - ۰۸:۴۵
نماینده مردم اراک کمیجان و خنداب در گفتگو با دیارآفتاب:

امیدواریم رتبه بندی معلمان تا پایان مهر ماه انجام شود/ برای افزایش حقوق سایر اقشار جامعه، باید دولت لایحه بدهد

آصفری گفت: رتبه بندی معلمان در دستور کار کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس قرار گرفته و امیدواریم تا پایان مهر ماه تعیین تکلیف شود چرا که این حق قانونی معلمان و فرهنگیان است.

محمدحسن آصفری نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس یازدهم در گفتگو با دیار آفتاب، در خصوص آخرین وضعیت رتبه بندی معلمان، گفت: این موضوع در دستور کار کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس قرار گرفته و امیدواریم تا پایان مهر ماه تعیین تکلیف شود چرا که این حق قانونی معلمان و فرهنگیان است.

وی با بیان اینکه این مسئله از مجلس قبل در دستور کار بوده و هنوز به نتیجه نرسیده است، گفت: اگر ان شا الله در ماه آینده این موضوع به نتیجه برسد دولت ملزم به اجرای آن خواهد بود و شاهد بهبود وضعیت معیشتی معلمان خواهیم بود.

آصفری در پاسخ به این سوال که آیا جزئیاتی از افزایش حقوق معلمان مشخص شده است، گفت: رتبه بندی معلمان حق قانونی آنهاست ولی برخی گمانه زنی ها و انتظارات که این افزایش حقوق را تا 80درصد حقوق اعضای هیئت علمی دانشگاه ها بیان می کنند با توجه به درآمدهای کشور امکان پذیر نیست.

وی در پاسخ به این سوال که آیا مجلس برای بهبود سطح معیشتی و افزایش حقوق سایر اقشار جامعه مانند کارگران یا افراد با قرارداد پیمانی و ... هم برنامه ای دارد، گفت: مجلس یازدهم افزایش حقوق این اقشار را هم پیگیری می کند و شاهد بودیم که در سال جدید، 25درصد به حقوق این اقشار اضافه شد و پایه حقوق به 3میلیون و 700هزار رسید. البته قبول داریم که این افزایش ها با توجه به وضعیت تورم و گرانی اصلا قابل توجه نیست.

نماینده مردم اراک در پایان خاطرنشان کرد: برای افزایشی بیش از این مقادیر، دولت باید با ارائه لایحه ای که با اصل 75 مغایرت نداشته باشد، به مجلس درخواست بدهد تا توسط نمایندگان بررسی شده و معیشت کارگران را بهبود بخشد.

انتهای پیام/

captcha
آخرین اخبار